John Corey Whaley

John Corey Whaley

Yazar
5.1/10
9 Kişi
·
17
Okunma
·
0
Beğeni
·
343
Gösterim
Adı:
John Corey Whaley
Unvan:
Yazar
Tanrı'nın beni buraya yollamasının bir nedeni olduğunu biliyorum fakat ya bu mesajı almaya henüz hazır değilim ya da biz bir hata yaptık.
... insanların sana veya senin hakkında söyledikleri şeyleri unutmak için elinden geleni yaparsın ama bir türlü unutamazsın. Kimsenin görmemesi gereken şeyleri gördüğünü unutmaya çalışırsın ama bunu da bir türlü yapamazsın. Birinin yüzünü unutmaya çalıştığında, onu bir türlü aklından çıkaramazsın.
Doktor Webb, bir kardeşi kaybetmenin, genelde ailenin bir üyesini kaybetmekten çok daha zor olduğunu söylüyor. "Bir kardeş, insanın geçmişini, şimdisini ve geleceğini temsil eder." diyor.
Ona kasabayı ele geçiren zombilerle ilgili bir kitap yazmak istediğimi söylediğimde kendimi kahraman yapmamı önerdi ve soğukkanlılıkla, "Isırılırsam beni de öldürmek zorunda kalabilirsin. Hikayede muhteşem bir dönüm noktası olmaz mı?" Bunu o sırada söylemedim ama herhangi bir kitapta ölmesine izin vermeyecektim .
"Yaşam, diyor Doktor Webb, her zaman o kadar da berbat olmak zorunda değil. Her şeye endişelenmemize gerek yok. Sadece oluruna bırakabiliriz. Uyanabilir, o gün muhtemelen birkaç güzel birkaç da kötü an yaşayacağımızı tahmin edebilir ve bunu kabullenebiliriz."
240 syf.
·3 günde
Kitabın arka kapak açıklaması ile okumaya başladım . İlk 70 sayfa ilerlemiyor . Hikayede geziyorsunuz boş bir şekilde . Benton'ın hikayesi için devam ettim ben . Okudukça da bu kadar okudum devamı gelmeli diyerek kendimi itekledim . 150 den sonrası sürükleyiciydi. Kitap yavan kalmış . Ne tam anlamıyla konuyu övebiliyorsunuz ne de dili . Bunun yanında yerilecek kadar kötü de değil . Vasat bir kitap .
240 syf.
·5 günde·4/10
Bu kitapla ilgili ne yorum yapsam diye çok düşündüm. Bu yıl bitirdiğim ilk kitaptı aslında ama yorum yapabilmek için biraz zaman geçmesini bekledim.

Kitabı sevdiğim bir yazarın beğenisi sebebiyle çok merak ediyordum ama okurken o kadar da harika bir kitap olmadığına karar verdim. 4 puan vermemin sebebi ne iyi ne kötü kategorisine dahil etmem de olabilir.

Kitap sırayla Cullen'ın gözünden ve olaylarla bağlantılı başka bir zamanda ilahi bakış açısıyla anlatılıyor. Garip bir cümle oldu, tamam.

Cullen'ın dünyayı anlamlandırma süreci veriliyor ve aslında konu gerçekten hoş ama ben yazarın yansıtamadığını düşünüyorum. Geçişler hızlı ve yüzeysel olduğu için duygular çok hissedilmiyor. Hatta ilk sayfalarda sürekli olarak acaba kitap bir yere gidiyor mu diye düşünmüş de olabilirim.

Kesinlikle okuyun diyemem ama elinize geçerse bir şans verebilirsiniz. Yine de pegasus fiyatları çok uçuk olduğu için satın almanız taraftarı değilim. O kadar da harika bir kitap değil.

Yazarın biyografisi

Adı:
John Corey Whaley
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 17 okur okudu.
  • 14 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.