İrfan Uyar

İrfan Uyar

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
5
Gösterim
(Arka kapak)
"Hayatta en büyük pişmanlıklarım,
yaptıklarım değil,
yapmadıklarımdır," demişti birisi.
Keşke yapsaydım demek.
Hiçbir keşken kalmasın bu hayatta.
Ne istersen, seni ne mutlu ederse onu yap.
Sakın durma, sakın...
....özü temiz olanı görürsen,ona öyle bir sarıl ki...O sana ihanet etmeyecektir.Onun için ihanet yok olmaktır.
Yıllarca her dediklerini yaptığım insanlar gördüm,bende hayır yoktur bilir misiniz? Huyum,hayır diyemiyorum işte.Ne yapayım?Yıllar boyu evet dediklerimin bir şey istediğimde burun kıvırdıklarını gördüm.Beni olduğum gibi kabul etmediklerini gördüm ve başladım sonra kaçınılmaz olana.Bir bir çıkarmaya başladım hayatımdan hepsini.Artık hayatımdan çıkardığımı hiç tanımamış ilan etmeye başladım aklımda.Mahkemeler düzenledim onlarca kez,artık hayatımda cidden çok az kişi var ama en güzeli bu.Az ama öz oldular.
Altısında kanserden ölenler gördüm;üç yaşında onlarca kez damar yolu açılan ve gıkı çıkmayan bebekler gördüm.Bebek de olsan bir yerden sonra bu hakkın elinden alınır,bakışların değişir,artık o bebek bakışlarına,gülücüklerine sahip olamazsın,büyümek zorunda kalırsın.Ölümün kokusu her yaşta aynıdır.Hayatınızın kıymetini bilin.
Cesaretin kaptanın,erdemlerin tayfaların olsun.Dümeninin adı aşk geminin adı kainat olsun.
Güneşi kapattı diye buluta lanet okuyan,bilmez misin o toprağı ıslatmak için kapatmıştır orayı.Su candır,can kandır,kan insan,insan kabuktur.O kabuğun içindeki ise Allah’ın bir yansımasıdır.
Aşk’ın yoldaşları çok.Bir aşığı tanımak çok kolaydır.İyi bakmanız gerek.Yerden rüzgarla kalkan bir yaprak bile onlara aşkı anlatır.Onları görmek çok kolaydır,iyi bak.En olmaz dediğine bak.Onu orada göreceksin.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
İrfan Uyar
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.