Jodi Ann Bickley

Jodi Ann Bickley

Yazar
7.8/10
50 Kişi
·
108
Okunma
·
6
Beğeni
·
271
Gösterim
Adı:
Jodi Ann Bickley
Unvan:
Yazar
Dünyamızın altüst olduğunu düşündüğümüz zamanlar aslında kendimiz için gerçekten de en iyisini düşünmeye başladığımız zamanlardır..
Hayatı yaşamak gerek ve çıkıp onu yakalamalısınız. Başınıza kötü şeyler geldi diye hep böyle devam edecek değil, sizin hak ettiğiniz de bu değil. Dışarıda kocaman bir dünya var. Otuz, elli, yetmiş hatta yüz yaşındayken bile yapılacak bir sürü şey bulabilirsiniz. Yarın daha aydınlık olacak..
Her yeni tanıştığımız kişiye kalbimizi kapatıp gardımızı almamıza gerek yok ama canımız yanmışsa inanmak çok zor.
Jodi Ann Bickley
Sayfa 214 - Pegasus yayınları
Bazen sırf bizi dinleyecek birinin olduğunu bilmek bile o yükün büyük bir kısmını omuzlarımızdan alıyor.
Jodi Ann Bickley
Sayfa 171 - Pegasus yayınları
240 syf.
·2 günde
Bir zamanlar ağladığım, kendimi kötü ve yalnız hissettiğim anlar benim için gerçekten zor zamanlardı. Ama Jodi'nin hissettikleri ve yazdıkları bana kendimi unutturdu içimde bambaşka bir pencere açtı...
Kitap okunmalı ve hatta yazarı sosyal medyadan da takip edilmeli diye düşünüyorum. Müthiş biriyle karşı karşıyasınız çünkü! :)
240 syf.
Zor zamanimda beni hayata karsi umutlandirdigin icin tesekkur ederim Jodi. Iyi ki yollarimiz kesişmiş. Dilerim kotu gunler geciren herkese bir mektup gonderip uzuntulerine merhem olursun. Bir milyon kere sevgiler.
240 syf.
·2 günde·8/10
Boş vaktimi keyifli geçirmek için okumaya başlamıştım. Çok bir beklentim yoktu ama bitirdiğimde çok iyi hissettirmeye yetti. Yazara ve yaptıklarına hayran kaldım.
240 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
#kitapyorum
#Okudumbitti
#agustos 7.kitap

Şimdi kendinize bir iyilik yapın ve yorumu okuduktan sonra kitabı temin edip okumaya başlayın.

Yıllardır kitap yorumu yapıyorum ilk defa yukarıdaki gibi bir giriş cümlesi ile başladım.
Simdi doğal olarak neden gidip alalım,okuyalım diye soracaksınız.
Hemen anlatayım.(üşenmeden okuyun bi zahmet )

GERCEK BIR HAYAT HIKAYESI

Onun adı Jodi.Kitaptaki de kendi hikayesi.Yani otobiyografik bir eser diyebiliriz kitap için.
Peki nedir Jodi'nin hikayesi?
22 yaşında kene ısırması sonucu beyin enfeksiyonu geçiren Jodi,yıllar süren bir tedavinin içindedir.Bunun üzerine bir de kısmi felç geçirince isler Jodi için daha da zorlaşır.
Düşünsenize sağ elinizle kalemi tutup yazı yazamıyorsunuz.Yardim almadan yürüyemiyorsunuz.Panik atak geçirip surekli kriz halinde yaşıyorsunuz.Bas ağrılarınız sürekli tepenizde.Sizi anlamayan arkadaşlarınız hayatınızdan bir bir çıkıyor.Sevgiliniz terk ediyor.Ve intihar etmeyi düşünüyorsunuz.
Cocukluk zamanındaki aşağılanmalar,küçük yaşta terketmis bir baba (?),gençlik döneminde gecirilen Bulumia rahatsızlığından dolayı gercekten hasta olduğuna inanmayan doktorlar ve daha sayamayacağım (okuyun)bir cok etken yukarıdaki bahsettiğim intihara sebep teşkil ediyor.
HEPSI AMA HEPSI BiR PUZZLE PARÇASI GIBI INTİHAR DUSUNCESI OLUSTURUYOR.
Ama Jodi ne yapıyor?
Pes etmek üzereyken kendine bir internet adresini kuruyor.(asagidaki resime adresleri bıraktım).
Sevildigini duymaya ihtiyacı olan insanlara mektuplar yollamaya başlıyor.Onlara ne kadar özel olduğunu anlatıyor.Kelimelerin sihrine inanıyor Jodi
Hem kendini iyileştiriyor hem de hiç tanımadığı yüzlerce insana sevgi gönderiyor.
Insanin başına her ne gelirse gelsin hayatın yaşamaya değer olduğunu hem kendine hatırlatıyor hem de hiç tanımadığı insanlara.
Su an sitesi 5. Yılında...Ve bende Jodi ile tanıştığım icin cok mutluyum bu yüzden sende kendine bir iyilik yap ve bu kitabı oku.
Her mutsuz olduğunda,kitapta gönderilen mektupları oku,ne kadar çaresiz insan olduğunu gör ve IYILIGIN GÜCÜNÜ KEŞFET❤
Simdi cok güzel alıntılar bırakacağım aşağı ve son söz olarak şunu söylemek istiyorum.
BUNU OKUYAN KISI,SEN COK DEĞERLİSİN,BUTUN GÜZELLİKLERİ HAKEDIYORSUN VE IYI KI VARSIN ❤

#ALINTILAR

Her gün dağları yerinden oynatmana gerek yok. Küçük bir çakıl taşıyla işe başla.

Bazen sırf bizi dinleyecek birinin olduğunu bilmek bile o yükün büyük bir kısmını omuzlarımızdan alıyor.

Hepimiz bundan sonra olacakları düşünmekle o kadar meşgulüz ki yaşadığımız anın tadını çıkarmayı unutuyoruz.

"O aşağılık insanların seni yıpratmasına izin verme,"...

Başka insanlara elinizi uzattığınızda, onların hayatını biraz olsun renklendirdiğinizde siz de iyi yönde değişmiş olursunuz.

Gerisi kitapta ❤ Jodi ile tanışın, pişman olmayacaksınız ❤
240 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Gerçekten kalbinize dokunacak içinizi sıcacık
Yapacak tam bir hediyelik kitap.
Kitapta,yazarımız bir hastalığa yakalanıyor
Ve biz bu hastalıkla mücadelesini okuyoruz
Gerçek bir hikaye olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim herkese ilham olacak bir ders verecek ve her üzgün hissettiğinizde okuyacağınız bir kitap bir de çevrenizde kötü şeyler yaşamış biri varsa ona bu kitabı hediye etmenizi öneririm.
240 syf.
·4 günde
Hediye sonucu elime ulaşmış ve iyi ki ulaşmış dediğim kitaplardan biri oldu öncelikle bunu belirtmek isterim. Kitap gerçek bir hayat hikayesini konu alıyor ve siz kendinizi konunun içerisinde buluyorsunuz. Jodi ‘yi bir gün kene ısırıyor ve Jodi felç oluyor. Felç olduktan sonra o eski neşeli, hayata tutunan halinden fazlasıyla uzaklaşıyor ve bir gün tam umudu kesmiş ve kendinden vazgeçmişken aklına çok güzel bir fikir geliyor. Dünyanın dört bir yanına sevgi dolu mektuplar göndermeye başlıyor. Yolladığı mektuplarla insanların hayatına  ışık tutuyor.Bir yandan da kendi hayatı için bir umut kapısı açılıyor. Kelimelerinin gücü sayesinde umudunu kesmiş, mutsuz, sevildiğini, takdir edildiğini bilmek isteyen insanlara güç veriyor.  Sanki mektuplarıyla onları kucaklıyor.İçinde bulunduğumuz yer ne kadar karanlık olursa olsun bir ışık bulmak için hala bir umudumuzun olduğunu, çaba göstererek ona ulaşabileceğimizi gösteren çok güzel bir kitap.
240 syf.
·20 günde·8/10
Jodi, başından geçen bir olay sornaıs vücudunda oluşan fiziksel kayıp sonrası başından geçen olayları, hayata bakışını ve de umutsuzluktan umuda geçişini kaleme almış. Bir milyon sevgi dolu mektup projesini hayata geçirerek, insanları mutlu edecek, duymak istedikleri mesajları onlara nasıl iletmeye başlaığını anlatıyor. Aslında herkesin yapabileği, kendini iyi hissedeceğim şeyleri hayata geçirmeyi başarmış. Okurken ben de bu projeye dahil olmalı ya da benzer bir şeyler yapmalıyım hissi duyuyorsunuz.
Her şeyin zamanla geçeceği, zaman geçerken sizin de etrafınıza güzellik katabileceğinizi kendi hikayesi üzerinden anlatıyor.
Jodi'yi ve hikayesini okumalısınız. Sıkmayacaktır.
240 syf.
·14 günde·Beğendi·7/10
Yazar kendi hayatını anlatıyor. Gerek gerçek bir hikaye olması gerekse en dipteyken bile bir umudun var olduğunun ispatı olduğu için içimi ısıtan bir kitap oldu. Ben kitabı çok severek ve etrafıma tavsiye ederek bitirdim. Umutsuz bir dünyada çok sıradan yaşadığınızı düşünüyorsanız bu kitabı okuyun ve okutun derim.
240 syf.
Konuyu kısaca özet geçmek gerekirse; Jodi Ann Buckley (Yazar) gittiği bir konser sonrasında bir kene tarafından ısırılır. Bu ısırık hayatını değiştirir ve fiziksel rahatsızlıklari başlar. İşler daha da kötü hal alır. Artık arkadaşları ondan uzaklasmistir ve sevgilisini terk etmiştir. Bu noktada artık yaptığı hiçbir şeyden zevk almaz ve intihar etmeyi düşünür. Bu düşünce gerçekleşmeden onemillionlovelyletters.com web sitesini kurar ve kendi gibi hisseden insanlara mektup yazarak destek vermeye başlar. Ve hayata yeniden tutunur. Kendi rehabilitasyonunu sağlarken aynı zamanda dünyanın dört bir yanından tükenmiş ve bitmiş hisseden insanlara umut olur.
Pozitif bir hikaye. Hayata tutunmanin mumkun olduğu ve herkesin bir şekilde tükenmiş hissedebileceğini, bunun normal olduğunu aşılayan ve size umut veren bir kitap. Kişisel Gelisim kitaplarına başlamak isteyen ama aynı zamanda roman seven genç okurlar için mükemmel bir başlangıç kitabı olabilir.
240 syf.
·14 günde·8/10
Jodi, sen çok iyi kalpli bir insansın. Keşke herkes senin gibi olsa.

Hepimiz zaman zaman dar, engebeli yollardan geçiyoruz. Kimi zaman bu o kadar sık oluyor ki, artık umudumuz tükeniyor. Nerede hata yaptığımızı düşünürken buluyoruz kendimizi. Sonrasında ise sadece hayatın bizi buraya sürüklediği kanaatine varıyoruz belki de. Aynı bu kitapta Jodi'nin başına gelenler gibi. Aslında onun hiçbir hatası yok kene ısırığı sonucu hastalıklarla dolu bir hayatı yaşamasında. Ama burada önemli olan mevcut durumu en iyi şekilde yönetip, krizi fırsata çevirebilmek. Evet, çoğu zaman çok zor ve herkes tarafından başarılması mümkün olmuyor. Ama bu kitaptan sonra herkesin içinde bir ışık parladığına eminim.

Özetle; fikir çok güzel, anlatım samimi. Bazı mektuplar bana çok tekdüze geldi ama zaten tanımadığınız birine ne kadar kişiye özel yazabilirsiniz ki? Bence gayet güzel bir kitaptı. Özellikle moraliniz bozukken okumayı tercih edebileceğiniz, zaman zaman sizi ağlatan, zaman zaman gülümseten ama çoğunlukla içinizi umutla dolduran bir kitap. Tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Jodi Ann Bickley
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 108 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 65 okur okuyacak.