Ilgın Yıldız

Ilgın Yıldız

YazarÇevirmen
7.3/10
593 Kişi
·
1.638
Okunma
·
1
Beğeni
·
437
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Romantizmin ve tutkunun doruklarında gezinen iç gıcıklayıcı düet kaldığı yerden devam ediyor (Amazon) Çaresizlikten doğan bir macerayı, Sıra dışı bir aşk hikayesine dönüştürmeyi başarmış.Kesinlikle okumaya değer
424 syf.
·3 günde
Kitap tek kelimeyle mükemmel. Okuyun kesinlikle pişman olmazsınız. Pegasus umarım diğer iki kitabı da bir an önce çevirir. İlk bölümden itibaren güzel bazı kitaplarda ilk yüz yada ikiyüze kadar konuya girmezler ama bunda öyle değildi direk konuya girip ilerleyen kitap. Konusu da kendi ülkesinde kül prensesi olarak yaşamaya mahkum olan kızımız var. Ama ülkeyi ele geçiren kral'ın yaptı şeye kadar. Kız o zaman dan sonra sahip olduğu yeri almaya çalışacaktır. Ve böylece de her şey değişmeye başlar. İyi okumalar.
368 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Kitapları dünyada 600 milyondan fazla okunmuş bi yazar olmasına rağmen ilk kez adını duyduğum ve kitabını okuduğum biriydi. Kitap kesinlikle güzel, okurken sanki yıldızlara çıktığımı hissettim fakat o nirvana hissini bir türlü yakalayamadım. Yazar o duyguyu pek yansıtamamıştı kitaba ve karakterlere. Gerçekten birbirine bağlanan güzel iki hikayeydi fakat bu bağlama ustalıkla yapılmamıştı. Ama onun haricinde basit bir dili ve kendini okutturan bi yazım tarzı vardı her ne kadar profesyonelce olmasa da. Ve benim için de ilk olacak ki; hayatımda hiç gerçekten böylesine saf, temiz, sorunsuz, düşmansız, çıkarsız ve sonsuz bir aşk hikayesi okumamıştım. Aşk kitapları her ne kadar beni yer yer sıksa da içindeki çıkmazlardan ötürü, ben bu hikayeyi sevdim. Yazarın diğer kitapları hakkında bir bilgi sahibi olmasam da bence yaz ayında kolayca okunabilecek güzel bir kitaptı. Ben beğendim.
ALPEREN ÇETİNKAYA
ALPEREN ÇETİNKAYA Dünya Tarihi 101-Bir Çırpıda Uygarlıklar Tarihi'yi inceledi.
248 syf.
·13 günde·Beğendi·5/10 puan
İnsanlar bir günde meydana gelmedi. Şu anda yaşadıklarımız tarihsel bir birikim sonucu oluşmuştur. Tarih ve insanlık üzerinde etkisi olan olayları derlenmiş ve kitap hap bilgiler sunmaktadır.
Tarih okumak isteyenlere tavsiyemdir.
480 syf.
·2 günde·6/10 puan
Hakkında epey kararsız kaldım bu kitabın. Bazı olayları görmezden gelirsem, keyifli bir kitaptı diyebilirim. Özellikle olayın aşk üçgeni kısmı gereksiz bir hâle gelmediği için ve Dylan karakterinin kendisini ve Cheyenne ile olan ilişkisini sevdiğim için.

Ama her şeye de gözlerimi yumamıyorum tabi. Cheyenne'nin arkadaşlarının Dylan'a abartılı tepkileri, Presley'in kendini getirdiği nokta, Cheyenne'nin geçmişinin bu kadar apar topar bitirilmesi ve bazı karakterlerin hikayesinin yarım bırakılması gibi hoşuma gitmeyen yerleri de oldu kitabın. Özellikle Cheyenne'nin, Dylan'dan utanır gibi davrandığı yerler çok sinirimi bozdu.

Hoşuma giden yerler olduğu gibi gitmeyen yerler de oldu kısacası. Aslında konusu güzeldi ama işlenişi beklentimin biraz altında kaldı.
288 syf.
·Beğendi·6/10 puan
Romantizm in dozu olay örgüsü biraz daha fazla olabilir miydi belki bir nebze daha fazla olabilirdi ama yinede klasmanında çok çok iyi olmasa da yinede iyiydi denebilir .
248 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Başlangıç için yerinde bir eser. Biraz yüzeysel ama insanı araştırmaya teşvik ediyor ve genel hatlar iyi belirlenmiş . Tarih bilgisi olanlar için bile hoş anektodlar var ve zaten bir çırpıda bitiyor. 101 serisi cok güzel bir mantıkla ortaya çıkmış, umarım devamı gelir.
Objektif olduğunu düşünüyorum. Türkiye'nin geleceği ile yorumu ise beni biraz tedirgin etmiştir.
Tek sorun çeviri. Zaten say yayınları genel olarak iyi kitap ama kötü çevirileri ile ünlüdür. Bazi yerlerde google çeviriden mi çeviriyorlar acaba bu kitapları diye düşünmedim değil.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 1.638 okur okudu.
  • 80 okur okuyor.
  • 847 okur okuyacak.
  • 42 okur yarım bıraktı.