1000Kitap Logosu
Jo Marchant

Jo Marchant

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.0
26 Kişi
65
Okunma
1
Beğeni
821
Gösterim
Unvan
İngiliz Gazeteci, Yazar
Doğum
Londra, İngiltere
Yaşamı
Jo Marchant, Londra'da yaşayan bir bilim gazeteci ve yazar. Bir bilim adamı olarak eğitildi ve Londra'daki St Bartholomew Hastanesi Tıp Fakültesinden genetik ve tıbbi mikrobiyoloji dalında doktora ve Imperial College London'dan Bilim İletişimi Yüksek Lisansı yaptı.
368 syf.
·
4 günde
·
5/10 puan
Yazar her ne kadar zihnin iyileştirici gücüne dair bir yolculuktan söz etse de son bölüme kadar pek bir kararsız kalmış gibi geldi bana. Sıradan bir okuyucu olan benim gibi biri için her bölümde bahsettikleri hayal kırıklığı ile sonuçlandı. Belki alternatif tıpla ilgilenmek isteyen bir tıp doktoru için fikir verebilecek niteliktedir ama bende böyle bir etki bırakmadı. Kısacası çok şey umduğum ama kıyısından köşesinden birşeylerden bahsedilmiş bir kitaptan öte değil
Şifa
8.0/10
· 65 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
5
368 syf.
·
22 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Tıptaki plasebo kavramını çok güzel inceliyor. Bir zamanlar çok ağır bir çim biçme makinasının altında kalan yakınını kurtaran bir çocuk haberi hatırlıyorum. Küçücük çocuk (ağırlığı kafadan atıyorum) 150 kg ağırlığındaki çim biçme makinasını bir anda kaldırıyor ve yakınını kurtarıyor. Zihnin yapabileceklerine bir örnek bu. Kitapta da zihin gücüyle insanın neleri başarabileceği çok güzel anlatılıyor. Tavsiye ederim.
Şifa
8.0/10
· 65 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
368 syf.
Batı tıbbına alternatif tedavi yöntemleri gerçekten etkili mi yoksa bize dayatılan her şeyi zihnin ile halledebilirsin akımının bir parçası mı sorusuna bilimsel çalışmalar ile yanıt arayan gayet güzel bir kitap.
Şifa
8.0/10
· 65 okunma
Okuyacaklarıma Ekle