1000Kitap Logosu
Helena Halme

Helena Halme

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
9
Okunma
1
Beğeni
131
Gösterim
269 syf.
·
8/10 puan
Finlandiya, 1980. Kaisa, risk alan biri olmamıştı hiç. Mezuniyetinin ardından okul ücretini ödeyen ve başının üstünde bir çatı olmasını sağlayan güvenilir ve kendinden büyük bir adamla evlenmeyi planlıyordu. Ancak İngiliz Büyükelçiliği'ndeki bir parti davetini kabul ettiğinde yakışıklı bir deniz subayı onun, hayattaki tüm ihtiyatını bir kenara bırakmak istemesine neden olmuştu. Yıldızların altında yaşadıkları tutkulu öpüşme ve birbirlerini yeniden görmek için verdikleri söz ile Kaisa, kendisini bile şaşırtmıştı. Ama zar zor tanıdığı bu adam için, kesin gözüyle baktığı ilişkisini nasıl bitirebilirdi? Peter Williams, geleceğini hayal ettiği anlarda donanmada aldığı terfileri ve bitmek bilmez dünya seyahatlerini görürdü. Ancak Helsinki'de tanıştığı iradeli Kaisa'nın ardından, denize karşı duyduğu tutkuda da ciddi bir değişiklik olmuştu. Bir Rus denizaltılarını yakalamanın verdiği heyecan bile dudakları kızın dudaklarındayken yaşadığı heyecanla karşılaştırılamazdı. Ama giderek büyüyen duygularına rağmen, komutanları onun Sovyet dostu bir ulustan bir kadının peşinde koşmasına tahammül etmeyecekti. İmkânsız seçimler arasında sıkışıp kalan Kaisa ve Peter, doğru cevabı bulmak için kedi kalplerine dönmeliydiler. Aralarındaki giderek ısınan bir Soğuk Savaş varken, bu iki talihsiz âşık cesaretlerini toplayabilecekler mi? Yoksa ilişkileri, açık denizlerde boğulmaya mahkûm mu olacak? Lanet olası bir romantiğimdir lakin kendiyle ve birbiriyle çelişen tutarsız karakterleri hiç sevmem. Aşkta gri yoktur. Ya siyahsındır, ya beyaz! Ya seviyorsundur ya da sevmiyorsundur bu kadar basit arkadaş! Hem kadın, hem erkek karakterin tutarsız gelgitleri tansiyonlarımı yükseltti resmen. "Tansiyon aletimi getirin" repliğiyle rahmetli Nurella modundaydım kitap boyunca. Tabii bunda farklı kültür ve yetiştirilme tarzınında etkisi aşikârdı. Neyseki kitabın kolay ve akıcı dili olması katlanılabilir kıldı. Sizler romantizm ile bezeli, imkânsız aşkın çekimini ve karmaşık karakterleri seviyorsanız bu kitaba şans verin derim.
İngiliz Kalbi
4.7/10 · 10 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
269 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
Kitap tam bir aşk kitabıydı. Aşk kitapları okumayı severim normaldede ama bunda bir tık fazla aşk mevcuttu. Kaisa ve Peter bana göre ne istediklerini tam olarak bilmeyen, içlerinde gelgitler yaşayan iki karakterdi.Kitap akıcı ve kolay okunan bir kitaptı. Aşk okumayı sevenlere tavsiyemdir.
İngiliz Kalbi
4.7/10 · 10 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
269 syf.
·
3/10 puan
Kitap Yorumu//İngiliz Kalbi-Helena Halme . Finlandiya, 1980. Kaisa, risk alan biri olmamıştı hiç. Mezuniyetinin ardından okul ücretini ödeyen ve başının üstünde bir çatı olmasını sağlayan güvenilir ve kendinden büyük bir adamla evlenmeyi planlıyordu. Ancak İngiliz Büyükelçiliği’ndeki bir parti davetini kabul ettiğinde yakışıklı bir deniz subayı onun, hayattaki tüm ihtiyatını bir kenara bırakmak istemesine neden olmuştu. Yıldızların altında yaşadıkları tutkulu öpüşme ve birbirlerini yeniden görmek için verdikleri söz ile Kaisa, kendisini bile şaşırtmıştı. Ama zar zor tanıdığı bu adam için, kesin gözüyle baktığı ilişkisini nasıl bitirebilirdi? . İmkânsız seçimler arasında sıkışıp kalan Kaisa ve Peter, doğru cevabı bulmak için kendi kalplerine dönmeliydiler. Aralarındaki giderek ısınan bir Soğuk Savaş varken, bu iki talihsiz âşık cesaretlerini toplayabilecekler mi?  Yoksa ilişkileri, açık denizlerde boğulmaya mahkûm mu olacak? . Kitap tam bir aşk kitabı. Aşırı aşka maruz kaldım kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Devamlı, "O mu bu mu?" kafasında bir kız. "Her limanda bir sevgilim var" kafasında bir deniz subayı. Kız; "Birlikte olmalıyız, olmalı mıyız? Ben kendi ayaklarımın üstünde durmalıyım." diye diye bir oraya bir buraya savruluyor. Kendisinin de ne yaptığından haberi olduğunu düşünmüyorum şahsen Çocuk desen aklı bir karış havada. "Biz birlikte değiliz. Biz birlikte olsak mı? Dur şu kızla bir daha sevişeyim. Kıza acaba evlilik teklifi mi etsem?" diye diye deniz aşırı geziyor. Sonunu da söylemeyeyim de okuyun öğrenin ben o kadar okudum yani banane
İngiliz Kalbi
4.7/10 · 10 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.