Jennie Hall

Jennie Hall

6.3/10
3 Kişi
·
16
Okunma
·
0
Beğeni
·
296
Gösterim
Adı:
Jennie Hall
Unvan:
Yazar
Babam her zaman savasta ölmenin, başka bir adama boyun eğmekten daha onurlu olduğunu söylerdi.
"Her zaman evde yanan ateşin yanında uyumaktansa yıldızların altında uyumayı tercih ederim."
Jennie Hall
Sayfa 105 - İlya Yayınevi
Az kork, çok umut et; az ye, çok çiğne; az homurdan, çok nefes al; az konuş, çok anlat; az nefret et, çok sev ve en güzel şeyler seninle olsun.
Gidiyoruz! Denize!
Rüzgar doldu yelkenimize,
Koca deniz öylece önümüzde,
Taşıyor savaşın kokusunu bize.
Kitap iki bölümden oluşmakta olup ilk bölüm Norveç kralı Harald merkezli ilerlerken ikinci bölümde Norveç'ten bilinmeyen yerlere (İzlanda, Grönland) yapılan göçler, bunun nedenleri ve Norveç'e özlem üzerinde duruyor. Efsaneler ise uzun İzlanda kışlarında (çünkü her yer soğuk, buz ve de kar) bütün aile bireylerinin bir ateşin başında hikayeler anlatmasıyla oluşmuştur. İyi kitap...
Güzel bir kitap. Eh işte denebilecek seviyede. Vikingler hakkında bilmediğiniz çocuk şeyi anlatıyor. Tavsiye edilebilir mi evet. Neden olmasın. İlk başta vikingleri merak ettiğim için elime aldım ama daha sonra bitirmem gerektiğini farkettim.Hic bir kitabın kötü olduğunu düşünmüyorum ama sanırım benim için bekletimin altındaydı diyebilirim.
Zevk alarak okudum ve rahatlıkla herkese tavsiye ederim. Özellikle akademik bir kitap okuduktan sonra bu tür ilgi çekici ve akıcı eserleri okuyabilirsiniz. Zalim Vikingler denizlerin barbar kavmi, karada silip süpüren Moğollar gibi Vikingler de denizlerde silip süpürüyordu. Kızıl Eric'in ve oğlunun sürekli batıya doğru seferleri sonrası abd kıtasını keşfetmiş olmaları güzeldi. Kuzeyliler gerçekten çok güçlü bir fiziğe sahipler, bu kadar dayanıklı bir kavim yoktur sanırım varsa da Ruslar ve o enlemde yaşayan diğer kavimlerdir. Türk ve Moğollar bu tür bir değerlendirmenin üstünde tutuyorum tabii :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Jennie Hall
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 16 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 10 okur okuyacak.