Jackson Galaxy

Jackson Galaxy

Yazar
8.0/10
4 Kişi
·
14
Okunma
·
2
Beğeni
·
399
Gösterim
Adı:
Jackson Galaxy
Unvan:
Televizyon Sunucusu
Doğum:
New York, ABD, 28 Nisan 1966
Benim Belalı Kedim (My Cat From Hell) programının sunucusudur. Kedi davranış bilimcisidir.
Her zaman inandığım bir şey var dır ,
İyi kalpli olmak ,
Mükkemmel olmaktan çok daha iyidir.
Önüne geçebilecek nedenlerden dolayı güzel hayvanların ölmesi; dehşet verici, sürekli, basit ve düz bir acı.
Hayvanını kaybetmiş herkes bilir, sanki terk edilmiş bir çiftlik evinde oturuyormuşçasına yalnız kalırsınız bir anda.
Delilik; terli, nefesi kokan bir taksi şoförüne benzer, arabaya bindiğiniz anda kapılarınızı kilitler ve sizi istediğiniz yere götürür
Bir kedinin tırnaklarını sökmek de onun fizyolojisini değiştirir. Bir düşünün, eğer ayak parmaklarınızdan biri kesilse, hayatınız boyunca muhakkak daha farklı bir şekilde yürürdünüz.
Bir başka hikayede onu bütün gece beklerdim, kredi kartımla kilidimi açmaya çalıştığında uyuyormuş gibi yapardım.
Hepimizin birbirimize söylediği gibi, ''Hiç te kolay olmuyor.'' Tabi ki olmuyor ve umarım da olmaz Öyle olmasaydı, ölen bizim can yoldaşımız olmazdı.
240 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Animal Planet kanalında ''My Cat From Hell'' adlı program da Jackson Galaxy'i ilk gördüğümde onun bir kedisever hatta bir kedi psikoloğu olduğuna inanamamıştım. Kel, sakallı, küpeli, her tarafı dövmeli bir adam kedilerle ilgileniyor, onlarla oynuyor seviyor, okşuyor, onların dilinden anlıyor. Bana çok garip gelmişti. ''My Cat From Hell'' 'in izlediğim bir bölümünde çok hırçın olduğu için sahipleri tarafından uyutulmak istenen bir kediyi iyileştirmiş, hayata döndürmüştü o zaman hayran kalmıştım kendisine.
Jackson Galaxy ''kedi babası'' adlı kitabında kendi hayatından, uyuşturucu ve alkol bağımlılığından ve bunun getirdiği sonuçlardan bahsediyor. Kedilerle nasıl tanıştığını, onların dilinden nasıl konuşmaya başladığını, hayatına giren ve onu değiştiren kedisi Benny ile geçirdiği yılları anlatıyor. Ayrıca kitap da kedilerle ilgili kısa notlar şeklinde bilgilerde var. Bu notlar çok hoş olmuş. Özellikle kitabının sonunda kedisi Benny ile son anlarını anlattı kısım beni çok etkiledi. Benimde 11 yaşında bir kedim var ve o kaçınılmaz an geldiğinde ben ne yaparım bilmiyorum.
Jacson Galaxy ''kendi Benny'nizin fotoğrafını çekin, onu bir madalyonun içine koyun, avucunuzun içine koyun ve onu ellerinizin arasında hissettikten sonra kendi kendinizin simyacısı haline gelin. Bir canlıya duyduğunuz aşk, herkese duyduğunuz aşk haline gelir. İçinizdeki hissettiğiniz Benny aşkının genişlemesine ve Benny'nize olan aşkın herkese duyabileceğiniz bir aşk haline gelmesine izin verin'' diyor. Kedi sevin sevmeyin kitabı okumanızı tavsiye ederim.
240 syf.
Jackson Galaxy'i ilk gördüğümde onun bir kedi sever hatta bir kedi psikoloğu olduğuna inanamamıştım. Kel, sakallı, küpeli, her tarafı dövmeli bir adam kedilerle ilgileniyor, onlarla oynuyor seviyor, okşuyor, onların dilinden anlıyor.

Sadece kedi severler değil, hayatının bir bölümünde kendini kaybetmiş, çıkış yolu aramış herkes okumalı. Belki edebi bir kitap değil ama yazılanlar fazlasıyla gerçek ve samimi. Kedi sevin sevmeyin kitabı okumanızı tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Jackson Galaxy
Unvan:
Televizyon Sunucusu
Doğum:
New York, ABD, 28 Nisan 1966
Benim Belalı Kedim (My Cat From Hell) programının sunucusudur. Kedi davranış bilimcisidir.

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 14 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 6 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.