Joanna Cole

Joanna Cole

Yazar
9.5/10
2 Kişi
·
6
Okunma
·
0
Beğeni
·
14
Gösterim
Adı:
Joanna Cole
Unvan:
Yazar
Doğum:
New Jersey, ABD, 11 Ağustos 1944
İskeletlerimiz olmasaydı, yuvarlak yığınlardan başka bir şey olmazdık.
Joanna Cole
Sayfa 9 - Altın Kitaplar - 11. Basım - 2018 - Çeviri: Behçet İlhan
Kemiklerimiz sağlam ve güçlü olmalarına rağmen ağır değildir. Bir insanın toplam ağırlığının ancak beşte birini oluştururlar. Yani eğer elli kiloysanız iskeletinizin ağırlığı sadece on kilodur.
Joanna Cole
Sayfa 14 - Altın Kitaplar - 11. Basım - 2018 - Çeviri: Behçet İlhan
80 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Yine 8 – 12 yaş arasında olan minik arkadaşlarımız için harika bir serinin içerisinde bulunan Kayıp Kemiklerin Peşinde kitabı gerçekten okumaya değecek bilgilerle dolu.

D.A. ve arkadaşları, sınıf öğretmenleriyle beraber Cadılar Bayramı kostümleri için fikir yürütürler. Ancak sınıf öğretmeninin başka bir fikri vardır ve iskelet şeklinde kıyafetleri dağıtır sınıfa. Öğrenciler kıyafetlere bayılmışlardır ama eksik parçalar bulunmaktadır. Kimin kaval kemiği yok, kiminin omurgası diğerinin ise oyluk kemiği. Bu işte bir terslik olduğunu anlayan öğretmenimiz öğrencileriyle beraber hemen Sihirli Okul Otobüsü ’ne binip, kostümleri sipariş ettikleri tekstil firmasına giderler ve başlarlar eksik kemikleri aramaya…

Bu arayış her bir öğrenciye yeni bilgiler katmaktadır. Kaç kemiğimiz olduğu, hangi kemik nerededir, kemik nasıl iyileşir gibi bir sürü bilgi. Birde tv dizisi var ama biz tabi ki de kitaptan okumayı tercih ediyoruz.

Toplamda 80 sayfa ve resimlerle desteklenmiş bir çocuk kitabıdır. Biz büyükler küçük kardeşlerimize tereddüt etmeden tavsiye edebiliriz.

Sevgi ile kalın.

Yazarın biyografisi

Adı:
Joanna Cole
Unvan:
Yazar
Doğum:
New Jersey, ABD, 11 Ağustos 1944

Yazar istatistikleri

  • 6 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.