Jack Ensign Addington

Jack Ensign Addington

Yazar
7.6/10
183 Kişi
·
774
Okunma
·
10
Beğeni
·
2.617
Gösterim
Adı:
Jack Ensign Addington
Unvan:
Hukukçu,yazar
Jack Ensign Addington ünlü bir hukukçu olmasının yanı sıra ruhsal bilimler üzerine de eğtiim görmüş ve bu bilimi kendi yıllar süren derin inceleme ve araştırmalarıyla geliştirmiş bir kişi.
Ektiğimiz her zihinsel tohumun, yani her düşüncenin bir gün meyve vermesini garanti eden bir hayat yasası vardır. Meyveden hoşlanmazsak, ektiğimiz tohuma bakmamız gerekir..
Jack Ensign Addington
Sayfa 30 - Akaşa Yayınları
İnsanın bilinçli olarak düşündüğü her düşünce bilinçaltı zihni etkiler ve bilinçaltı bu düşünceyi -düşüncenin içerdiği güce ve arzuya göre- gerçekleştirir..
Jack Ensign Addington
Sayfa 31 - Akaşa Yayınları
''Güven, zihnin büyük ve onurlu yollara kesin bir umut ve inançla girmesini sağlayan bir duygudur..''
Jack Ensign Addington
Sayfa 83 - Akaşa Yayınları
Birçok kişi için diplomalarını rulo yaparken beyinlerini de birlikte sardıkları söylenir.
Jack Ensign Addington
Sayfa 47 - Akaşa Yayınları
Düşüncelerine hakim olamayanlar kısa zaman sonra, davranışlarına da hakim olamazlar.
THOMAS WILSON
Düşünce gücüyle ilgili okuduğumu ilk kitaptı. Belki on yıldan fazla oldu. Ama bir söz var içinde hiç unutmadığım. 'En kötü karar, en iyi kararsızlıktan daha iyidir'. Sırf bu söz için bile okumaya değerdi.
Yıllar öncesinde alıp okumuş olduğum kişisel kitaplar içerisinde beni en çok etkileyen hayatımı tamamiyle değiştiren tek kitap.Tekrar alıp okumak istiyorum.Kitabı bitirdiğimde, sanki kitabın yazarıyla birebir oturup konuşmuşum gibi düşünceleri, anlatma üslubu beni kendimden almıştı.Kısaca kendi.iç dünyanda ne ekersen onu biçersin diyor.Şiddetle tavsiye ederim.Kişisel kitaplar içerisinde bir bu, kitap bir de serhat yabancının düşündüğün gibi degil kitabı on numara.%100 düşünce tabiki de, daha ayrıntılı, daha tanımlayıcı...
Yazarın on altı yıl, avukatlık mesleğini icra ettikten sonra, beş yıl da vermiş olduğu konferanslar neticesinde, edinmiş olduğu bilgi ve paylaşımlarını derleyerek hazırlamış olduğu bir eserdir. %100 Düşünce gücü; toplumda genel bir yargı vardır hani, " Hayır düşünelim , sonu hayır olsun " deriz. İşte kitabın muhteviyatı da, bu yargıyı destekler niteliktedir. Yazar kitabın da kişinin, düşünce tarzına olumlu yön verdiğinde, olumlu sonuçlar alabileceğine dem vurmakta ki, ne zaman bilinçaltında gizli kalan gücünü keşfetmiş o zaman avukatlık mesleğinden ayrılıp, insan ve ilişkiler konulu konferanslar vererek insanlığa daha faydalı olabildiğini anlatmaktadır. Yazara göre, kişinin bilinçli olarak düşündüğü her şey mutlaka bilinçaltını etkileyecektir. Ayrıca sahip olduğu düşünce de ister iyi ,ister kötü düşünce olarak atfedilse de, kişinin azminde gizli olduğunu belirtmektedir.Kısaca, kişi kendi geleceğiyle ilgili, ne tasavvur ediyorsa mutlaka yaşayacaktır. Hiç bir şey çevreye ve şansa bağlı değildir. Nitekim " Şans bizim dışımızda değildir; içimizde ve irade gücümüzde saklıdır " der, Julius Grosse. Yazarın yaşamında karşılaşmış olduğu sorunları çözümleri ile birlikte , yalın bir dil kullanarak okuyucuya naklettiği bu eserini mutlaka okumalısınız.
Nasıl düşünmeliyiz nasıl karar vermeliyiz ve beynimize nasıl hüküm etmeliyiz güzel bir kitap ve hatta sigarayı nasıl bırakırız bu konuya bile yer verilmiş okunacak türden bir kitap
şimdiye kadar okuduğum kişisel gelişim kitapları içerisinde en beğendiğim ve yazarın düşüncelerinden en fazla istifade edebildiğim tek kişisel gelişim kitabıdır diyebilirim,zamanım olsa da tekrar okuyabilsem çünkü yıllar öne okumuştum ,kitaptan beğendiğim yerleri not almıştım ve çok arkadaşıma da okumaları için tavsiye etmiştim,
Eskimeyen bir kitap,öğütler var evet ama çok vurucu sözler de içeriyor.Başarının tamamen kendi düşüncelerinizden ibaret olduğunu hissettiriyor.
Öncelikle şunu belirtmek isterim; daha önce okuduğum kişisel gelişim ve bu şekilde düşünceye yönelik kitaplardan oldukça farklı bir kitaptı. Bu tip kitapların yazarları hep ilgimi çekmiştir. Jack Ensign Addington hakkında fazla detaylı bilgiye ulaşamasam da genel hatlarıyla kitapta da yazdığı kadarını sizinle paylaşacağım.

Yazarımız aslında ünlü bir hukukçu fakat bunun yanında ruhsal bilimler üzerine eğitim almış ve bu eğitimi de zamanla yaptığı derin inceleme ve araştırmalarıyla geliştirmiş bir kişi.

Kitaba dönecek olursak:
Temelde 20 bölümden oluşuyor ve her bölümde düşünce gücüne bağlı farklı konulardan bahsediyor. Öncelikle bizlere her şeyin düşüncede başladığını anlatıyor ve bunu kendi hastaları ve hayattan bazı hikayelerle de örneklendiriyor. Daha sonra Psikojeneze bir giriş yapıyorsunuz, Türkçe adıyla Kendi-Kendini Yönetme. Kendi kendini yönetmenin yollarını öğreniyorsunuz. Biliçaltımıza yerleştirdiğimiz yanlış düşünceleri ve aslında nasıl olması gerektiğini görüyorsunuz. Günlük hayatta aklımızdan geçen önemsiz bir cümlenin bile aslında gerçekleşecek kadar güçlü ve önemli olduğunu o yüzden basit bir anda düşündüğümüz bir şeye bile dikkat etmemiz gerektiğini anlatıyor.
Bölümler ilerledikçe artık bu sayfaları okumadan önce nasıl -yanlış- düşündüğünüzü görebilir hale geliyorsunuz ve hatalarınızı fark ediyorsunuz. Önce doğru düşünmeyi öğretiyor yazar. Daha sonra konular şöyle ilerliyor:
*Kendiniz OIma Cesaretini Gösterin
*Amaçlara Ulaşmak İçin Beş İlke
*Yaratıcı İmajinasyonun Gücü
*Zamanın Efendisi Olun
*Sakinleştirici Haplar Almadan Rahatlama
*Evet, Sigarayı Bırakabilirsiniz
*Cesaretsizliğin Çaresi
*Uykusuzluk Hastalığını Yenebilirsiniz
....
Atlayarak ve karışık sıralarla temel olarak konuları göstermek istediğim birkaç madde böyle. Kısacası hayatımızın her noktasına değiniyor yazar.

Bende çok şeyi değiştirdi. Olumsuz düşünen bir yapıya sahip değilim ama genel olarak düşündüklerimizin bu kadar gerçekleşebilecek potansiyele sahip olduklarının farkında değildim. Olumsuz cümlelerin yerini olumlulara bırakmamız gerekiyor. Bu kitabı okumanızı tavsiye ederim. Daha ilk sayfalarında yanlışlarınızı göreceksiniz. Çok güzel şeyler öğreneceksiniz.

Yazar hakkında daha fazla bilgiye erişebilmek isterdim fakat uzun bir araştırmaya rağmen daha fazlasına ulaşamadım, Kitabı çok güzel, gerçekten. Abuk subuk robotik cümleler okumuyorsunuz. Sanki karşılıklı oturmuş konuşuyor gibisiniz. Bu tip bazı kitaplar çok mekanik, yapmacık gelir ve sıkarlar beni. Bu kitabı sonuna kadar hep ilk sayfalarındaki heyecanla okudum.
Okumayanlara da büyüğünden bir TAVSİYE bırakıyorum.

Son olarak birkaç alıntıyla bu incelemeyi kapatmak isterim.

“Zaten kusursuz olan bu mucizevî hayatın modelini değiştirmeye ve geliştirmeye çalışmak insanların büyük yanılgısıdır.”

“Verdiğiniz her emir, oluşturduğunuz her önerme, benimsediğiniz her inanç bilinçaltınıza kaydolur… Hatta düşünmediğiniz, dikkat etmediğiniz şeyler dahi orada depolanır ve gerektiğinde ortaya çıkarlar.”Hoşçakalın!
Bu benim başucu kitabım. Yaklaşık 10 yıldır,zaman zaman yeniden okuyorum. Bu kitabı en az 10 kişiye hediye ettim. Onlar da beğeniyle döndüler. Kişisel gelişim son yıllarda çok moda. Bu terimi hiç sevmiyorum kitaplarda ama öyle herkesin söyleyecek bir sözü var kişisel gelişim üzerine. Ama bu moda başlamadan kişisel gelişimle tanıştığım kitaptır. Son derece anlaşılır ve basit bir dili ve yaşanmış örneklerle anlatımı var. Pek çok kişisel gelişim kitabı okudum hemen hepsinden birşeyler öğrendim. Ama 100 de Yüz Düşünce Gücü apayrı bir kitap. Konuya ilgi duyuyor olup okumadıysanız mutlaka okuyun derim.
Bana çok şey katti evet bunu kabul ediyorum hayata bakis acimi olaylari nasil kavramam gerektigini herseyiyle cok guzel ve yol buldurucuydu.Tek eksik konularin bir anda degismesi oldu 150 sayfa tek bir konu incelenirken sonra 50 sayfada hikayeyle cokta farkli konular olmasada hizli ve dikkat dagitici konulara sahipti.Hani yazar sunlarada bie degineyim demis gibiydi sanki.Tabiki bu ana fikiri ve benim bakis acimi degistirmemi engellemedi.Siddetle oneriyorum
Şimdiye kadar okuduğum en iyi kişisel gelişim kitaplarından biri. Gerçekçi oluşu,okuyucuyu sıkmaması çok iyi. Olumlu düşünceyle neler yapabileceğimizi,kendimizi kontrol altına almayı güzel anlatıyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Jack Ensign Addington
Unvan:
Hukukçu,yazar
Jack Ensign Addington ünlü bir hukukçu olmasının yanı sıra ruhsal bilimler üzerine de eğtiim görmüş ve bu bilimi kendi yıllar süren derin inceleme ve araştırmalarıyla geliştirmiş bir kişi.

Yazar istatistikleri

  • 10 okur beğendi.
  • 774 okur okudu.
  • 18 okur okuyor.
  • 248 okur okuyacak.
  • 16 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları