Jason Fried

Jason Fried

Yazar
8.0/10
7 Kişi
·
10
Okunma
·
0
Beğeni
·
327
Gösterim
Adı:
Jason Fried
Unvan:
Amerikalı Yazılım Girişimci ve Yazar
Fikrinizin çok değerli olduğunu mu düşünüyorsunuz? Hadi, gidin satın fikrinizi, bakalım size ne kadar para verecekler. Muhtemelen pek fazla değil. Muhteşem fikriniz, gerçekten bir şeyler yapmaya başlayana kadar sadece bir fikirdir. Bunlardan herkeste bir tane var.
"İlham, taze meyve ya da günlük süt gibidir; bir rafa kaldırıp iki ay bekletemezsiniz."
Jason Fried
Mediacat Yayıncılık
İnsan yaradılışı alışkanlık üzerine kuruludur. Bu yüzden değişim olumsuz karşılanır. İnsanlar bir şeyi belli bir şekilde kullanmaya alışmışlardır ve herhangi bir değişiklik doğal akışı bozar. Onlar da tepki gösterirler. Şikayet ederler. Her şeyi eski haline getirmenizi isterler.
Bugüne kadar duyageldiğiniz “bir gecede yıldızı parladı” hikayeleri var ya. O hikayeleri sadece kısmen duydunuz. Biraz daha araştırın; genelde insanların kanatlanacak bir noktaya gelene kadar yıllarca ter döktüğünü görürsünüz. Nadiren de olsa ani başarı yakalandığında, bu fazla uzun sürmez - bu başarıyı destekleyecek bir temel yoktur çünkü.
Temiz yazmak, temiz düşünmek demektir. İyi yazarlar nasıl iletişim kuracaklarını bilirler. Meseleleri anlaşılır hale sokarlar. Kendilerini başkalarının yerine koyabilirler. Neyi dikkate almayacaklarını bilirler.
Yörüngenizi istediğiniz gibi değiştirme yetisi, küçük olmanın büyük avantajlarından biridir. Büyük rakiplerinize göre daha ani ve daha geniş kapsamlı değişiklikler yapabilirsiniz.
286 syf.
·10/10
iş kurmak isteyen, bir işin sahibi olan veya çalışan kısacası "iş" ile ilgilenen herkese tavsiye edebileceğim kitapların başında gelir.
286 syf.
·8/10
Kendi işinin patronu olmayı hayal edenler bu kitap sizin için yazılmış. Keyifle okuyacaksınız, sloganınız olacak cümleler içerdigine inanıyorum. Bir sorunla mı karşılaştınız bir daha okuyacaksınız

Yazarın biyografisi

Adı:
Jason Fried
Unvan:
Amerikalı Yazılım Girişimci ve Yazar

Yazar istatistikleri

  • 10 okur okudu.
  • 36 okur okuyacak.