İbrahim Purçak

İbrahim Purçak

Yazar
9.0/10
4 Kişi
·
11
Okunma
·
1
Beğeni
·
76
Gösterim
Adı:
İbrahim Purçak
Unvan:
Yazar
O döngü içinde sürekli yer, uyur, kalkar, yemek için çalışır, çalışmak için yer, boş kalmak için çalışır, çalışmak için boş kalır, tüketmek için üretir, üretmek için tüketir.
Soba borularının is tutması gibi yaşanılan her anın üstü hemen kapanıyor. Ama ufacık değişikliklerle dökülüveriyor tozlar ama sonra tekrar kapanıyor.
Bizi birbirimizden ayıran tek şey varoluş biçimlerimizin farklı olmasıdır. Ben Kahtalı Mıçı ile var olurken, o One Direction ile varolabilir. O, o şekil giyinir, ben bu şekil giyinirim!!!
Beton gibi katı bireyler yetişiyor... Etrafınızdaki gençlerin gün geçtikçe daha siyah giyindiklerini; karanlığı, soğuğu, yağmuru, normalde insanları ürperten şeylerden ne kadar hoşlandıklarını görmüyor musunuz?
Gece geç saatlere kadar uyumadıklarını fark etmiyor musunuz hem de hiçbir şey yapmadan?
144 syf.
·4 günde·10/10
#birkitaptan _
Türk toplumunun omurgasını kimler olusturuyor bir bakın?

Turkiye'yi dünyada patates tohumu üretecek 5. ülke yapmaya çalışan Yakup Karahan, TUBITAK'tan projesi icin destek istiyor ama bu tabii ki istedigi zaman verilmiyor. Karahan'ın şöyle bir ifadesi var: "Sneijder transferindeki paranın sadece onda biri bize verilseydi bizim icin yeterliydi." Bir toplumu Sneijder, Hadise, Rasim Ozan Kütahyalı, Yetenek Sizsiniz, Bu tarz Benim vb televizyon programlari ile kosullandirabilirsiniz ama bir Yakup Karahan ile kosullandiramazsiniz. Dolayisiyla parayı elbette bunlara vereceksiniz!!! ...

#birbenden _
Efendim okudugum guzel kitaplar arasinda yerini aldi Pavlov'un Emojileri kitabi... Yukarida yazdigim paragrafin devamini yazmak istiyorum lakin buraya sigmaz diye korkuyorum hem sizde de biraz heyecani kalsin. Kitabin neredeyse her sayfasini cizmisim. Kitap genel olarak insanın bazı özelliklerini ele aliyor. Iki bölümden oluşuyor ilki genc bireylerimizi anlamaya yönelik, ikinci bölüm ise kapitalist dunyayi anlatmakta ve cok dogru teshisler ve tespitler var... Bence mutlaka okuyun derim.

Yazarın biyografisi

Adı:
İbrahim Purçak
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 11 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.