1000Kitap Logosu
J. Michael Straczynski

J. Michael Straczynski

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.6
70 Kişi
149
Okunma
2
Beğeni
490
Gösterim
Unvan
Senarist
Doğum
Paterson, New Jersey, ABD, 17 Temmuz 1954
Yaşamı
Joseph Michael Straczynski, profesyonel olarak J. Michael Straczynski ve resmi olarak Joe Straczynski veya jms olarak bilinen Amerikalı bir senarist, televizyon yapımcısı ve yönetmeni ve komik Kitap yazarı. Stüdyo JMS'nin kurucusu ve en iyisi, bilimkurgu televizyon dizisi Babylon 5'in (1993-1998) ve onun başat Haçlı Seferi'nin (1999) yanı sıra Yeremya (2002-2004) serisi ve Sense8'in yaratıcısı olarak bilinir. (2015-mevcut). Straczynski, dövüş sanatları gerilim filmi Ninja Assassin (2009), Marvel Sinematik Evren süper kahramanı filmi Thor (2011), korku filmi Underworld: Uyanış (2012) ve kıyamet koparmak korku filmi Dünya'yı konu alan psikolojik drama filmi Changeling'i (2008) yazdı. Savaş Z (2013). 2001'den 2007'ye kadar Straczynski, Marvel Comics'in The Amazing Spider-Man adlı kitabını Thor ve Fantastic Four'da yayınladı. Ayrıca, Superman: Earth One'ın üç boyutlu grafik romanlarının yazarıdır ve Superman, Wonder Woman ve DC Comics için Seyirci Öncesi yazmıştır. Straczynski, Rising Stars, Midnight Nation, Dream Police ve Joe'nun Çizgi Romanları Yoluyla Ten Grand gibi orijinal bazı çizgi roman dizisinin yaratıcısı ve yazarıdır.
Silver Surfer - Ağıt
OKUYACAKLARIMA EKLE
Yeni Dünya
OKUYACAKLARIMA EKLE
Yeni Dünya 2
OKUYACAKLARIMA EKLE
Süpermen Yeni Dünya 3
OKUYACAKLARIMA EKLE
The Amazing Spider-Man Cilt: 4
OKUYACAKLARIMA EKLE
The Amazing Spider-Man Cilt: 3
OKUYACAKLARIMA EKLE
Before Watchmen: Dr Manhattan #1
OKUYACAKLARIMA EKLE
The Amazing Spider-Man Cilt: 2
OKUYACAKLARIMA EKLE
The Amazing Spider-Man Cilt: 6
OKUYACAKLARIMA EKLE
The Amazing Spider-Man Cilt: 5
OKUYACAKLARIMA EKLE
Before Watchmen: Dr Manhattan # 2
OKUYACAKLARIMA EKLE
Mert Öncel
Watchmen Başlangıç: Gece Kuşu - Dr. Manhattan'ı inceledi.
288 syf.
·
2 günde
·
6/10 puan
Daha iyi olabilirdi.
Puanım 3/5 (%62/100) Beklentilerimi çok karşılamasa da genel olarak hoşuma gitti. Watchmen benim için gelmiş geçmiş en iyi yazılmış kitaplardandır, filmini de çok severim ve geçenlerde dizisini izlediğim için onu da listeye ekledim. Başlangıç serisi tamamen Türkçe'ye çevrildiği için benim favorilerimden olan Dr. Manhattan olan sayıdan başlamaya karar verdim. İsmi Başlangıç olmasına rağmen içerisindeki olaylar aslında Watchmen'den çok da önce geçmiyor özellikle Gece Kuşu bölümü. Orjinal Gece Kuşu'ndan eğitim alan Dan kısa süre onun yerine geçip kötülerle savaşmaya başlıyor. Rorschach'in olduğu paneller dışında bu bölüm çok ilgimi çekti diyemem. Filmde ve orjinal çizgi romandaki bazı şeyleri görmek de mümkün. Dr. Manhattan bölümü içerisindeki en iyi bölüm olmasına rağmen o da beklediğim kadar eğlenceli değildi. Akılda kalacak çok şey olmuyor ve genel olarak takibi zordu. Schrödinger'in kuantum teori üzerinden (kutuda kedi deneyi) gidiyordu genelde. Hoşuma giden şey Watchmen dizisindeki birkaç sahnenin buradan alındığını öğrenmek oldu. Bonus olarak koyulan Moloch hiç ilgimi çekmedi zaten çok üzerinde durulmayan önemsiz bir karakter. Genel olarak hoşuma gitti fakat Başlangıç serisindeki diğer kitapları okumak için acele etmeyeceğim. Watchmen hayranı olarak koleksiyon için almayı düşünüyorum.
2
Büşra Topcu
Yeni Dünya'yı inceledi.
136 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Superman Yeni Dünya 1 #starkyorumluyor Ödüllü çizgi roman senaryosu yazarı J. Michael Straczynski ve ödüllü çizer Shane Davis’in elinden çıkma Superman Yeni Dünya, Superman’in başlangıç hikayesine adeta yeni bir ses getirmiş. Konunu izleyişi hemen hemen aynı olsa da düşmanlar değişime uğramış. Heyecan dorukta bir şekilde okudum. Çizimler olağanüstüydü. Clark Kent’in o değişik yüzü, tüm çizgileriyle karakterize edilmişti. Düşman çok korkutucuydu ve yan karakterler çok gerçekçiydi. Çizgi romanın sonuna gerçek bir gazeteden alınmış gibi bir Clark Kent - Superman röportajı vardı. Bence çok iyi düşünülmüş bir röportajdı. Dünya ile ilgili birçok konuya da değinilmişti. Ve en sonunda cesur Lois Lane’in yazısı bulunuyordu. Harika çizim aşamalarıyla da çizgi roman bitirilmişti. Superman’in yüz hatları o kadar narin işlenmişti ki ben çizmek isterdim. Bu çizgi romanı her şeyiyle sizlere öneriyorum. Keyifli okumalar..
Yeni Dünya
Okuyacaklarıma Ekle
6
Büşra Topcu
Yeni Dünya 2'ı inceledi.
130 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Superman Yeni Dünya 2 #starkyorumluyor DC Comics’in en bilinen süper kahramanlarından biri olan Superman ile bu çizgi romanla birlikte ikinci kez karşılaştım. Yeni Dünya 2’de Superman’in Daily Planet’teki yaşamının yanında süper kahraman hayatını da görüyoruz. Lois Lane, Clark Kent’in bir şeyler sakladığına emindir. Onun hakkında araştırmalar yapar. Acaba sonuca ulaşabilecek midir? Metropolisi, Parazit adında enerjiden gücünü alan bir süper kötü esir almıştır. Bu konuda Superman ne yapacaktır? Anlayacağınız Superman’in her iki hayatı da dinamik tutulmuş. Bir yanda süper kötüyle uğraşan Superman, diğer yanda Lois Lane’den saklanan bir Clark Kent var. Bu çizgi roman ne mükemmeldi ne de kötü. Orta derecede bir çizgi romanda. Çok heyecanlı değildi ama sıkılmadım da. Çizimler harikaydı. Metropolisin havası çok iyi yansıtılmıştı. Flash backler önce beyin yaksa da sonradan anlaşılır hal alıyordu. Bir kitapta birçok konunun işlenmesini sevdim ama bazı yerlerde kopukluklar olduğunu düşünüyorum. Genel olarak sevdiğim bir çizgi roman oldu. Bu seriye başladıysanız ikinci cilde de mutlaka şans verin. Keyifli okumalar...
Yeni Dünya 2
Okuyacaklarıma Ekle
6