Jason Rekulak

Jason Rekulak

Yazar
8.5/10
6 Kişi
·
10
Okunma
·
1
Beğeni
·
21
Gösterim
Hayatımızın böyle olmasını istememiştim. Daha çok paramız olmasını isterdim. Daha iyi bir işim olmasını isterdim. Lanet olsun ya, babanın bizi terk etmemiş olmasını isterdim. Ama şikayet etmiyorum Billy, neden biliyor musun? Çünkü hayatı bizden kötü olan çok insan var. Biz sağız, salimiz, sağlıklıyız, gücümüz kuvvetimiz yerinde, geçinebiliyoruz. Ve benim devam etmemi sağlayan en önemli şey sensin. 
Eğer yeterince büyükmüşsün gibi davranırsan Zelinsky de yeterince büyük olduğunu düşünür.
Jason Rekulak
Sayfa 28 - İthaki
Hayatımızın böyle olmasını istememiştim. Daha çok paramız olmasını isterdim. Daha iyi bir işim olmasını isterdim. Lanet olsun ya, babanın bizi terketmemiş olmasını isterdim. Ama şikayet etmiyorum Billy, neden biliyor musun? Çünkü hayatı bizden kötü olan çok insan var. Biz sağız, salimiz, sağlıklıyız, gücümüz kuvvetimiz yerinde, geçinebiliyoruz. Ve benim devam etmemi sağlayan en önemli şey sensin. Notların beni deli ediyor ve bütün potansiyelini harcıyorsun ama senin özünde iyi bir çocuk olduğunu biliyordum ve bu bana güç veriyordu.
Jason Rekulak
Sayfa 212 - İthaki Yayınları
Hayatımızın böyle olmasını istememiştim. Daha çok paramız olmasını isterdim. Daha iyi bir işim olmasını isterdim. Lanet olsun ya, babanın bizi terk etmemiş olmasını isterdim. Ama şikayet etmiyorum Billy, neden biliyor musun? Çünkü hayatı bizden kötü olan çok insan var. Biz sağız, salimiz, sağlıklıyız, gücümüz kuvvetimiz yerinde, geçinebiliyoruz. Ve benim devam etmemi sağlayan en önemli şey sensin. Notların beni deli ediyor benim bütün potansiyelini harcıyorsun ama senin özünde iyi bir çocuk olduğunu her zaman biliyordum ve bu bana güç veriyordu.
Jason Rekulak
Sayfa 212 - İthaki
Fabrika asla durmuyordu; makineler asla bozulmuyorlardı... Sabahları öğle molamın, öğleden sonra da otobüsle eve dönüş yolculuğumun hayalini kurarak geçiriyorum.
Bir file step dansı yapmayı öğretebilirsiniz ama ne siz ne de filin kendisi bundan hoşlanacaktır.
Jason Rekulak
Sayfa 85 - İthaki
296 syf.
·1 günde·7/10
Merhabalar..
Ben kitabımızı nedense bilimkurgu diye düşünmüştüm hiç alakası yok 1987 yılında bilgisayar oyunlarının popüler olmaya başladığı yıllarda 14 yaşında ki iki gencin oyun yazma öyküsüne ve tabi ki olaylar ve entrikalar olmadan olmaz....Güzel akıcı bir kitaptı bir günde bitirdim..
296 syf.
·4 günde·9/10
14 yaşında, kafadar, ergen ve masum 3 arkadaş... Bir gün
tesadüfen, ABD'nin Çarkıfelek'inde boy gösteren Vanna White'ın, Playboy dergisinde kapak olduğunu görürler. Ve maceraları bu şekilde başlar. Kitabı size anlatmayı çok istiyorum ama okuyacaklar için hevesini kaçırmak da istemiyorum, inceleme bu yüzden zor. Çocukların ellerinden tutup "niye bunu böyle yapmadın ki" diye, sanki gerçeklermiş gibi kızacak oluyorsunuz. Gerçekten özellikle 24 (çocuklardan 10 fazla) yaşından büyük olarak falan okursanız çok sevebileceğiniz bir kitap.
296 syf.
·1 günde·9/10
Kitabın reklamlarında bilgisayar oyunu ve 80’leri duyunca bu kitabı almalıyım dedim. Şu anki bozulmuşluktan sonra eskiyi arayan, özleyen bir insan olarak kitabı okudukça geçmiş canlandı gözümde. 80 ve 90’ların zamanları geçti hayalimden. Çok da güzel oldu. Geçmişe duyduğum hasrete biraz da olsa iyi geldi. Teknolojiyle kirlenen günümüzden dolayı geçmişteki insan ilişkileri ve kıymeti bilinen ufak tefek oyuncaklar daha da bir aranıyor. Sürükleyici bir kitap olmuş. Bir solukta bitiveriyor. 80’lerin büyüsünde, heyecan, aşk, hayaller üzerine tatlış bir roman olmuş.

Yazarın biyografisi

Adı:
Jason Rekulak
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 10 okur okudu.
  • 9 okur okuyacak.