1000Kitap Logosu
Heather Amery

Heather Amery

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
286
Okunma
2
Beğeni
226
Gösterim
16 syf.
·
Puan vermedi
Babalarıyla tarlalarına korkuluk yaptıktan sonra korkuluğun başına gelen tatlı bir durumdan bahsediyor,oğlum çok seviyor güzel bir hikaye.serinin bir iki kitabının içeriği hoşuma gitmedi ama gerisi çok güzel
Korkuluğun Sırrı
Okuyacaklarıma Ekle
16 syf.
·
10/10 puan
Elma Ağacı Çiftliği'nde yaşayan Ege duman kokusu alınca ambarın yandığını fark ediyor. Hikaye boyunca itfaiyenin bu yangını söndürmesi anlatılmış. Kullanılan resimler çizgi film izliyormuş hissi veren nitelikte. Her resimde de çocukların bulması için gizlenmiş sarı bir ördek var, kitabın en güzel özelliği buydu. 7 yaşa kadar çocuklara siz okuyabilirsiniz, içeriği ilkokul düzeyine de hitap eden bir kitap.
Kahraman İtfaiyeciler
Okuyacaklarıma Ekle
16 syf.
·
8/10 puan
Oğlumun en sevdiği kitap serisi diyebilirim.nerdeyse bütün kitapları temin ettik ve tekrar tekrar okuyoruz kahraman itfaiyeciler de öyle güzel.ambar yanıyor diyerek başlayan macera başka türlü bitiyor :)
Kahraman İtfaiyeciler
Okuyacaklarıma Ekle
16 syf.
·
Puan vermedi
Çiftlik Öyküleri serisi bir dönemler oğlumla severek okuduklarımızdandır. 1,5-2 yaş gibi okumaya başlanabilir. Serinin bu kitabında, çiftlikte gece çıkan kar fırtınası sonucu kaybolan koyunlarını bulma maceraları anlatılmaktadır. Bu seride en hoşumuza giden şeylerden biri her sayfada gizlenen ördekleri bulmaktı. Daha konuşamayan ya da konuşmaya yeni başlayan miniklerin, heyecanla buldukları örnekleri göstermesi ve sevinmelerini izlemek oldukça keyif verici olmaktadır. Kitap sevgisi kazandırmak için tercih edilebileceklerdendir.
Kar Fırtınası
9.8/10 · 28 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
16 syf.
·
Puan vermedi
Kitapta evlerinin yakınında gördükleri dumanla, itfaiyeyi çağıran bir aile ve sonrasında itfaiyecilerin gelip kahramanca müdahaleleri anlatılmakta. Az yazılı, 1.5 -2 yaştan itibaren okunabilecek tarzda bir kitap. Oğlum iki yaşlarındayken itfaiyecilik çok ilgisini çekiyordu. Bu kitap da o zamanlar edindiğimiz ve sık sık okuduklarımızdandı. Kitapta "ambar yanıyor" dediklerinde bizim ki "ambap, ambap" diyerek heyecanlanıyordu. Her yangınla ilgili bir şey anlatmak istediğinde "ambap" derdi yangına. Hatta sınırlı kelime hazinesiyle, resimlere bakarak, heyecanla başkalarına anlattığı ilk kitaptı. Şu anda 5 yaşında olan oğlum tarafından pabucu dama atılmış olsa da, kitabın bende yeri bir başkadır.
Kahraman İtfaiyeciler
Okuyacaklarıma Ekle
Aynı serinin elimde karşılaştırmalı olarak yararlanabildiğim Japonca,İspanyolca,Çince, İtalyanca, Fransızcası var.Fransızcaya biraz uzak olduğumdan onun dışında diğer dillerdeki kitapların çok faydasını gördüm.Kağıt kalitesi yüksek renkli kelimelerle çeşitli konularda kelimeler verilmiş.İki tam sayfa fiiller,iki sayfa sıfatlar,iki sayfa hayvanlar, iki sayfa yiyecekler vs.şeklinde devam ediyor.Sonunda içindekilerin tamamını içeren sözlük var.Böylelikle resimden anlaşılamayan kelimelerin karşılığını bulabilirsiniz.Bütün dillerdeki kitapların içeriğinin aynı olması büyük bir avantaj.Öğrenme daha kolay oluyor bu şekilde. Japonca ilk bin sözcük kitabı romanji ile beraber hiragana,katagana karışımı alfabeyle yazılmış.Asıl önemli olan kanji alfabesi yok.Çince kitabı temin ederseniz ondaki kanjiden yararlanabilirsiniz. Japonca öğrenmek isteyenlere ve diğer yabancı dil merakı olanlara çok sevdiğim bu seriyi tavsiye ederim.
Japonca İlk Bin Sözcük
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.