Kabus (Night Chill Serisi 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1807
Gösterim
Adı:
Kabus
Alt başlık:
Night Chill Serisi 1
Baskı tarihi:
Kasım 2017
Sayfa sayısı:
568
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051882185
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Night Chill
Çeviri:
Kader Ay
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Arkadya Yayınları
Ölüm hiçbir ayrım gözetmiyordu ve onun tek çıkış yoluysa ölüm karşısında durabilmekti.

Jack Tremont eşi ve iki kızıyla birlikte kendisine musallat olan geçmişini geride bırakıp yeni bir yaşam kurma düşüncesiyle sakin bir kasabaya yerleşir. Fakat çok geçmeden Jack kendisini geçmişinden çok daha karanlık, aldatıcı ve doğaüstü bir kabusun içinde bulur. Fırtınalı bir gecede karşısına çıkan gizemli ve korkutucu bir yabancı olan Nate Huckley küçük kızı Sarah’nın peşindedir.

Gerçeküstü bir dünyada olanları anlamlandırmaya çalışan Jack, kızının ortadan kayboluşuyla bir anda baş şüpheli olur. Kızını kaçırmakla suçlanan Jack’in artık tek bir şansı vardır: Olayların arkasındaki yüzlerce yıllık gerçeği açığa çıkarmak.
568 syf.
·18 günde·Beğendi·8/10
Psikolojik gerilim tadında harika bir roman olmuş. Okurken kitabın sonuna gelmek için sabırsızlanırken bir yandan da bu romanı okumaktan aldığım haz sona etsin istemedim. Serinin devamını ılk fırsatta okuyacağım.
568 syf.
·12 günde·Beğendi·7/10
Akıcı ve heyecanla ilerliyor kitap. Yoğun nöbetlerim olduğundan benim için uzun sürdü bitirmek ama bir solukta okunacak bir kitap. Gerilim, polisiye, doğaüstü etkenler barındırıyor kitap ve yazar hepsini harika bir şekilde harmanlamış. Son 300 sayfayò neredeyse 1 gecede bitirdim diyebilirim. Film izliyormuş gibi hissettim kitabı okurken, acaba ne olacak diye merak ediyor elinizden bırakamıyorsunuz.

Yazarın sonsözünde "insan davranışı ve eğilimlerinin karanlık yönetme yaptığın bu yolculuktan zevk aldığını umuyorum. Bu hikayenin doğaüstü unsurları aşırı kafein yüklenen hayal gücünün ürünü olsa da dengesiz bireyler tarafından kaçırılan çocuklar gerçek ve korkunç bir mesele." Diyor. Kitabı sonsözün ilk paragrafı ile anlatabiliriz aslında.

Devamı gelecek hissi yarattı ben de kitabın sonu, umarım gelir sabırsızlıkla bekliyorum. Keyifli okumalar.
568 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Bitirmem biraz uzun sürse de gerçekten beğendiğim bir kitap oldu Kabus. Konusu bir Kızılderili efsanesine dayanan bu macerada aksiyon had safhada. Ciddi anlamda her sayfada bol miktarda merak unsuru var. Hem bölüm aralarının kısa olması hem de bölüm sonlarının hep ilginç bir yerde bitmesi sebebiyle, sonraki bölümü okumak farz oluyor esasen. Spoiler olacağı için söyleyemeyeceğim bir sebeple çocukları ve kadınları kaçırıp öldüren bir ekip söz konusu ve baş kahramanımız Jack kızı Sarah dolayısıyla bu sürece dahil oluyor. Büyük beklentiyle başladığım halde beni üzmeden beklentilerimi karşılayan okuduğum ilk Arkadya kitabıydı aynı zamanda. Gerçi Night Chill'i (Gece Ürpertisi) nasıl Kabus olarak çevirdiler bilemiyorum ama serinin ikinci kitabı olan Night Terror'ü (Gece Terörü) nasıl çevireceklerini görmek için merakla bekliyorum. Tavsiyemdir. =)
568 syf.
    Korku gerilim kan ceset morg tıbbi araştırma Kızılderili inanışları eski ayinler kurbanlar yeraltında bir mağara.... Adrenalin yüklü okumaya başlayınca bırakmayacağınız, doğaüstü olaylar ile bezeli bir kitap Kabus Çerezlik hızla akıp giden kitaplardan değil Kabus. Dolu dolu....
568 syf.
·7 günde·Beğendi·9/10
Arkadya yayınlarının kitapları deyince aklıma hep Sarah Jio, Kimberley Freeman gibi yazarların romantik tarzda, kapakları rengarenk kitaplar geliyordu. Ta ki bi kaç polisiye tarzı kitaplarını alıp okuyana kadar.
Genel olarak aldığım tüm polisiye - gerilim tarzında kitaplarını severek okudum. Kabus kitabının incelemesini de bu siteden tesadüf eseri gördüm ve serinin iki kitabını da aldım. İyikide almışım. Kesinlikle bu tarz kitapları okumayı sevenler için tavsiye edilesi bir kitap. Kitaptaki aksiyon daha ilk sayfadan başlıyor ve sonuna kadar aralıksız devam ediyor. Hiç sıkılmadan, kolaylıkla okunuyor.
568 syf.
·4 günde·8/10
Bana sürpriz olan bir kitapla karşınızdayım : ) Ben polisiye gerilim beklerken kitap tamamen bir gerilim * bir doz korku şeklinde çıktı. Hatta psikolojik gerilim dokunuşları da vardı. Bir film tadında olan kitaplardandı benim için.
.
Genel itibari ile kitabın kurgusunu beğendim. Olayları bağlama şekli hoşuma gitti. Kızılderililere kadar bir yolculuk yaptık. Doğaüstü ögeler kullanılan kitaplarda bu bağ kurulamadığı zaman kurgu askıda kalıyor okuyucuya istenen tat verilmiyor maalesef. Ben yazarı bu konuda başarılı buldum ki sonsöz de yazdığı bir kısım hoşuma da gitti :
.
"... insan davranışı ve eğilimlerinin karanlık yönetme yaptığın bu yolculuktan zevk aldığını umuyorum. Bu hikayenin doğaüstü unsurları aşırı kafein yüklenen hayal gücünün ürünü olsa da dengesiz bireyler tarafından kaçırılan çocuklar gerçek ve korkunç bir mesele."
.
.
Kitap umarım seridir, devamı gelir. Çünkü sonu tam bir korku filmlerinin bitişi gibiydi son kısım resmen " to be continued" diyordu : )
568 syf.
·7 günde·8/10
6 gündür okuduğum Kabus kitabını nihayet bitirebildim.
Aslında akıcı ve heyecanı bol bir kitap ama ben sayfa sayısından dolayı araya 2 kitap alarak okudum. Bir de şu ara biraz yoğun olduğumdan dolayı kitaba tam konsantre olamadım ama sonlarına doğru merak içinde okudum. Filmi çekilse mükemmel olurdu gerçekten

Neyse çok uzatmadan artık kitabın konusuna geçeyim
Jack Tremont, doktor olan eşi Lauren ve kızları Becky - Sarah ile birlikte yaşamlarını sürdürürlerken Jack kendini geçmişinden çok daha karanlık ve doğaüstü bir kabusun içinde bulur. Jack ve kızları fırtınalı bir akşamda eve dönerlerken esrarengiz biriyle karşılaşırlar ve adam Sarah'nın başına geleceklerinin sinyalini verir.
Esrarengiz adamın (spoi olmasın diye isim vermiyorum) patronu ve adamları özel yeteneklere sahip Sarah'nın yeni bir dünyanın kapılarını açacağına inanırlar ve özel güçleri olduğunu bildiği için Sarah'nın peşine düşerler.
Jack, kızının şeytani amaçlar uğruna kaçırılacağını bildiği halde kimseyi kendine inandıramaz.
Jack'in halüsinasyon gördüğünü düşünürler. Kızı kaçırıldıktan sonra eşi bile kendisinden şüphelenir ve ona inanmaz.
Peki Sarah'nın başına ne gelmiştir acaba?

İşin içinde olan Patronun kim olduğunu asla tahmin edemedim ve öğrendiğimde çok şaşırdım açıkçası.
Kitabın sonlarında da şok üstüne şok yaşadım
Bu kitapta korku, gerilim, kan, ceset, morg, kızılderili inanışlar, eski ayinler, kurbanlar, mağara, yaratık ne ararsanız var.
Okurken tüyleriniz ürperip, mideniz bulanabiliyor haberiniz olsun

Bu arada kitabın seri olduğunu bilmiyordum. Serinin devamı olan 'Kabus Devam Ediyor' kitabı sanırım Kasım 2018'de basılmış. Ben ilk kitabı aralık ayında almıştım. Seri olduğunu bilseydim 2. kitabı da alırdım
Neyse ilerleyen dönemlerde onu da alıp okurum Kabus Jeff Gunhus
568 syf.
·27 günde·10/10
İlk başlarda biraz sıkılsam da Sonrası çok sürükleyici ve heyecanlı bir kitap idi.Kan,ceset,morg Ve iki kardeşin geçmişten kurtulmak için yaşadığı birçok şey anlatılmakta.Keyifli okumalar.
568 syf.
·6 günde·10/10
Ve kitaplarım bitti.
Yazarın kalemine, kurgusuna, akıcılığına, olayları birbirine bağlamasına, kısacası her şeyine bayıldım. Oldukça emek verilmiş, her ayrıntı çok zekice yazılmış.
Seri Muhteşemdi, öyle sıradan değil tek kelime ile dolu dolu …
Jack, doktor karısı ve iki kızı ile mutlu yaşamlarını sürerlerken, kimsenin akıl sır erdiremeyeceği doğaüstü olayların içerisinde bulurlar kendilerini…
6 yaşındaki Sarah’ın peşinde olan bu kâbusu, Jack’ın karısına, polis teşkilatına, kısaca hiç kimseye inandırması imkânsızdı.
Karısı doktor ve bilimsel olarak açıklanamayan hiçbir şeye mantıklı bakmıyordu…
Jack çaresizce savaşını verirken, esrarengiz bir adamın ona yardım etmek istemesi ile olaylar başlar…
Zaman küçük Sarah için an be an kısalıyordu…
Bu kitapta Korku, gerilim, gizem, savaş, cesetler, Kızılderili inanışları, ayinler ve gizemini koruyan bir yer altı mağarası var… Yok yok hikayede…
Yazmak istediğim o kadar çok şey var ki :) ama Kitaplar yeni o açıdan pek bir şey yazamıyorum.
Ben çok severek okudum, hemen 2. Kitabı ile devam ediyorum yorumuma…

#KABUSDEVAMEDİYOR
2. kitap ta hikâyemiz on yıl sonrası ile devam ediyor.
Yani Sarah 16 yaşında.
Aile yaşadıkları kabus dolu günleri geride bırakmış, yaşanılan hiçbir şey unutulmamışsa da, herkes kendi içinde derinlere gömmüş ve hayatlarına kaldıkları yerden devam etmişlerdir.
Taaa ki bir gün o kötü günlerden tanıdıkları Kızılderili dostları onları ziyaret edene kadar…
Önceki yaşadıklarından çok daha güçlü bir bela ile karşı karşıyalar..
Sarah 6 yaşında yaşadığı mağaradaki o korkunç günden sonra, güçleri de artık iyice belirginleşmiş ve buda onu tekrar hedef haline getirmiştir…
Bu bela Sarah’ı ve onun güçlerini istiyordur…
Ve olaylar buradan sonra tam hız başlar…
Sürprizler ve bolca aksiyon :)
Ben soluksuz okudum diyebilirim.
Şimdi ne olacak diye diye 2 kitabı bitirivermişim :)
Kitabın sonu 3. Bir kitap olacak gibi duruyor :) ve umarım olur çünkü gerçekten şahaneydi.
Favorilerim arasında girecek yeni bir yazar ile tanışmış oldum. Bundan sonraki tüm kitaplarını da kesinlikle okurum.
Bu tür severlere kesinlikle tavsiye ediyorum.
568 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Gerilim ve polisiye türünün hakkını veren bir kitap olduğunu söyleyerek başlayabilirim. Küçük kızının karanlık güçler tarafından kaçırıldığını ve şeytani bir amaç için kurban edileceğini öğrenen Jack en yakını eşi dahil kimseyi buna inandıramaz. Herkes onun halüsinasyon gördüğünü düşünür.
Beni düşünmeye iten iki soru var. Birincisi: Mutlak gerçeği bildiğim halde kimseyi buna inandıramasaydım bunun sonu nereye varırdı? Ikincisi: Büyük çoğunluğun faydası için küçük bir insan topluluğunun feda edilmesi ne kadar doğru?
Kendi canından birinin ölmemesi için bir başkasının ölmesine seyirci kalabilir misin ? Şeytanla yapılan bir antlaşmaya ya da en yakınındakine ne kadar güvenebilirsin?
Yazarın okuyucuya teşekkür ettiği bölümü çok motive edici buldum. Gerçekten de düşününce o kadar kitabın arasından bu kitabı seçmeniz yazarları kim bilir ne denli mutlu ediyor.
Son yüz sayfada olaylar iyice hızlanıyor. İlk sayfalarda Jack in etrafındaki insanların ikna edilemeyişine çok sinirlendim.
Keyifli okumalar...
568 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Gerilim, kan, cesetler, kızılderili inanışları, psişik güçler, eski ayinler ve yer altında bir mağara. Bir babanın kızını korkunç olaylardan korumak için gösterdiği fedakarlık ve çaba.

Kurgusu ve karakterleri çok başarılıydı. Her sayfasında ciddi merak unsuru barındıran kitapta kime inanacağımı şaşırmış durumdayım.

Heyecan ve gerilimi bir an olsun düşmeden ilerleyen mükemmel bir kitaptı.
"Bazılarının açıklamaya ihtiyacı yok....Toplu katliamların kanıtları her zaman yok edilir....Belki de en kötü insan bile yaptıklarının utancını duyuyordur......"
Jeff Gunhus
Sayfa 297 - Arkadya Yayınları
"Ölümsüzlük duygusu bir uyuşturucu ; insanı baştan çıkarıyor ve onu elde etmek için her şeyi yapacak noktaya gelene dek köleleştiriyor.....Akla hayale gelmeyecek şeyler yaptırıyor...."
Jeff Gunhus
Sayfa 376 - Arkadya Yayınları
"Ben üzerinde en az yürünmüş yolu seçtim ve bütün fark buydu işte....."
Jeff Gunhus
Sayfa 231 - Arkadya Yayınları
"Dağlar güneş gerçek ufka ulaşmadan tam yarım saat önce yalancı bir günbatımı havası yaratıyordu....Sanki gece ertelenebilirmiş gibi,sanki Tabiat Ana'nın kendisi karanlıktan korkuyor da mümkün olduğunca günü bırakmamaya çalışıyormuş gibi,uzun alacakaranlık süresi akşamların da uzadığı duygusunu uyandırıyordu....."
Jeff Gunhus
Sayfa 24 - Arkadya Yayınları
"İyi hal ve gidişatın herhangi bir kuralı,adaleti ve sürekliliği yoktu....Hayat saniyeler içinde ölümle yer değiştirebiliyordu ve ne zaman herhangi bir şeyin üzerine çullanıp seni devirebileceğini asla bilemiyordun...."
Jeff Gunhus
Sayfa 84 - Arkadya Yayınları
"......her kıtadaki erken dönem kültürlerde ayin ve ibadetler,cenaze törenleri mağaralarda yapılır,insanlar yaşamlarını çizim ve resimlerle mağaralara kaydederdi...Sürekli daha fazla şey keşfediliyor.....Bazen mağara sistemlerinin kilometrelerce derinlerinde....Fakat erken dönem Kızılderililerin bıraktığı kayıtlar,tüm dünyadaki diğer medeniyetler hakkında keşfedilenlerle kıyaslandığında çok az görünüyor...."
Jeff Gunhus
Sayfa 261 - Arkadya Yayınları
... Belki de bir hata yapmıştı. Yanlış bir ilaç filan vermişti. Bu tarz durumlara daha önce tanık olmuştu. Halkın sandığından daha sık gerçekleşen bir durumdu bu. Çok az uykuyla ve stres altında çalışmaktan yorgun düşen doktorlar ve hemşireler hata yapıyordu.
Jeff Gunhus
Sayfa 213 - undefined

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kabus
Alt başlık:
Night Chill Serisi 1
Baskı tarihi:
Kasım 2017
Sayfa sayısı:
568
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051882185
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Night Chill
Çeviri:
Kader Ay
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Arkadya Yayınları
Ölüm hiçbir ayrım gözetmiyordu ve onun tek çıkış yoluysa ölüm karşısında durabilmekti.

Jack Tremont eşi ve iki kızıyla birlikte kendisine musallat olan geçmişini geride bırakıp yeni bir yaşam kurma düşüncesiyle sakin bir kasabaya yerleşir. Fakat çok geçmeden Jack kendisini geçmişinden çok daha karanlık, aldatıcı ve doğaüstü bir kabusun içinde bulur. Fırtınalı bir gecede karşısına çıkan gizemli ve korkutucu bir yabancı olan Nate Huckley küçük kızı Sarah’nın peşindedir.

Gerçeküstü bir dünyada olanları anlamlandırmaya çalışan Jack, kızının ortadan kayboluşuyla bir anda baş şüpheli olur. Kızını kaçırmakla suçlanan Jack’in artık tek bir şansı vardır: Olayların arkasındaki yüzlerce yıllık gerçeği açığa çıkarmak.

Kitabı okuyanlar 70 okur

  • Sonbahar Havası
  • Ebrar Ekmen
  • Gözde atmacaoğlu
  • Rabia Yiğit
  • Selma salgırboyu
  • Schopenhauer
  • Ceren Okatan
  • fethiye batan
  • Hilal tunçer
  • Bahar Alakuş

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%40.5 (15)
9
%10.8 (4)
8
%24.3 (9)
7
%8.1 (3)
6
%8.1 (3)
5
%2.7 (1)
4
%2.7 (1)
3
%2.7 (1)
2
%0
1
%0