Jeffrey A. Kottler

Jeffrey A. Kottler

8.4/10
5 Kişi
·
8
Okunma
·
0
Beğeni
·
92
Gösterim
Adı:
Jeffrey A. Kottler
Unvan:
Yazar
Doğum:
1958
Danışanlara kendi kendilerine konuşmayı öğretiriz ki nereye giderlerse gitsinler bizim sesimizi yanlarında taşıyabilsinler.
Hepimiz birer kâşife, birer rehbere dönüşür;" yeni, özgürleştiren, kanatlandıran bir şeyin doğuşuna“ ebelik ederiz ( Yalom, 2002, s.258).
Ölümlülerin asla kavrayamayacağı pek çok şeyi biz anlayabiliriz. Dilde başkalarının duyamadığı ince farkları duyup davranışlarda başkalarının kör olduğu nüansları gözlemleyebiliriz.
Kitap içeriğinde ki bilgilerin uzman bşr terapist tarafından yazıldığı çok belli ve doğru şeyler de olabilirler fakat sonunu getiremedim çünkü sürekli kendini tekrar eden bir içeriği varmış gibiydi. Beni fazlasıyla sıktı
Spoi içerir.Yazar 'terapistlik' sürecini,psikoterapi sürecini,danışanlarla yaşadıklarını,örnek vakalar ve nasıl terapist olunacağını bölüm bölüm anlarmış ve tavsiyelerde bulunmuş.Keyifli okumalar.
Psikoterapist Jeffrey KOTTLER'in 2017 yılında yaptığı Türkiye ziyareti sonrası yayınevleri tarafından reklamlarının yapılması ile birlikte dikkatimi çekmiş olan bir kitaptı. Şişirme bir kitap olduğunu düşünerek başlamıştım ancak psikoterapistler için son derece yararlı olabilecek bilgileri içeriyor.
Terapi alanında çalışanlar için "meslek bilinci" kavramını sosyal adalet,insan hakları,sistem değişiklikleri üzerine değişen dünyada dürüstlük,açıklık,korku ve başarısızlık gibi konularda çeşitli örnekler verilmektedir...

Yazarın biyografisi

Adı:
Jeffrey A. Kottler
Unvan:
Yazar
Doğum:
1958

Yazar istatistikleri

  • 8 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 24 okur okuyacak.