James Seghers

James Seghers

Yazar
7.1/10
7 Kişi
·
8
Okunma
·
0
Beğeni
·
190
Gösterim
Adı:
James Seghers
Unvan:
Psikolog, Danışman, Yazar
" Geçmişinizde ne yaşamış olursanız olun, hayatınızı değiştirmeye inanmak için birçok sebep vardır. "
James Seghers
Sayfa 9 - Olimpos Yayınevi
" Her problemin aslında kılık değiştirmiş bir fırsat olduğunu çoğu insan göremez."
" İnsanlar bazen kişisel sorumluluk almaktan korkar. Korkmayın. Sorumluluk alarak özgürlüğü seçiyorsunuz. Korkular ve inançlar veya mecvut durumların rüzgarıyla oluşan geçmiş koşullanmalarınızın sizi oradan oraya itip durmasına izin vermemeyi seçiyorsunuz. Hayatınızın kontrolü sürekli olarak elinizde tutmaya karar veriyorsunuz. Kişisel sorumluluğun gerçek anlamı da budur.
James Seghers
Sayfa 93 - Olimpos Yayınevi
" Yeni Zelandalı bir dağcı olan Mark Inglis 1982' de bir kar fırtınası sırasında şiddetli bir soğuk ısırmasına yakalandı ve bunun ardından iki ayağı dizlerinin altından kesildi. Pes etmek yerine , Mark hayallerinin peşinden gidecek motivasyonu buldu. Yirmi dört yıl sonra kırk yedi yaşında , Mark iki protez ayağıyla başarılı bir şekilde Everest Dağı' nın zirvesine ulaştı."
Öfke size güçlü bir müttefik olabilir. En karakteristik duygulardan biridir ve duygu sistemini temizlemede çok etkili olabilir. Fakat, öfkeniz bir alışkanlığa dönüştüğünde, dönüştürme gücünü kaybeder ve size engel olmaya başlar.
eğer bir restoranda servisten memnun değilseniz, kasiyer veya garsonla konuşmak yerine işletmeci ile konuşursanız daha iyi sonuçlar elde edersiniz.
Sevgili Okurlar ; Öfkenin olağan ve güzel bir duygu olduğunu , aynı zamanda da ne kadar zararlı olduğunu anlatan bir eser. Kitapta ilk başta öfkenin tanımından daha sonra onu kabullenmemizden ardından da bize daha güzel ve mutlu yaşayacağımıza dair bir sürü ip ucu veriyor.
Başta çok ilgi çekici gelmese de hayatınızda ne kadar büyük etkisi olduğunu bir düşünün; işiniz,iliskileriniz ve hatta fiziksel ve ruhsal sağlığınız. Öfkenin ciddi oranlardaki negatif sonuçlarından(boşanmak,işsizlik,hapis) kaçınmayı başaran insanlar dahil hayat standartlarını etkileyen düşük seviyeli kronik öfke problemleriyle karşılaşabiliyorlar. Gerçek mutluluğu tatmak olanaksizlasiyor ve o kadar da kolay bir iş değil bunu başarabilmek. Fakat başarılı olanlar nasıl yapabiliyorlar sadece birazcık inanç ve zaman.. Kendinizi,İnsani iliskilerinizi daha iyi bir seviyeye getirmek için kesinlikle okunmalı.
Kitabın çevirisi o kadar kötü, o kadar çok yazım yanlışı ve anlatım bozukluğu var ki okumak çok zorlaşıyor. Anlamak deseniz namümkün. Başlıklardan anlıyorum ki güzel çevirilseymiş şahane bir kitapmış. Kitaba haksızlık edilmiş. Beklentilerimi karşılamadığı için üzgünüm. Öfke kontrolü üzerine yeni bir kitap arayışı içindeyim. Tavsiyelere açığım. Ve bu kitabı hiç tavsiye etmediğimi söylemeyi okumayı düşünenlere bir borç bilirim. Tavsiye etmiyorum!
İlk olarak kitap bir kendine yardım kitabıdır. Öfkeli insanların acınası hallerini anlatıyor. Bu anlatımı yaparken insan kendisine ve etrafında olup bitenlere farklı bir gözle bakıyor. Kitapta anlatım bozuklukları bulunmaktadır. Ama bu kitabın okunmasına engel olmamaktadır.
Pek uzun bir sürede okudum. Ama kitap sıkıcı diyemem.
Öfkenin tanimi ile başlayan kitap öfkeden muzdarip kisilere cesitli cözüm yollari öneriyor, ofkenin her zaman kotu bir sey olmayabilecegini de vurguluyor ayni zamanda. Ben ofke sorunu insanlara faydasi dokunabilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
James Seghers
Unvan:
Psikolog, Danışman, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 8 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 39 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.