1000Kitap Logosu
John Gray

John Gray

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.8
513 Kişi
1.804
Okunma
64
Beğeni
4.393
Gösterim
Unvan
Amerikalı İlişki Danışmanı, Öğretim Görevlisi ve Yazar
Doğum
Houston, Teksas, Amerika Birleşik Devletleri, 28 Aralık 1951
Yaşamı
John Gray (28 Aralık 1951 doğumlu) Amerikalı bir ilişki danışmanı, öğretim görevlisi ve yazar. 1992'de ''Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten'' kitabını yayınladı. Uzun süre en çok satan kitap oldu ve müteakip tüm kitap ve kariyer etkinliklerinin ana temasını oluşturdu. Kitapları milyonlarca kopya sattı. 1969 yılında Gray, Transandantal Meditasyon dersine katıldı ve daha sonra Maharishi Mahesh Yogi'yle 9 yıl boyunca beraber oldu ve asistanlık yaptı.
Mars  ve Venüs Yatak Odasında
OKUYACAKLARIMA EKLE
Mars & Venüs Flört Ediyor
OKUYACAKLARIMA EKLE
Mars ve Venüs'ün Aşkları
OKUYACAKLARIMA EKLE
Men Are from Mars, Women Are from Venus
OKUYACAKLARIMA EKLE
Mars & Venüs İşyerinde
OKUYACAKLARIMA EKLE
Mars  Venüs Sevgiyi Yeniden Buluyor
OKUYACAKLARIMA EKLE
Liberalism
OKUYACAKLARIMA EKLE
Post-Liberalizm
OKUYACAKLARIMA EKLE
288 syf.
Kadın-Erkek İlişkisi
Lise zamanlarında elime aldığım bir kitaptır. Bu zamana kadar birçok kişisel gelişim ve insan ilişkileri üzerine kitap okusam da, bu kitap gibisini görmedim. İlişkisinde sorun olan birçok arkadaşıma da tavsiye edip müspet karşılık aldığım kitabın, kadın erkek fıtratını ve birbiriyle olan ilişkisini bilimsel tespite dayanarak sade bir dille anlatıyor olması, onu diğer düşünce kitaplarından ayırıyor. Şüphesiz en beğendiğim kitaplardan biri. Günümüz ilişkilerini düşündüğümüzde, herkesin başucu kitabı olması gerektiğine inanıyorum. Kendi cinsini tanımanız, karşı cinsi anlamanız ve sağlıklı ilişkiler kurup yaşamanız için mutlaka okumanızı tavsiye ederim.
Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten
Okuyacaklarıma Ekle
25
288 syf.
·
10 günde
·
7/10 puan
Erkekler Mars’tan, Kadınlar Venüs’ten Amerikalı bir ilişki danışmanı olan John Gray’in 1992 yılında yayımlanan kitabıdır; ve kitap o yıllara damga vurmuş, defalarca basılmış, birçok insan tarafından okunmuştur. “İletişimi geliştirmek ve ilişkilerinizde istediğinizi elde etmek için pratik bir yol gösterici” alt başlığıyla çarpıcı bir giriş yapıyor kitap. Çok güzel bir öyküyle başlıyor, kadınlar ve erkekler aslında başka gezegenlerde yaşarken aniden birbirlerini görüp beraber yaşamaya başlıyorlar ve olanlar oluyor. Birbirleri olmadan yaşayamayan ama aralarındaki çekişmeler hiç bitmeyen iki tür: kadınlar ve erkekler. Bakalım akıbetleri ne olacak. İşte bu kitap bu ikilinin güçlü iletişimi olan sağlıklı ilişkiler kurmasına yardım etmek için var. İlk başta okurken çok fazla genelleme olduğunu hissedip rahatsız olmuştum, çünkü yazar sürekli kadınlar böyledir erkekler böyle diyerek adeta gruplandırıyordu. Fakat sonrasında düşündüğümde bunu, bu ayrımı sadece genel hatlar çizmek ve temel farklılıklara değinmek için yaptığını anladım ve bu ayrımlar gözüme batmamaya başladı. Temel amaç ayrıştırmak değil farklılıkları anlayıp kucaklamaktı çünkü. Okurken bana sık sık evet evet gerçekten böyle dedirtip, düşündürtüp ardından da ilişkiye bakışımda yeni görüşler edinmemi sağladı. Hatta bazılarını uygulayıp olumlu sonuçlar aldığımı bile gördüm. Bakalım uzun vadede ne kadarı aklımda kalacak ve hayatıma etkisi olacak göreceğim. Sizler de ilişki hakkında, kadın erkek iletişimi hakkında bir şeyler okumak isterseniz doğru bir başlangıç olacağını düşünüyorum. Keyifli okumalar,
Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten
Okuyacaklarıma Ekle
21
288 syf.
·
4 günde
·
8/10 puan
Karşı Cinsi Anlamak Mümkün Değil!
Kadınları/Erkekleri anlamak MÜMKÜN DEĞİL ! ciler için yazarın deyimiyle ilaç niteliğinde bir kitap. Yazar gayet akıcı ve anlaşılır bir dil kullanmış. Kadın, erkek farklılıklarını, oldukça somut ifadelerle, bol bol örneklerle anlatmış. Karşı cinsi ve kendinizi keşfetmek, tanımak, anlamak için yerinde bir kitap. İlişkilerle yaşanan çatışmaların ve anlaşmazlıkların altında yatan temel neden; karşı cinsi yeterince tanımamaktan kaynaklandığını ve yaradılış farklılıklarını okudukça anlayacaksınız. Kadınları veya erkekleri anlamıyorum demek aslında karşı tarafla aranıza set çekmenize ve çözümsüz bir girdaba girmenize neden oluyor. Farkına varmaktan öteye geçmek isteyen, üstüne düşen sorumluluğu alacak kişilere kesinlikle tavsiye ederim. Ben bu kitaba rahmetli Doğan Cüceloğlu'nun Var Mısın? adlı son çıkarttığı kitapta rastladım ve oradan geldim. İyi ki de rastlamıştım.
Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten
Okuyacaklarıma Ekle
1
24