Harvey O'Neill

Harvey O'Neill

Yazar
7.7/10
3 Kişi
·
14
Okunma
·
0
Beğeni
·
20
Gösterim
Görünürde bir sebep olmadan karşıdaki insandan rahatsız oluyorsak, bunun sebebi bizim içimizde gizlidir. Kendimizde hoşlanmadığımız bir huyumuzu bir başkasında görürsek, direkt olarak o insandan rahatsızlık duyabiliriz
'Ama' ile başlayan bir cümle 'ama' ile karşılık alır. Dinleyenin görüşünü çürütmeyi ve eleştirmeyi amaçlayan bu ifade iletişimi uzlaşmaya değil, çatışmaya götürür.
Duygusal yönden saplanmış dinleyiciler sürekli olarak belirli bir duygusal tonu taşımak isterler; ne söylerseniz söyleyin, ondan bir hüzün çıkarmak isteyenler olabileceği gibi, her söylenenden bir espri, gülünecek bir şey çıkarmaya çalışanlar da olabilir. Böyle belirli bir duyguya saplanmış dinleyiciler, kendi ilgilendikleri duygu dışında işittiklerini hemen o anda unuturlar, bir daha da hatırlamazlar
Çevremizle kurduğumuz iletişimde sadece sevmek mi önemli, yoksa anlamak mı gerekli diye düşünürsek, ‘anlayarak sevmek... ‘büyük bir ustalıktır dememiz çok doğru olur.
Bir ekmeği iki çocuk arasında paylaştırmak için eskiden beri uygulanan usülü bir düşünün: Biri ekmeği keser, öteki alacağı parçayı seçer. İkisi de bölüşmenin adil olmadığından bahsedemez.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 14 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 2 okur okuyacak.