İkram Arslan

İkram Arslan

Yazar
9.5/10
11 Kişi
·
35
Okunma
·
4
Beğeni
·
360
Gösterim
Hz. Hüseyin'e yardım etmeyen Kûfeliler Kerbela'ya uğradıklarında bir büyük pişmanlık eseri olarak yaptıkları üst-baş yırtmanın sonraki nesillere tevarüs edeceğini hiçbir zaman tahmin edememişlerdi.
Hz. Muhammed'in baldızı Esma:

" Aziz bir insan gibi yaşamalı ve yine aziz bir insan gibi bu dünyadan gitmelisin. Bir Müslümana yakışır şekilde izzetinle yaşa ve gerekirse izzetinle öl!"
"Onlarca savaşta bulundum ve hepsinde şehitlik aradım.Bazılarında çok yaklaştım ama olmadı. Vücudumda kılıç, mızrak, ok yarası bulunmayan bir karış yer kalmadı. Fakat görüyorsun ki develer gibi yatagımda ölüyorum... Neden bir savaş meydanında şehit olmak bana nasip olmadı?"

"Çünkü sen savaşta ölemezsin"

"Neden?"

"Şimdiye kadar anlamalıydın ey Halid.Allah Rasulü (s.a.v.) sana Allah'ın Kılıcı demekle aslında senin savaşta ölmeyeceğine de işaret etmiş. Çünkü öldürülseydin, o zaman Allah'ın Kılıcı'nı bir kâfir kırmış olacaktı.Oysa bu mümkün olacak şey değildi."
İkram Arslan
Sayfa 347 - Nesil Yayınları
" İlk nakışlı dirhem ve dinar bastıran kişi Abdülmelik bin Mervan'dır. Daha önceleri Rum ve Acem paraları kullanıyorduk. "
336 syf.
·74 günde·Beğendi·8/10
Riyazüssalihin ile beraber iki kitap okumaya kalkınca böyle oluyor. Hadisleri okurken kendinizi kaptırıp diğer kitapları göremiyorsunuz. Şimdi yarım kalan kitaba devam edebilmenin güzelliğini yaşıyorum. Yeni şehirde...
352 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Halid Bin Velidin daha çok yaptığı savaşları anlatan bir eser. Nasıl müslüman olduğunuda bu kitapta görebiliyoruz. Sosyal yaşantısıyla alakalı çok bölüm olmaması kitap için kimilerine göre bir eksiklik oluşturabilir. Halid Bin Velid'i anlammak için bu kitap bir ölçüt olamaz.
352 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Halid bin Velid bir şaheser. Onu en iyi yazan yazar olduğuna inanıyorum. Dil akıcı, konu çok iyi işlenmiş. Halid bin Velidi okurken aynı zamanda Asrı saadet savaşlarına da göz atmış oluyorsunuz. Kitapları okunması gereken yazarlardan. Başka kitaplarını merakla bekliyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
İkram Arslan
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 35 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 12 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.