Heinz Helle

Heinz Helle

Yazar
4.9/10
18 Kişi
·
45
Okunma
·
1
Beğeni
·
65
Gösterim
Adı:
Heinz Helle
Unvan:
Yazar
Doğum:
Almanya, 15 Ekim 1978
“.. bir kadını seviyorum, ama galiba bir gün onu sevmeyi bırakacağım ve bunun mümkün olduğu bir dünyayı reddediyorum.”
Heinz Helle
Sayfa 34 - Kafka
Hiçbir şey yapmak zorunda olmama özgürlüğü, her şeyi yapabilecek olma baskısı, şu ya da bu şeyin her yerdeki, insanın ruh hali ve bakış açısına göre kaba veya yumuşak olabilen varlığı. Hayatta olmayı görmezden gelememe.
Heinz Helle
Sayfa 42 - KAFKA YAYINLARI
Günün birinde, burada olmanın, bunu görmenin ve o esnada bunu hissetmenin ne demek olduğunu bulacaklar belki. Ben olmanın ne demek olduğunu.
Heinz Helle
Sayfa 9 - KAFKA
+ Hiçbir içeriği olmayan bir düşünce tahayyül etmekte zorlandığımdan, düşünceleri beyinsel faaliyetin işlevsel yapıları olarak görüyorum, hem içeriksiz bir düşüncenin bir işlevi nasıl olabilir ki?

- Düşüncenin işlevi, herhangi bir işleve sahip olmamaktır.
Heinz Helle
Sayfa 125 - KAFKA YAYINLARI
Bilincin ne olduğu bilinmek isteniyorsa sözcüklerin bir yardımı dokunmadığını sonunda anladığımdan tek kelime etmedim, sözcükler bilincin, deneyimin ve bununla birlikte yaşamın ölümüdür.
Heinz Helle
Sayfa 137 - KAFKA YAYINLARI
152 syf.
·1 günde
Bir insanin beyni gündelik yaşam içinde hiç susmadan ve gerekli gereksiz her detayı üstelik bulunduğu ortam ve duygularla hiç alakası olmadan sorgular yorum yapar mı? Kitabı okumadan bunun farkına varmamıştım kitabin kapağını kapayıp arkama yaslandığımda gerçekten hiç susmayan bir beynim olduğunu farkettim. Gündelik yaşama dair felsefi bir anlatıma sahip okunması zaman zaman zor bazı sayfaları 2 3 kez okumak zorunda birakıyor biraz yorucu
152 syf.
·1/10
Konusundan dolayı merak ettiğim kitap okurken beni o kadar yordu ki! Elime aldığım kitabı yarım bırakmayı sevmediğim için tahammül ettim , sanırım sayfa sayısı az olmasaydı katlanamazdım.Kitap o kadar boş ki 150 sayfa boyunca yazarın günlük hayatta yaptıklarını okudum ki bazı sayfalarda ki üslubu beni aşırı rahatsız etti.Keşke her önüne gelen kitap yazmasa.Tavsiye etmiyorum kimseye zamanınıza yazık.

Yazarın biyografisi

Adı:
Heinz Helle
Unvan:
Yazar
Doğum:
Almanya, 15 Ekim 1978

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 45 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 17 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.