Şahane Hatalar 1

5,6/10  (282 Oy) · 
1.258 okunma  · 
123 beğeni  · 
8.727 gösterim
Kader diye bir şey vardır ve sizin seçimlerinizle değişir...
Kendi maceranı kendin yarat!
Tek başlangıç yüzlerce farklı son!
Macera tüneli başlıyor!

Bu kitabı okumaya normal bir kitap gibi birinci sayfadan başlayın. İlk bölümün sonunda, önünüze bir yol ayrımı çıkacak. Kararınızı verin ve ilgili bölüme gidin. Her bölümün sonunda seçimlerinizle kaderinizi kontrol etmeye devam edeceksiniz. Kitabı okurken bazen hiç beklemediğiniz bir yere ulaşacak, bazen de kendinizi daha önce olduğunuz yerde bulacaksınız. Hayatın size neler hazırladığını asla bilemezsiniz. Ama bunu biliyorsunuz, iyilikler her zaman ödüllendirilmiyor ve bazen hatalı kararlar, şahane olayların başlangıcı olabiliyor. Her yolculuğun sonunda başa dönüp tekrar başlayın, unutmayın, herkes ikinci bir şansı hak eder. Yuzlerce farklı hayat sizi bekliyor. İyi şanslar.


"Tıpkı hayatın kendisi gibi, ne zaman ne olacağını asla tahmin edemeyeceğiniz, dopdolu bir kitap."
-Forbes-"Uyuşturucu, tecavüz, patlama, sevgi, aşk, huzur. Duygulu anlatım, kapkara mizah."
-Publishers Weekly-"Raydan çıkmaya hazır mısınız?"
-NY Times-"Başroldesiniz, hakkını verin."
-Newsweek-


(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  640
 • ISBN:
  9789756006825
 • Çeviri:
  Dilek Berilgen Cenkciler
 • Yayınevi:
  April Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Gizem 
15 Oca 2017 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Diğer kitaplardan oldukça farklı. Israrla tavsiye edilmesi üzerine alıp okumaya başladığım bir kitap tı fakat kendisini okutması için fazlaca açık ve gereksiz bölümleri olduğunu düşünüyorum. Yaptığımız seçimlerin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Arada elinize alıp çerez olarak okuyabileceği bir kitap ama seçim yaparken dikkatli olmaktan başka bir şey katacağını sanmıyorum..

Matelda 
24 Kas 2017 · Kitabı okudu

Tanıtım yazısından, yorumlarından gerçekten çok merak ettiğim bir kitaptı. Kütüphanede denk gelince alıp okumuştum. İyi ki de öyle yapmışım diyorum. Kitap roman türü değil. Bölümlere ayrılmış ve sonunda size farklı seçenekler verilmiş. Böylece ne yaşayacağınızı seçiyorsunuz...gibi... Ve bölümler çok derinsel değil, oldukça sığ. Fazla uğraşılmamış hikayeler okur gibi hissediyorsunuz kendinizi.

Başlarda çok eğlenceliydi ama bir yerden sonra sıktı tabii. Hatta o kadar sıkıldım ki her bölümün her seçeneğini denedim bir süre sonra. Hatta bu sonuçlardan genel bir yorum bile çıkardım. :) Hikayeniz iyi başlarsa kötü bitiyor, kötü başlayınca ise bir anda şans yüzünüze gülüveriyor çok mutlu oluyorsunuz. Ah dedim sevgili yazar keşke gerçekte hayatta da böyle olsa.

Kısaca, eğlencelik bir kitap ama eğlencesi sürekli değil. Ödünç almanızı veya kütüphaneden temin etmenizi öneririm.

Zarif'Hanım 
30 Kas 2016 · 10/10 puan

Bu kitabı okumaya normal bir kitap gibi birinci sayfadan başlıyorsunuz. İlk bölümün sonunda, önünüze bir yol ayrımı çıkıyor. Seçim yapıp ilgili başka bir sayfaya gidiyorsunuz. Her bölümün sonunda seçimlerinizle kaderinizi kontrol etmek sizin elinizde oluyor. Kitabın edebi bir değeri yok. Fakat seçimlerinizin ne çıkacağını merak edebiliyorsunuz çoğu seçimleriniz de pek mutlu bitmiyor çok nadir ve bu durumda sıkıyor biraz boş zamanınız varsa okuyabilirsiniz.

gizem 
13 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 5/10 puan

Elinize almanızla bitirmeniz bir olacak. Bir çok defa baştan başlayacağınıza emin olabilirsiniz. Tüm olasılıklar önünüze indirilmiş size sadece hangisine gideceğinize karar vermek kalıyor :) Yine de bir roman tadını vermese de sıkıldığınız zaman açıp bir bölüm okunulacak türden.

Pınar Yiğitcan 
27 Eki 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yaklaşık 650 sayfa olmasına rağmen yarım saatte bitirdim :))) sürekli tercih yapıp başka sayfaya yönlendiriliyorsunuz.. Dili çok açık akıcı (şahane) bir kitap diyemiycem ama yinede eğlenceli.

Nzk Tpc 
15 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitabı alıp okumasam da arkadaştan ödünç almıştım. Sıradan kitaplara benzemiyordu. Siz nereye gitmek isterseniz oraya yönlendiriyordu. Eğlencelik bir kitap denilebilir. Can sıkıntısını gidermek adına ara ara ele alınıp okunabilir. :)

Marla SİNGER 
 05 Nis 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Düzenleniş biçimi olarak çok farklı bir kitap ilk bölümden itibaren sizden bölüm sonlarında seçim yapmanız istenmiş iki seçenek sunuluyor ve yaptığınız seçim sonucu farklı bir sayfaya yönlendiriliyorsunuz.Aslında biraz da siz oluşturuyorsunuz kitabı. Farklı sonlar mevcut kitapta mutsuz sona ulaşmamla beni pek şaşırtmamıştır.

Burcu solak 
28 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Her seçim belki mutlu bir ölüm belki berbat bir yaşam sonunda seçimlerimizin bizi hatalara ve hatalarımızın bizi nelere sürükleyeceğini bilemediğimizi bu kitap şap diye yapıştırmış yüzümüze. Kitabın eksik yönü bir hayli önemli. Sadece kadına ithafen yazılmış. Bu yönüyle dünya nüfusunun büyük kısmına hitap etmiyor bence.

Şeyma Yılmaz 
01 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 33 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kitaba iki kere başladım ve ikisinde de farklı sayfalara geçiş yaptım.Çok düşündüm olaylara ne desem diye.. Ve tabii son olarak lanet bir tünelde çıkan müthiş yangında öldüm :(

Kitabı benim gibi okursanız zevk alamazsınız :D çünkü her seçeneği merak edip tüm kitabı okudum. Sıradışı şeyleri seviyorsanız bu kitabı da seveceksinizdir... :)

Kitaptan 9 Alıntı

Shakespeare; zamanında söylemişti: "Ne olduğumuzu biliyoruz ama ne olacağımızı bilmiyoruz."

Şahane Hatalar 1, Heather Mcelhatton (Sayfa 24)Şahane Hatalar 1, Heather Mcelhatton (Sayfa 24)

... Gölgelerin peşinden gitmeyi hiç bir zaman bırakmadım... Her zaman karanlıkta kalanları aydınlatmaya çalıştım...

Şahane Hatalar 1, Heather McelhattonŞahane Hatalar 1, Heather Mcelhatton
Burcu Karabil 
 21 Şub 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayatın size neler hazırladığını asla bilemezsiniz. Unutmayın, iyilikler her zaman ödüllendirilmiyor ve bazen kötü kararlar şahane olayların başlangıcı olabiliyor.

Şahane Hatalar 1, Heather McelhattonŞahane Hatalar 1, Heather Mcelhatton
Cemre Kara 
16 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

God neva pramise wi a bed a roses, im neva tell any baddy dat life ould be smoode.

Şahane Hatalar 1, Heather Mcelhatton (Sayfa 228)Şahane Hatalar 1, Heather Mcelhatton (Sayfa 228)
Damla 
17 Eki 2017 · Kitabı okuyor

"Büyük olasılıkla her defasında aynı hataları tekrar yapacaksınız çünkü esasında insanlar değişkenlikten nefret eden küçük duygusal yaratıklar."

Şahane Hatalar 1, Heather McelhattonŞahane Hatalar 1, Heather Mcelhatton