1000Kitap Logosu

Çocuk Kitapları

35 Takipçi
TAKİP ET
202 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
Elvis adında bir çocuğun yaramazlıklarını anlatıyor en kaba tarifle. Ama aslında bu çocuğun hiperaktif olduğunu ve bu yüzden öğrenme güçlüğü yaşadığını anlamıyor kimse. Anlaşılmadığı yalnız hissettiği için de daha da zararlı şeyler yapmaya başlıyor. Duygusal olarak etkiledi beni. Çok da tatlı ve aslında anlamlı bir kitap çocuklar için bence. Böyle bir çocuğa yalnız olmadığını hissettirmek için okutturulabilir.
Ben, Elvis Riboldi
Okuyacaklarıma Ekle
156 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Herkese merhaba. Bugün Kuzey Yayınları'ndan çıkan harika bir çocuk kitabının yorumuyla karşınızdayım. Kitapta Tom ve Stella adlı iki kardeşin başından geçen macera dolu fantastik olaylar anlatılıyor. Tom ve Stella evlerinin bahçesinde bir tünel keşfediyorlar ve bu gizemli tünele inmeye karar veriyorlar. İndiklerinde bir ağacın tepesinde olduklarını fark ediyorlar. Nereye geldiklerine anlam vermeye çalışırken eski dönem kıyafetleri giyen bazı insanlarla karşılaşıyorlar ve geçmiş zamana geldiklerini anlıyorlar. Böylece heyecan dolu bir dizi olay yaşanmaya başlıyor. Kitapta kayıp bir köpek, saklı bir zaman tüneli, gizemli olaylar ve sayfaları çevirmeye doyamayacağınız bir zaman yolculuğu macerası sizleri bekliyor. Son derece sürükleyici ve merak uyandırıcı bir kitap olduğu için nasıl okuyup bitirdiğinizi anlayamıyorsunuz. Kitabın kurgusu çok iyi. Başından sonuna kadar tempo hiç düşmüyor. Sonunda tüm gizemler ortaya çıkıyor ve aklınızda hiçbir soru işareti bırakmadan bitiyor. Kitap 8 yaş ve üzeri için uygun. Çocuk kitabı okumayı seven her yaştan okura hitap ettiğini söyleyebilirim. Mutlaka okumalısınız. Sevgilerimle.
Gizli Göl
10.0/10 · 1 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
40 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
"-Dünya'ya PataPata mı diyorsunuz, diye sordu hayretle Simin. -PataPata'ya Dünya mı diyorsunuz? dedi onu taklit ederek Po. " İyilik Meleği Po, PataPata'yı yani Dünya'yı ziyaret ediyor. Çünkü minik kahramanımız Simin, bir süredir çevresine kötü davranıyor. Bu yüzden de Po'nun kanatları yok olmak üzere. Eğer Simin, iyilik yapmaya başlarsa Po da yeni kanatlarıyla uçabilecek. Bakalım Simin yeniden iyi bir çocuk olabilecek mi? Ahmet Şerif İzgören'in çocukların dünyasına başarıyla indiği okuması keyifli bir çocuk kitabı. İyilikle ve kitapla...
Po: İyilik PataPata'ya İniyor
Okuyacaklarıma Ekle
211 syf.
·
10 günde
·
8/10 puan
Herkese Merhaba. Size bugün 'Cadılar' kiatabından bahsediceğim -----SPOLİLER----- Annesini ve babasını kaybetmiş bir çocuk anneannesiyle yaşamaya başlıyor.Anneannesi çocuğa cadılar hakkında bilgi veriyor (eldiven takmaları, peruk takmalarını,ayak parmaklarının olmaması) bir gün anneannesi hastalağınıyor. Doktor dinlenmesi için bir otel ayarlıyor ve otele gidiyorlar daha sonra otelde cadılar çıkıyor çocuk bir şekilde çadırların planını öğreniyor ama cadılar bunu farkediyor ve çoçuğu fareye çeviriyorlar ama çocuk pes etmeyip yinede planı engelemek için çabalıyor daha sonra ne oldunu merak ediyordanız kitabı alıp okuyabilirsiniz :)
Cadılar
8.8/10 · 305 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1
...
858 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.