Jennifer Richard Jacobson

Jennifer Richard Jacobson

Yazar
8.2/10
17 Kişi
·
37
Okunma
·
0
Beğeni
·
442
Gösterim
Adı:
Jennifer Richard Jacobson
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
1958
Jennifer Richard Jacobson New Hampshire’da doğdu ve büyüdü. Yüksek Lisansını Harvard’da tamamladı. Genç okurlar için resimli kitaplar ve öyküler yazan yazar Maine’de yaşıyor.
Filler bile yolculuklarında yanlarına hortumlarından başka bir şey almaz.Seyahatin en güzeli hafif olanıdır.
232 syf.
·7 günde·7/10
*Filler, insan gibidirler hatta insanlardan daha insan gibidirler.
*Erkek filler yalnızdırlar ve sürekli sürü değiştirirler.
*Ayrı düşmüş filler insanların duyamayacağı kadar pes seslerle iletişim kurarlar.
Jack fillere hayran küçük bir çocuk. Bilmediği bir şehirde tek başına uyandığı sabah hayata tutunmasını sağlayan tek şey de bu hayranlık. Eğer yavru bir fil annesi olmadan başının çaresine bakabiliyorsa, O da bakabilir. Hayatta kalabilir. Evine geri dönebilir. Mi?
232 syf.
·10/10
On bir yaşında bir çocuğun "yanardöner" annesini kamp alanında kaybetmesi üzerine geçirdiği bir haftayı anlatan öykü son derece duygusal. Annesinin kaybolduğunu bildirirse ondan ayrılacağını bilen Jack, sorunlarını yalnız başına çözmeye çalışırken bir çok güçlükle karşı karşıya kalıyor. Küçük çocuğun azimli çabası, annesine bağlılığı ve fillere hayranlığı bir çırpıda okuyabileceğiniz bir hikaye çıkarmış.
232 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10
Arada beni çileden çıkarsa da son derece sıcak ve sevimli bir hikayesi vardı. Kitapta annesi tarafından yalnız bırakılan Jack'i ve annesinden ayrı kalmamak için yaptıklarını okuyoruz. Bazı yerlerde sıkıcı olsa da sonu gayet tatmin edici bitti bana göre. Bölüm başlarında filler hakkında bilgiler ve alıntılar bulunuyordu ve kitap hakkında en beğendiğim şey de buydu. En sinir olduğum şey ise hikaye dışında basımla ilgiliydi. Bu çeviriden mi yoksa düzenlemeden mi kaynaklı bilmiyorum ama beni rahatsız edecek derecede yazım hatası ve anlamsız cümle vardı. Kitabın zaten basit bir anlatımı var, okurken kafa yormanız gerekmiyor ama yazım hatalarından kaynaklanan cümle bozuklukları nedeniyle arada bir durup 'burada ne anlatılmak istenmiş acaba?' diye düşünmek zorunda kalıyorsunuz. Onun dışında gayet güzel ve sonunda bazı dersler çıkarabileceğiniz türden bir kitaptı. Zamanınız varsa ve hala çocuk kitapları okumayı seviyorsanız okumanızı önerebileceğim bir kitap. Aklınızda bulunsun; bir filin hortumuna üflerseniz sizi asla unutmaz.
232 syf.
·17 günde·Beğendi·10/10
Okuduğum en güzel kitaplardan biriydi. Üslup oldukça samimi ve akıcıydı. Bu kitabı okuduktan sonra en sevdiğim hayvan fil oldu. Fillerle ilgili o kadar güzel ve içe dokunan cümleler vardı ki, onlara hayran kalmamak mümkün değildi.
232 syf.
·Puan vermedi
Bir parça çocuk kitabı.Ben okumaya başladıktan sonra farkettim bunu,yanımda da bir bu kitap olduğu için eve gelene kadar bitti.Ufak kardeşiniz falan varsa sevebilir bence kitabı.
232 syf.
·Puan vermedi
Kitabın konusu, 11 yaşındaki Jack ve annesinin bir bayram tatili için ormana kamp yapmaya gitmesiyle başlar. Sabah uyandığın Jack annesini bulamaz. Annesinin bipolar bozukluğa sahip olduğu bilinmektedir.Bu nedenle de sık sık ortadan kaybolup, çocuğunun sorumluluğunu alamadığı gözler önündedir. Jack annesinin kaybolduğunu birilerine haber vermektense, kendi başının çaresine bakmayı tercih eder. Çünkü birileri öğrendiği zaman onu annesinden ayıracaklarını düşünür. Kitapta bize bu esnada çocuğun yaşadıklarını anlatır. Kitap hakkında bir diğer önemli detay ise çocuğun fillere olan aşırı ilgisi, her şeyin başlangıcı da sonu da fil onun için.

Bu kitaba dair hislerim oldukça karmaşık ama sevmemeye daha yakınım galiba. Çünkü bir annenin çocuğunu bırakıp gitmesine, psikolojik sorun yaşayan bir annenin yanında o çocuğu bırakmalarına, çevredekilerin aptallıklarına tahammül edemedim. Bu kitap çok sinirimi bozdu cidden. Fillerle alakalı kısımlar ise bazen çok zorlama gibi geldi. Beklentimin oldukça altında kalan bir kitap oldu.

Yazarın biyografisi

Adı:
Jennifer Richard Jacobson
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
1958
Jennifer Richard Jacobson New Hampshire’da doğdu ve büyüdü. Yüksek Lisansını Harvard’da tamamladı. Genç okurlar için resimli kitaplar ve öyküler yazan yazar Maine’de yaşıyor.

Yazar istatistikleri

  • 37 okur okudu.
  • 15 okur okuyacak.