Jeffrey A. Kottler

Jeffrey A. Kottler

Yazar
8.9/10
26 Kişi
·
73
Okunma
·
3
Beğeni
·
216
Gösterim
Adı:
Jeffrey A. Kottler
Unvan:
Yazar
Doğum:
1958
-Memur bey bırakırsak bizi kullanır bu çocuklar!

-Haklısınız Bay Walker, ama kızınız henüz 18 aylık ne yapabilir, Tanrı aşkına, üstünüzden EMEKLEYİP geçer mi?
Alarm saati artık güne başlamak için bir sinyal olmaktan çıkıyor,
daha ziyade "ceza"nın kaldığı yerden devam ettiği anlamını taşımaya başlıyorsa tükenmişlik başlıyor demektir
Bir insanın ruhuna bu kadar yakınlaşmamıza izin vermeleri nedeniyle sevinir, kendimize ayrıcalıklı hisseler ve iyi kalplilikleri karşısında müteessir oluruz.
Ortaçağ karanlığına yaratan; hasta insanların içine şeytan girmiş olduğundan ve bu şeytanın çıkarılması gerektiğinden emin olan düşünce ve bu kendinden emin düşüncenin yaratıcısı olan kibirdir.
Mükemmelliyetçiliğin boşunalığı hakkında:
“Ne söylersen söyle ya da ne yaparsan yap, dünyanın yarısı beğenecek, yarısı beğenmeyecektir.”
400 syf.
·9/10
Eğlenceli ve akıcı bir kitap bölüm mezunlarının okumasını ya da bölümle ilgili kişilerin okumasını tavsiye ederim.
Küçük pratik öneriler var aşırı bir bilgi yükü ve Kuram içerisinde boğmuyor o yüzden bence ara ara başka bir kitabın yanında da okunabilir. Zaten küçük bölümlere ayrılmış okuyanın pişman olmayacağı ve bazı şeyleri fark edeceği eğlenceli bir kitap. Daha ağır ve sıkıcı bir kitap olacağını zannetmiştim ama tekrar okur musun derlerse kesinlikle okurum.
400 syf.
·6/10
Kitap içeriğinde ki bilgilerin uzman bşr terapist tarafından yazıldığı çok belli ve doğru şeyler de olabilirler fakat sonunu getiremedim çünkü sürekli kendini tekrar eden bir içeriği varmış gibiydi. Beni fazlasıyla sıktı
400 syf.
·4 günde
Spoi içerir.Yazar 'terapistlik' sürecini,psikoterapi sürecini,danışanlarla yaşadıklarını,örnek vakalar ve nasıl terapist olunacağını bölüm bölüm anlarmış ve tavsiyelerde bulunmuş.Keyifli okumalar.
400 syf.
·53 günde·Beğendi·10/10
Psikoterapist Jeffrey KOTTLER'in 2017 yılında yaptığı Türkiye ziyareti sonrası yayınevleri tarafından reklamlarının yapılması ile birlikte dikkatimi çekmiş olan bir kitaptı. Şişirme bir kitap olduğunu düşünerek başlamıştım ancak psikoterapistler için son derece yararlı olabilecek bilgileri içeriyor.
400 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
Terapi alanında çalışanlar için "meslek bilinci" kavramını sosyal adalet,insan hakları,sistem değişiklikleri üzerine değişen dünyada dürüstlük,açıklık,korku ve başarısızlık gibi konularda çeşitli örnekler verilmektedir...

Yazarın biyografisi

Adı:
Jeffrey A. Kottler
Unvan:
Yazar
Doğum:
1958

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 73 okur okudu.
  • 13 okur okuyor.
  • 144 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.