1000Kitap Logosu
Hüseyin Özkara
Hüseyin Özkara
Hüseyin Özkara

Hüseyin Özkara

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
9.2
10 Kişi
18
Okunma
5
Beğeni
654
Gösterim
Nazım atagün
Firari'yi inceledi.
287 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Evet , tek bir kişiyi sevebiliyorduk . Ancak yaşamak kadar yaşamda olmak da gerekiyordu… Sözleri ile son bulan eser , bu son zamanlarda dünya klasikleri veya popüler kitaplar ekseninden çıkıp bilinmeyen ama bilinmesi gerekli bir eser olduğunu okuyunca anladığım kitaplardan biri daha diyebilirim. Çok hoş değerli bir kitap olmuş
Firari
9.2/10
· 18 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Serap
Firari'yi inceledi.
287 syf.
·
18 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
#kitapyorumu Kitabın ana karakteri Selim kendi hayatını anlatıyor ve baştan sona ve bu şekilde ilerliyor kitap. Başına gelen bir üzücü olay sonrası sevdiği kadını kaybeder akıl hastanesinde tedavi görür. Halüsinasyonlar görmektedir hâlâ ama doktorlarını iyileştiğine ikna eder ve arkadaşı Tuna onu hastaneden çıkarır. Bir dağ evine yerleşir . Burada Şanslı adını verdiği köpeği sahiplenir. Taksici Erdal ile tanışır. Erdal 'ında başından üzücü olaylar geçmiştir. Tuna 'nın ve Erdal'ın yardımı ile intikam planları yaparlar. Bu arada öğretmen Nazlı ile tanışır ve ondan çok etkilenir. Selim ve Erdal geçmişin intikamını alabildi mi ? Nazlı da Selim'den hoşlandı mı? Gerçek suçlu kim ? Soruların cevapları kitapta. Yazarın anlatımı gayet açıklayıcı olmuş, sindire sindire okudum,tavsiye ediyorum.
Firari
9.2/10
· 18 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
4
emine ♡
Firari'yi inceledi.
287 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Aklım firarda... Eyvahhh !
Hangimizin aklı bu aralar firarda değil ki ? dediğinizi duyar gibiyim.. Ruh halimin kaçak göçek olduğu şu dönemde "Firari" kitabı ile buluşmam çok manidar oldu. Her sayfasında doğayı yudum yudum içtim. Güneşin tüm enerjisi her satırla beraber içime aktı.. hissettim bunu resmen okurken. Dağ evinde sanki hikâyenin kahramanı Selim değil de ben yaşadım, Şanslı'nın en yakın dostu ben oldum sanki.. ( Gerçi köpeklerden çok korkarım ama nedense okudukça köpek sahibi olmak istedim.) Akıl sağlığımı " henüz " kaybetmemiş olsamda [ tabi bu durumu bu şartlar altında daha ne kadar koruyabilirim ?? muamma ;) ] Selim ile birlikte bende ağaçların altında, dere kenarlarında, patikalarda, dağlarda bayırlarda, sebze bahçesinde, koyu gölgeli verandalarda ruhumu şifalandırdım. Birçok şeyi sorguladım... Sahip olduklarım, yaşadıklarım, yaşayamadıklarım, kaybettiklerim, kazandıklarım. " ..kimi zaman içimize attıklarımız vardı kimi zaman da içimizi kattıklarımız. " dedi yazar bir sayfada. Öyle ya hepsi toplanınca artılarımız eksilerimiz biz " Biz" olmuyor muyuz zaten. Yazarın ilk kitabı Firari bence umut vaad ediyor. Ben ilk kitaplarını okuyarak tanışmayı seviyorum yazarlar ile. Doğum, emekleme, yürüme, koşma her evrelerine şahitlik etmek keyif veriyor. Yolunuz belli ki açık bu yolda üstüne katarak yol alacağınıza hiç şüphem yok.. Veee benim önümde ki süreç ne ola ki bu kitaptan sonra ?? Yasaklar bir bitsin hele ;) Atacağım kendimi sahil kasabası İznik'in kollarına.. İçimiz çürüdü dört duvar arasında;) "İçimdeki kışı ilkbahara çevirmem gerektiğini biliyordum."
Firari
9.2/10
· 18 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
130
287 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Selim ile birlikte çıkacağınız macera dolu yolda, yazarın kalemi ışığında aydınlanacak, derin bir nefes alacak ve huzuru bulacaksınız. Okuyucusunu yormayan, sade ve anlaşılır üslubu ile yazar Hüseyin Özkara doğa aşıklarına unutamayacağı satırlar bırakmış. Doğa ile bütünleşeceğiniz, merakla okuyacağınız ve bir de size dost olabilecek bir köpek sahiplenmek isteyeceğiniz huzurlu bir kitap. Yazarın ilk kitabı olduğuna bakmayın, satırları arasında yolculuğa çıkmış gibi hissettiğiniz ilk an kaleme alanın ne kadar donanımlı olduğunu anlayacaksınız. Yazarı tebrik ediyor, Edebiyat dünyasında ses getirecek başarılar diliyorum.
Firari
9.2/10
· 18 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6