Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten

7,8/10  (49 Oy) · 
144 okunma  · 
43 beğeni  · 
2.326 gösterim
Erkekler Mars'tan, Kadınlar Venüs'ten karşı cinsle iletişiminizi geliştirecek ve ilişkilerinizden elde etmek istediklernizi sağlayacak pratik bir rehberdir...Karşı cinsle doyurucu ilişkiler kurmak isteyen herkes bu kitabı okumalı.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 1996
 • Sayfa Sayısı:
  285
 • ISBN:
  9789754055764
 • Orijinal Adı:
  Men Are From Mars Women Are From Venüs
 • Çeviri:
  Gülden Şen
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
İsmail Altunbüker 
 05 Oca 21:13 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bu kitap kişisel gelişim kitabı içinde kadın erkek ilişkileri üzerine örnekli bilgiler veriyor kadınların yaptığı hatalar erkeklerin yaptığı hataları ele almış günlük yaşantımızda olsun iletişimde olsun güzel örnekler vermiş ama en çokta erkeklerin öğreneceği konular ver içinde Bu kitap kadın ve erkek ilişkilerin de çok güzel ve yerinde konulara değiniyor hem eğlenceli hem eğitici güzel bir eser eğitim şart okuyan herkese keyifli okumalar dilerim Türkiye ...

ÜMİT YILMAZ 
04 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bu kitaptan önce özel günleri eşim niye hatırlamıyor,neden böyle davranıyor vb.kaprislerim olurdu.Bu kitaptan sonra bitti.Kitapta anlatılan iki cümleyle özetlenebilir aslında:Kadın ve erkek iki ayrı gezegenden gelmiş,gerçekten olaylara çok farklı bakan,birbirini anlaması mümkün olmayan canlı türleridir.Bu nedenle eşinizin sizin gibi düşünmesini,sizi anlamasını beklemeyin,ne istiyorsanız lafı dolandırmadan söyleyin...
Ben de öyle yapıyorum ve mutluyum.Doğum günüm gelmeden önce eşime hatırlatıyorum,hatta alacağı hediyeler için ona seçenekler sunuyorum.En azından sevmediğim ,kullanmayacağım bir hediye gelmesini baştan önlüyorum.Çok öfkelensem ,kırılsam bile içimden geçenleri bazen bağırarak bazen sakince ama dosdoğru ve asla kötü kelime kullanmadan söylüyorum.İnanın ne eşlerin ne de çocukların kullanma kılavuzu olmuyor ama bu kitabı evlenmiş ya da evlenecek her çifte öneririm.Yakın zamanda bunu destekleyecek bir kitap da Elma Yayınevi'nden "Kadın Beyni Erkek Beyni" adında çıktı.Serkan İsmailoğlu'nun bu kitabı biraz daha eğlenceli.

Zühal Uğur 
07 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kadın ve erkek arasındaki farklılıklar,düşünce yapılarındaki farklılıklar çok güzel anlatılıyor. Eşimizi daha iyi anlamamız için güzel bir çalışma.. Seneler önce arkadaşımın annesinin tavsiyesi ile alıp, okuduğum kitap..Bir evlilikte erkeğin ve kadının huzur bulması için, birbirlerini daha iyi anlayabilmeleri için özellikle çiftlerin okuması gereken bir kitap...

Senem Bayrak 
22 Ağu 15:22 · Puan vermedi

digital okumaya çalıştığım icin okuyamiyorum. bu sebepten de yarim bıraktim. ama en kısa zamanda kitabı alıp okuyup bitireceğim. Okudugum kadarıyla guzel farkındalıklar yaratabilecek bir kitap. tamamini okudugumda genel bir inceleme yazarım.

Zeynep AVŞAR 
05 Şub 03:08 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 6/10 puan

Erkek ve kadınların farklılıkları vurgulanmış ve iki farklı cinsin birbirleriyle iletisimi nasıl olmalıdır konusu ele alınmıştır .Beklediğim gibi çıkmadı açıkçası bazı şeyleri sürekli tekrarlamış ama yinede okumaya değer bilmediğim bir çok şeyi öğrenmiş oldum .

Semiha E. 
09 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yıllar önce okuduğum bir kitap. O zamanlar ayrıntıları anlamasamda, yıllar sonra doğru tespitlerin yapıldığını yaşayarak görüyorsunuz. Anlatımı ve okuması zevkli bir kitap.

Özgecan Cüce 
23 Şub 21:17 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kadın erkek ilişkilerinde bakış açımı değiştiren bir kitap. Artık ne sen suçlusun ne ben dedirtiyor. İkimiz de haklıyız. Sadece farklı gezegenlerdeniz.

Suat Çelik 
10 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Aslında gerçekten farklı gezegenlerden gelmiş gibidir kadınlar ve erkekler. Görüntü olarak çok benzesede, düşünce ve duygu olarak çok farklı olduğunu anlıyor insan. karşı cinsi anladığınız kadar kendinizide keşfedip anlamınıza yardımcı olacak bir kitap. Bazen neyi neden yaptığınızı net olarak göreceksiniz.....

ali kemal 
02 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

kitapta bence anlatılanlar kadın ve erkeğin eşit olduğu toplumlarda söz konusu olabilir.Bizim ülkede kadın erkek eşitliği bu kafayla belki 100 yıl sonra bile zor...(16 yaşından küçük çocuğun evlendirilmesini normal gören anayasa mahkemesi çıkıyor...çocuk bunlar çocuk)

Feride Kaptan 
15 Oca 02:41 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Eşlerle iletişimimizi geliştirmemizi ve kolaylaştırmamızı sağlayacak bir kitap. Her iki tarafında olaylara bakış açısını ve hissettiği duyguları çok da güzel yansıtmış. Karşı tarafla sağlam ilişkiler kurmak isteyen herkesin okumasını tavsiye ederim.

2 /

Kitaptan 5 Alıntı

Duygu Sarp 
19 Oca 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Erkekler kendilerine ihtiyaç duyuldugunda güclenip harekete geçerlerken, kadınlar sevildiklerini hissettiklerinde harekete gecip güclenirler.

Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten, John GrayErkekler Marstan Kadınlar Venüsten, John Gray

Erkekler kendilerine ihtiyaç duyulduğunda, kadınlarsa sevildiklerini hissettiklerinde gayrete gelirler.

Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten, John Gray (Sayfa 19)Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten, John Gray (Sayfa 19)

Kadınlar sorunları hakkında konuşmaya başladıklarında erkekle genellikle dinlemezler, dinlemek istemezler. Erkek, kadının konuşmasını kendisini sorumlu tutması olarak algılar. Sorunlar ne kadar çoksa, erkek o kadar suçlandığını hisseder. Kadının yalnızca ona içini dökmek için konuşmakta olduğunu fark etmez. Erkek susup dinlese, bu davranışının kadın tarafından ne kadar takdir edileceğini bilmemektedir.

Erkek, kadının akıl danışmak istediğini varsaydığında, hemen onun sorunlarını çözmek için Bay Tamirci şapkasını takar. Eğer kendisini suçladığını düşünürse, kılıcını çekip savunmaya geçer. Her iki durumda da, dinlemesi gittikçe güçleşir.

Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten, John GrayErkekler Marstan Kadınlar Venüsten, John Gray
Ayşen 
01 Ara 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Kadın puanlama yaparken, sevgi armağanı-ne kadar küçük olursa olsun- bir puan alır;her armağanın değeri aynıdır. Büyüklüğü önemli değildir, bir puan alır. Öte yandan erkek küçük bir armağan için bir puan, büyüğü içinse otuz puan kazandığını sanır. Kadınların farklı bir biçimde puanlama yaptıklarını bilmediği için, doğal olarak enerjisini büyük armağanlara yoğunlaştırır.

Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten, John Gray (Sayfa 184)Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten, John Gray (Sayfa 184)