İyad Kunaybi

İyad Kunaybi

Yazar
9.0/10
6 Kişi
·
9
Okunma
·
3
Beğeni
·
41
Gösterim
Adı:
İyad Kunaybi
Unvan:
Dr., İslam Davetçisi, Öğretim Görevlisi ve Eczacılık Alanında Araştırmacı
Doğum:
Kuveyt, 22 Ekim 1975
Bizler Allah'ın emrini yakinen üzerimize yapılması vacip olan bir iş olarak görürsek ve Allah'ın yasakladığını da sakınılması gereken bir iş olarak görürsek işte o zaman işler bizlere çok ama çok kolaylaşacak, mesele kısalacak ve şeriatı tatbik etmedeki hikmetimiz artacak ve güçlenecektir.
Orada devam eden bir amel olmayacak, uzun soluklu bir iş çıkmayacak, doğruluk ve sorumluluk bilinci ile gidişatı değiştirmeye yönelik birşey olmayacak.Orada bu bağlamda herhangi bir şey gerçekleşmeyecek.Müslümanları bırakın biraz deşarj olsunlar sonra biz Mescid-i Aksaya girer istediğimizi yaparız diyorlar.İşte bunu tekrar tekrar defalarca yaptılar.
Olmazsa olmaz olan bu kainattaki en büyük maslahat olan Allah'ı birleme üzerinedir.Allah'ı birlemenin getirdiklerinden biriside hükümde ve kanun koymada Allah'ı birlemektir.
Rasûlullah (s.a.v) elbisesinden çekiştirilmiştir, üzerine deve işkembesi bırakılmıştır ve Bezzar'ın rivayet ettiği gibi onun boynundan sıktılar ve neredeyse nefessizlikten ölecekti, velakin bu kadar şeye rağmen Rasûlullah (s.a.v) Kureyş'in laikliğini kabul etmedi.Eğer Kureyş'in laikliğini kabul etseydi onların ilahlarının ayıplarını zikretmeme karşılığında bu eziyetlere maruz kalmayacaktı.
Tevhid halkasını bozan durumlardan bir tanesi de siyasilerin hükümlerini ve menheclerini Allah'ın Kuran'ından yada Rasûllullah'ın sünnetinden almamasıdır.
Müslümanlar eylem ve protesto amacıyla sokaklara çıkıyor, bundan sonra o Yahudiler Mescid-i Aksa'ya girmiyor.Bir kaç gün sonra dikkatler başka bi yöne çevrilince kameraların olmadığı bir anda Mescid-i Aksaya girerek onu kirletiyorlar ve istedikleri herşeyi yapıyorlar.Bu gaz alma siyasetidir.Havasını alıyorlar.Onlar biliyorlar ki Müslümanlar içlerindekini eylemlerle, protestolarla, konuşma ve bazı değişik ifadelerle dışa vuracaklar ve bundan sonra da hiçbir değişiklik olmayacak.
İyad Kunaybi
Sayfa 29 - Küresel
Dinde taviz verilmediğini ve verilemeyeceğini, verildiği taktirde güncel örneklerle Afganistan, İrak, Yemen, Somali, Keşmir, Filistin ve son yüz yıllarda müslümanların başına neler geldiğini, buralardaki münafıkları ve yaptıklarını, onlara karşı duran sahih akideli alimlerin mücadelesinden bahseden tavsiye eser.

Yazarın biyografisi

Adı:
İyad Kunaybi
Unvan:
Dr., İslam Davetçisi, Öğretim Görevlisi ve Eczacılık Alanında Araştırmacı
Doğum:
Kuveyt, 22 Ekim 1975

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 9 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.