Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Tayfun

Sabitlenmiş gönderi
575 syf.
9/10 puan verdi
·
35 günde okudu
Roman aynasıdır sokağın
Helios ışığını tüm gücüyle tenimizde gezdirirken, Kharitlerden doğma bir neşeyle, yanımda hırlayan, tıslayan Cerberus hizmet ediyordu bütün konuklara... Kadehlere değişik tatlarda Ambrosialar doluyor, anında tükeniyordu. Zeus’un keyfi yerinde olurdu, Hera’yı edebilseydi ikna. Hades’in gözlerinde Persephone’nin diri bedeni, Ares, Hephaistos’un
Faust
FaustJohann Wolfgang Von Goethe · Doğu Batı Yayınları · 202413,7bin okunma
Reklam
Tayfun

Tayfun

, bir kitabı okumaya başladı
Moby Dick Ya Da Balina
Moby Dick Ya Da BalinaHerman Melville
8.2/10 · 5,7bin okunma
264 syf.
7/10 puan verdi
·
6 günde okudu
Veba Yılı Günlüğü
Veba Yılı GünlüğüDaniel Defoe
7.8/10 · 853 okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
…umudunu kaybeden kişi başkalarının yaşamına çok uzaktan bakar; var olduğu hissini kaybeder, etten kemikten olması bir şey ifade etmez çünkü kendi gerçekliğini artık hissetmiyordur; kişi artık kendisi için bir düşten ibarettir.
Sayfa 199 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları - 4. Basım - 2021 - Çeviri: Volkan YalçıntokluKitabı okudu
Reklam
İnsan bedeni bir görüntüden ibaret olabilir. Beden gerçekliğimizi saklar, ışığımızın veya gölgemizin üzerindeki katmandır. Gerçeklik ruhtur. Kesin konuşmak gerekirse, yüzümüz bir maskedir. Gerçek insan, tenin altındakidir. Ten denen o yanılsamanın ardına gizlenmiş ve sığınmış olan o insanı fark edebilsek, şaşırmaktan fazlası olurdu bize. Dış varlığı gerçek varlık olarak benimsememiz, ortak yanılgımız.
Sayfa 47 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları - 4. Basım - 2021 - Çeviri: Volkan YalçıntokluKitabı okudu
Tayfun

Tayfun

, 2024 okuma hedefini ekledi.
2024 OKUMA HEDEFİ
4/5 kitap - %80 tamamlandı
4 kitap okudu
5 kitap
2.129 sayfa
0 inceleme
2 alıntı
221 günde 1 kitap okumalı.
Eğer düşüncede öldürdüklerimiz hakika­ten yok olsalardı, yeryüzünde kimse kalmazdı. İçimizde çekingen bir cellat, hayata geçmemiş bir katil taşırız. İnsan öldürme eğilimlerini kendilerine itiraf etme cüreti olmayanlar da cinayetlerini rüyalarında işlerler, kabuslarını cesetlerle doldururlar.
Sayfa 63 - Metis Yayınları - 6. Basım - 2019 - Çeviren: Haldun BayrıKitabı okudu
Hakikaten yalnız varlık, insanlar tarafından terk edilmiş olan değil insanlar arasında acı çekendir; kendi çölünü peşi sıra panayırlarda sü­rükleyen ve mütebessim cüzzamlılık, tamiri imkansızlık komedyenliği yeteneklerini sergileyendir. Eski zamanlardaki büyük yalnızlar mutluydular, ikiyüzlülüğü bilmiyorlardı. gizleyecek bir şeyleri yoktu: Bir tek kendi yalnızlıklarıyla söyleşiyorlardı...
Sayfa 49 - Metis Yayınları - 6. Basım - 2019 - Çeviren: Haldun BayrıKitabı okudu
20,6bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.