Ian Marshall

Ian Marshall

Yazar
9.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
17
Gösterim
Adı:
Ian Marshall
Tam adı:
Dr. Ian Marshall
Unvan:
Yazar
Ruhsal zeka anlam ve değere dair bizim en derindeki sezgisel hissimizdir; kıyıdaki rehberimizdir. Ruhsal zeka, vicdanımızdır.
Hayatlarımız için bir genel bağlamın, parçası olabileceğimiz bir doğal anlam akışının yoksunluğunu çekiyoruz. Aslında bu ruhsal çöl, birçok bakımdan bizim yüksek IQ'muzun bir ürünü olarak ortaya çıktı. Doğadan ve etrafımızdaki dost yaratıklardan uzaklaşmak için akıl yürüttük ve kendimizi dinlerin ötesine geçirmek için akıl yürüttük. Kocaman teknolojik sıçrayışımızla geleneksel kültürümüzü ve onun yerleşik değerlerini ardımıza bıraktık. IQ'muz işçiliği azalttı, zenginliği artırdı, insan ömrünü uzattı ve hem bizi, hem de çevremizi yok etmekle tehdit eden sayısız oyuncaklar icat etti. Ama bunların hepsini değerli kılacak bir yol bulamadık.
Bizler fazla akılcıyız, kendimizin fazla farkındayız, oyunlara ve poz yapmaya fazla eğilimliyiz. Bedenimizden ve onun enerjilerinden, düşlerimizden ve hayal gücümüzün derindeki kaynaklarından fazlasıyla kopuğuz.
Kötü insan yoktur ama her birimiz kötülük yapabiliriz. Bu bir insani potansiyeldir; parçalanmış, merkezden uzak kalmış, ruhsal bakımdan körelmiş benliğin aşırı uçtaki potansiyeli.
Ümitsizlik hayattan elini eteğini çekme, bir tür yavaş yavaş intihar etme eylemidir. Ümitsiz kimse vazgeçmiştir, cevap verebileceği hiçbir anlam, hiçbir şey ve değerli bir kişi bulamaz.
Düşük IQ rasyonel problemleri çözmemizi engeller, düşük EQ kendimizi içinde bulduğumuz koşullarda bir yabancı gibi hareket etmemize neden olur ama düşük ruhsal zeka SQ varlığımızın ta kendisini sakatlar.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ian Marshall
Tam adı:
Dr. Ian Marshall
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.