James Phelan

James Phelan

Yazar
6.3/10
22 Kişi
·
48
Okunma
·
0
Beğeni
·
450
Gösterim
"Hepimizin kaygıları ve korkuları var. Kendi halindeki dünyalarımız çok büyük ve önemli, ama hepimiz benzer şeyleri yaşıyoruz. En sonunda, herkes aynı yolculukta buluşuyor - farklı yollardan, ama aynı sonuca."
''Ve unutma,'' dedi Phoebe. ''Kime güvendiğine dikkat et. Bir sırrın değeri onu tutanlar kadardır.''
"Hepimizin kaygıları ve korkuları var. Kendi hayalindeki dünyalarımız çok büyük ve önemli, ama hepimiz benzer şeyler yaşıyoruz. En sonunda, herkes aynı yolculukta buluşuyor - farklı yollardan, ama aynı sonuca."
1️⃣3️⃣"Hepimizin kaygıları ve korkuları var. Kendi hayalindeki dünyalarımız çok büyük ve önemli, ama hepimiz benzer şeyler yaşıyoruz. En sonunda, herkes aynı yolculukta buluşuyor - farklı yollardan, ama aynı sonuca."
192 syf.
·2 günde·7/10
Ben hem ismini hem de arka kapak yazısını beğenip almıştım bu kitabı. Bir de fantastiklere ilgim olunca düşünmeden aldım, nereden bileyim 13 serilik roman olduğunu.

Başlarda biraz sıkılsam da ortalarına doğru açtı konu kendini. Rüyaların bu kadar tehlikeli olduğunu bilmezdim doğrusu. Özel yetenek sahibi bir grubun başından geçenler nadir rastlanan olaylardı. Kaçış, gizem, sır, ajanlar, silahlar vs. yani benim sevdiğim her şey bolca vardı romanda, ee hal böyle olunca severek okudum. Diğer kitaplar çevrilse de alsak. Aksiyon-macera sevenlere tavsiye ederim. /Bu yerde keder ile korkunun çok uzun süre hüküm sürmediği hissine kapıldı.
192 syf.
·8/10
.

İndirimde 5 tlye almıştım, çok beklentim yoktu doğrusu.Yazarın bazı önemli yerlerde konuyu yüzeysel geçmesi dışında, konusu ve yazım dili anlamında hoş bir kitaptı.Kitabı okuduktan sonra yazarın diğer kitaplarına bakayım derken serinin ilk kitabı olduğunu öğrendim ve bunun için bazı şeyleri yüzeysel geçmesine hak verdim.Yazarin ve serinin diğer kitapları henüz Türkçeye çevrilmemiş -şaşırmadım-.Seri çevrildiğinde alıp okumayı düşünüyorum.Genel olarak beğendim, çerezlik bir seri olarak düşünülebilir.
192 syf.
·Beğendi·8/10
Kitap Youmu//On üç-James Phelan
.
“Özel yetenek “ sahibi bir grup..
Bundan henüz haberleri olmasa da, bu kişiler sadece dünyayı kurtarmakla kalmayacak, aynı zamanda dünyayı sonsuza kadar değiştirecekler. Onlar, iyi ve kötünün karşı karşıya geldiği bir savaşta son umudumuz. Sıradanlıktan sıra dışılığa doğru bu dönüşüm, yolculuk, bir gecede bitmeyecek.
.
Dünyadan habersiz Sam uyandığında peşinde ajanlar, bilmediği sırlar, götürüldüğü bir eğitim merkezi ile tüm standart hayatı değişecek. Kitabın kurgusu çok başarılı. İnce bir kitap olmasına rağmen biraz daha uzun olsa da okusak dedim. Sonu da öyle bir yerde bitti ki ah devamı nerede diye diye dolandım resmen.
.
Yalnız hazır olun kötü bir haberim var. Kitap 13 kitaplık bir seri. 13-12-11... diye gidiyor. Ve çevrilmemiş.🤦‍️ Goodreads'ten araştırdığımda resmen hayal kırıklığına uğradım. Bu ara kitap basma konusunda arşa çıkan, her ay 4-5 kitabı piyadaya çıkartan eyy Epsilon Yayınevi . Seriyi ne zaman basmayı düşünüyorsunuz acaba? Şu serilerde 1-2 kitabını basıp öylece ortada kalan serilere ciddi anlamda sinirim bozuluyor. Ayrıca orijinal kapağı da daha iyiymiş bizdeki kapağın kitap içeriğiyle bile alakası yok. Bilin istedim.
192 syf.
·3/10
Kitabı sevemedim. Beni içine çekemedi. Belki çeviriden kaynaklı olabilir. Her şey üstünkörü geçildi. Betimleme de çok azdı. Belki ikinci kitapta şansımı denerim.
192 syf.
·4 günde·7/10
Hızlı okunan incecik bir kitap fakat yayınevi diğer devam kitaplarını çevirmediği için tam olayları anladıktan sonra devam edemiyoruz. Olaylar aniden geliştiği için sıkılmıyorsunuz ama bi an ne oluyo dediğiniz oluyo güzel ve akıcı bir kitaptı.
192 syf.
·5/10
Çok gereksiz bir kitap. Okuduğum en sonsuz kitaptı ve inanın sadece zaman kaybı 🤷‍️ kahramanların betimlemesi zaten yok ve onun dışında kimin ne olduğu, kim olduğu belli değil?

Yazarın biyografisi

Adı:
James Phelan
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 48 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 12 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.