1000Kitap Logosu
Hitoshizuku-P
Hitoshizuku-P
Hitoshizuku-P

Hitoshizuku-P

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
10.0
2 Kişi
3
Okunma
1
Beğeni
42
Gösterim
Tam adı
ひとしずくP
Doğum
Japonya
Yaşamı
Samo (さも) olarak da bilinen Hitoshizuku-P (ひとしずくP) kadın bir yapımcıdır. Kendisi en çok Synchronicity ve Night ∞ serileri ile tanınmaktadır. TeamOS, Yama△ ve Suzunosuke isimli grupların bir üyesidir. Hitoshizuku-P piyano çalıp şarkı yazmakta çok yeteneklidir, ve her şarkısında bir hikaye anlatılmaktadır. Çalışmalarında genel olarak Rin ve Len Kagamine'yi kullanır (vocaloid), ve onlarla yaptığı çalışmalar 100,000 izlenmeyi geçmiş bulunmakta. "Soundless voice" ve "Kimi o Sagasu Sora" gibi bazı çalışmalarında "Legendary LEN Master" (Efsane LEN Ustası) lakabını kullanmıştır. Youtube, niconico, twitter, piapro, pixiv, bilibili isimli sitelerde hesabı vardır. Ve kendisine ait olan Samonchi ve Yamashizuku isimli iki sitesi vardır. 2008'den beri yaptığı çalışmaların sayısı 56'dır.
⋆✰ Homosnapiens ✰⋆
Hatsune Miku: Bad End Night'i inceledi.
176 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Vocaloid hayranı olarak çok mutlu oldum bu çizgi romanı bulunca. Turkiye'de alması cidden çok zor, Gerekli Şeyler sağolsun bu konularda çok iyi. Konusu aynı isimli şarkıdan uyarlanmış. Ana karakterimiz Hatsune Miku bir oyuncu olmak istiyor biraz sakar kızımız ama bir şekilde farklı, çarptırılmış bir dünyada kendini buluyor ve kendi gerçekliğine dönmeye çalışıyor. (3 şarkılık bir seri ve mangası da aynı şekilde.) Çizimler tek kelimeyle muhteşem. Resmen PV'dekilerle aynı. Hikaye akıcı bir şekilde ilerliyor. Tek üzüldüğüm yanı türkçesinin daha olmaması ve iki ile üçüncü kitaba erişememiş olmam. Ayrıca noveli de var ancak yine burada yok, gerçi pdf olarak bulunabiliyor.
Hatsune Miku: Bad End Night
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
⋆✰ Homosnapiens ✰⋆
Himitsu – Kuro no Chikai'yi inceledi.
285 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Vocaloid şarkısı olan Kagamine Rin ve Len'in Miku Hatsune ile düeti Alluring Secret - Black Vow'un hikayesi. LGBT temalı bir kitap. Şarkısı: youtu.be/hYcbjyDVMr8 Konusuna geçelim. Rin adında bir kız melek, Miku adında bir kız insana aşık olur. Ancak bu aşk hem cinsiyetleri hem de ırkları yüzünden yasak olarak kabul edilmektedir. Böylece Rin, Miku ile birlikte olabilmek için, şeytanla bir anlaşma yapar ve Len isimli bir erkek olarak dünyaya gelir. Ancak aşkları kısa sürelidir ve yakında büyük bir trajedi ile son bulur... Son olarak, ne yazık ki bu kitabın ingilizcesini pdf olarak bulmak mümkün değil (ve de satılmıyor da) ancak tamamıyla çevrilmiş durumda. Eğer ilgilenirseniz buradan tüm çeviriyi bulabilirsiniz: renna-translations.tumblr.com/himitsu Şarkıdan itibaren değil, ondan önce olanları da anlatması hoş, akılda soru bırakmıyor. İngilizcesi normalden bir tık daha zor geldi bana (en azından başı), bu yüzden okuması da uzun sürdü ama her türlü inanılmaz zevkliydi. Başından itibaren kişiyi hemen içine çekiyor, hem de duygu yüklü. Sadece insanların açısından değil, meleklerin açısından yaşamı, sevgiyi, Tanrı'yı ve fedakarlığı görüyoruz. İlk onları yaratmış olmasına rağmen neden meleklere 'sevgiyi/yaşamı' vermemiş de insanlara hediye etmiş? Peki bir melek, dostuna aşık olursa ne olur? Ya da bir melek, insana aşık olursa ne olur? Gerçekten üstüne çok düşünülmüş, müzik videosundan sonra çıkmış olmasına inanamadım. Sanki o video bu kitabın fragmanı gibiydi. The Disappearence of Hatsune Miku'nun aksine bu light novelin planlaması için çok uğraştıkları belli oluyor. Her şeyi ile dört dörtlük bir kitap. Keşke Türkçesi ya da en azından İngilizcesi basılmış olsaydı. Okuduğum vocaloid temalı hikayeler arasında en güzeliydi. Karakterler hep vocaloidlerden geldiği için okurken ilk garip geliyor ama bu kitabın ne kadar harika olduğunu değiştirmiyor.
Himitsu – Kuro no Chikai
OKUYACAKLARIMA EKLE
3