Jeff Gunhus

Jeff Gunhus

Yazar
8.4/10
16 Kişi
·
26
Okunma
·
1
Beğeni
·
181
Gösterim
Adı:
Jeff Gunhus
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
Des Moines,Amerika Birleşik Devletleri |, 5 Ekim 1972
"Bazılarının açıklamaya ihtiyacı yok....Toplu katliamların kanıtları her zaman yok edilir....Belki de en kötü insan bile yaptıklarının utancını duyuyordur......"
Jeff Gunhus
Sayfa 297 - Arkadya Yayınları
"Ölümsüzlük duygusu bir uyuşturucu ; insanı baştan çıkarıyor ve onu elde etmek için her şeyi yapacak noktaya gelene dek köleleştiriyor.....Akla hayale gelmeyecek şeyler yaptırıyor...."
Jeff Gunhus
Sayfa 376 - Arkadya Yayınları
"Ben üzerinde en az yürünmüş yolu seçtim ve bütün fark buydu işte....."
Jeff Gunhus
Sayfa 231 - Arkadya Yayınları
"Dağlar güneş gerçek ufka ulaşmadan tam yarım saat önce yalancı bir günbatımı havası yaratıyordu....Sanki gece ertelenebilirmiş gibi,sanki Tabiat Ana'nın kendisi karanlıktan korkuyor da mümkün olduğunca günü bırakmamaya çalışıyormuş gibi,uzun alacakaranlık süresi akşamların da uzadığı duygusunu uyandırıyordu....."
Jeff Gunhus
Sayfa 24 - Arkadya Yayınları
"İyi hal ve gidişatın herhangi bir kuralı,adaleti ve sürekliliği yoktu....Hayat saniyeler içinde ölümle yer değiştirebiliyordu ve ne zaman herhangi bir şeyin üzerine çullanıp seni devirebileceğini asla bilemiyordun...."
Jeff Gunhus
Sayfa 84 - Arkadya Yayınları
"......her kıtadaki erken dönem kültürlerde ayin ve ibadetler,cenaze törenleri mağaralarda yapılır,insanlar yaşamlarını çizim ve resimlerle mağaralara kaydederdi...Sürekli daha fazla şey keşfediliyor.....Bazen mağara sistemlerinin kilometrelerce derinlerinde....Fakat erken dönem Kızılderililerin bıraktığı kayıtlar,tüm dünyadaki diğer medeniyetler hakkında keşfedilenlerle kıyaslandığında çok az görünüyor...."
Jeff Gunhus
Sayfa 261 - Arkadya Yayınları
... Belki de bir hata yapmıştı. Yanlış bir ilaç filan vermişti. Bu tarz durumlara daha önce tanık olmuştu. Halkın sandığından daha sık gerçekleşen bir durumdu bu. Çok az uykuyla ve stres altında çalışmaktan yorgun düşen doktorlar ve hemşireler hata yapıyordu.
Jeff Gunhus
Sayfa 213 - undefined
"Solgun sabah ve akşam ışığına uyum sağlayan ve değişimin geldiğinin farkında olan ağaçlar hep beraber dallarını eğerek soğuk geceye selam duruyor ve hayat kurtaran kaynaklarının çoğunu yapraklarından esirgiyordu....Gecenin serinliği bir mevsimin bittiğini,bir diğerinin başladığını bildiriyordu....Hayatta kalma mücadelesi mevsimi başlamıştı....."
Jeff Gunhus
Sayfa 153 - Arkadya Yayınları
Akıcı ve heyecanla ilerliyor kitap. Yoğun nöbetlerim olduğundan benim için uzun sürdü bitirmek ama bir solukta okunacak bir kitap. Gerilim, polisiye, doğaüstü etkenler barındırıyor kitap ve yazar hepsini harika bir şekilde harmanlamış. Son 300 sayfayò neredeyse 1 gecede bitirdim diyebilirim. Film izliyormuş gibi hissettim kitabı okurken, acaba ne olacak diye merak ediyor elinizden bırakamıyorsunuz.

Yazarın sonsözünde "insan davranışı ve eğilimlerinin karanlık yönetme yaptığın bu yolculuktan zevk aldığını umuyorum. Bu hikayenin doğaüstü unsurları aşırı kafein yüklenen hayal gücünün ürünü olsa da dengesiz bireyler tarafından kaçırılan çocuklar gerçek ve korkunç bir mesele." Diyor. Kitabı sonsözün ilk paragrafı ile anlatabiliriz aslında.

Devamı gelecek hissi yarattı ben de kitabın sonu, umarım gelir sabırsızlıkla bekliyorum. Keyifli okumalar.
Bitirmem biraz uzun sürse de gerçekten beğendiğim bir kitap oldu Kabus. Konusu bir Kızılderili efsanesine dayanan bu macerada aksiyon had safhada. Ciddi anlamda her sayfada bol miktarda merak unsuru var. Hem bölüm aralarının kısa olması hem de bölüm sonlarının hep ilginç bir yerde bitmesi sebebiyle, sonraki bölümü okumak farz oluyor esasen. Spoiler olacağı için söyleyemeyeceğim bir sebeple çocukları ve kadınları kaçırıp öldüren bir ekip söz konusu ve baş kahramanımız Jack kızı Sarah dolayısıyla bu sürece dahil oluyor. Büyük beklentiyle başladığım halde beni üzmeden beklentilerimi karşılayan okuduğum ilk Arkadya kitabıydı aynı zamanda. Gerçi Night Chill'i (Gece Ürpertisi) nasıl Kabus olarak çevirdiler bilemiyorum ama serinin ikinci kitabı olan Night Terror'ü (Gece Terörü) nasıl çevireceklerini görmek için merakla bekliyorum. Tavsiyemdir. =)
    Korku gerilim kan ceset morg tıbbi araştırma Kızılderili inanışları eski ayinler kurbanlar yeraltında bir mağara.... Adrenalin yüklü okumaya başlayınca bırakmayacağınız, doğaüstü olaylar ile bezeli bir kitap Kabus Çerezlik hızla akıp giden kitaplardan değil Kabus. Dolu dolu....
Bana sürpriz olan bir kitapla karşınızdayım : ) Ben polisiye gerilim beklerken kitap tamamen bir gerilim * bir doz korku şeklinde çıktı. Hatta psikolojik gerilim dokunuşları da vardı. Bir film tadında olan kitaplardandı benim için.
.
Genel itibari ile kitabın kurgusunu beğendim. Olayları bağlama şekli hoşuma gitti. Kızılderililere kadar bir yolculuk yaptık. Doğaüstü ögeler kullanılan kitaplarda bu bağ kurulamadığı zaman kurgu askıda kalıyor okuyucuya istenen tat verilmiyor maalesef. Ben yazarı bu konuda başarılı buldum ki sonsöz de yazdığı bir kısım hoşuma da gitti :
.
"... insan davranışı ve eğilimlerinin karanlık yönetme yaptığın bu yolculuktan zevk aldığını umuyorum. Bu hikayenin doğaüstü unsurları aşırı kafein yüklenen hayal gücünün ürünü olsa da dengesiz bireyler tarafından kaçırılan çocuklar gerçek ve korkunç bir mesele."
.
.
Kitap umarım seridir, devamı gelir. Çünkü sonu tam bir korku filmlerinin bitişi gibiydi son kısım resmen " to be continued" diyordu : )
İlk başlarda biraz sıkılsam da Sonrası çok sürükleyici ve heyecanlı bir kitap idi.Kan,ceset,morg Ve iki kardeşin geçmişten kurtulmak için yaşadığı birçok şey anlatılmakta.Keyifli okumalar.
Kitabı çok beğendim. Gerilim, kan, ceset, kızılderili inanışları, psişik güçler, eski ayinler ve yer altında bir mağara. Bir babanın kızını korkunç olaylardan korumak için gösterdiği fedakarlık ve çaba. Kurgusu ve karakterleri çok başarılıydı. Ciddi anlamda her sayfada bol merak unsuru var. Kitapta kime inanacağımı şaşırmış durumdayım. Merak seviyesi bir an olsun düşmeden ilerledi. Heyecan ve gerilim beni öyle bir sardı ki inanamadım. Mükemmel bir kitaptı ve ikinci kitabın çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Jeff Gunhus
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
Des Moines,Amerika Birleşik Devletleri |, 5 Ekim 1972

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 26 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 20 okur okuyacak.