Heather Mcelhatton

Heather McelhattonŞahane Hatalar 1 yazarı
Yazar
5.5/10
989 Kişi
4.634
Okunma
34
Beğeni
5,3bin
Gösterim

Heather Mcelhatton Kimdir?

Chicago doğumlu yazar aynı zamanda yapımcıdır. Red Shoes in Alabama ve Whore Who Wore Them isimli kısa hikayeleri 2001 yılında Pushcart Ödülü'ne aday gösterilmiştir. 8 yaşındayken "Peezilla" isimli televizyon dizisinde oynamıştır. 2005 den 2007 ye kadar Minesotada bir show programı sunuculuğu yapmıştır. Büyükler için yazdığı Şahane Hatalar, Harper Collins tarafından 2007 yılında yayınlanmış, Şahane Hatalar'ın devamı olan 22 milyon doları harcama seçeneklerinin sunulduğu Şahane Hatalar Talih Kuşu 2010 yılında yayınlanmıştır.
Unvan:
Yapımcı/Yazar
Doğum:
Chicago

Okurlar

34 okur beğendi.
4.634 okur okudu.
37 okur okuyor.
924 okur okuyacak.
114 okur yarım bıraktı.

Heather Mcelhatton Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
Doğru insanı bulursanız hayatınız boyunca bir müttefik kazanmış olursunuz.
Aileniz , sevgiliniz ve kendi tatlı canınız önemli.Başka hiçbir şey değil .
Sayfa 130Kitabı okudu
Bir bal arısını takip et. Balı bulmanın tek yolu bu. Güneşli bir noktada kıpırdamadan dur ve bir bal arısı görünceye kadar bekle. Sonra onu elinden geldiği kadar, izini kaybedinceye kadar takip et. Tam o noktada durup başka bir arı bekle. Sonra onu takip et. Bir arıyı bırakıp diğerini izle ve arı kovanına ulaşıncaya kadar bu şekilde yoluna devam et. Bal burada. Seni mutlu eden küçük şeyleri elinden geldiğince takip et. Sonra orada bekle ve yavaşça, ufak ufak zevk alarak mutluluğunu bulacaksın. Aynen bal arıları gibi!
Sayfa 372Kitabı okudu
İşte zenginler böyledir;yoksulluğun bulaşıcı olduğunu sanırlar.
Zamandan, mekândan veya koşullardan bağımsız olarak, kaderlerinde tanışmak olan insanları bağlayan görünmeyen bir kırmızı iplik vardır. Bu iplik uzayabilir veya düğüm olabilir ama asla kopmaz. Şimdi sizin yola çıkıp, kırmızı ipliği takip ederek yürüme zamanınız geldi.
Sayfa 484Kitabı okudu

Heather Mcelhatton İletileri

Tümünü gör
Kader diye bir şey vardır ve sizin seçimlerinizle değişir...
Heather Mcelhatton
Heather Mcelhatton

Heather Mcelhatton Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
640 syf.
7/10 puan verdi
Şahane Hatalar 1
Konuya başlamasıyla her bölüm sonu iki seçenek sunulması ve seçimlerimiz doğrultusunda sonumuzun gelmesi, düşünürken heyecanlandırdı hatta güldürdü diyebilirim. Kaderin bizim seçimlerimizle değiştiğini ve sonumuzun her zaman niyetimize bağlı olacağını farklı formatıyla yansıtan eğlenceli bir kitap.
Şahane Hatalar 1
Şahane Hatalar 1Heather Mcelhatton · April Yayıncılık · 20113.950 okunma
640 syf.
·
Puan vermedi
Başından başlayıpta sonuna doğru ilerlenilmeyen bir kitapla geldim sizlereee. Şöyle ki 1nci bölümü okuyorsunuz ve sonrasında size 2 seçenek sunuluyor. Tercih ettiğiniz bölümle devam ediyor ve onun sonunda yine seçim yapıyor bu şekilde ilerleme kaydediyorsunuz. Kararınızı siz veriyor, seçtiğiniz sözde hayatı/hayatınızı kontrol etmeye başlıyorsunuz. Yaptığınız seçimler doğrultusunda kendinizi hiç beklemediğiniz bir ülkede yada şehirde bulabilirsiniz. Geri dönmemeye çalışın diye uyarı da bulunulmuştu ama yaptığım seçimlerle sanırım 6 yada 7nci bölümümde geri dönmem gerekti. Aslında vermek mecburiyetinde kaldım diyelim çünkü normal Esoş böyle bir olaylar silsilesiyle karşı karşıya kalsaydı ancak böyle bir tercih yapardı ve ne oldu biliyor musunuz *buuuumm*. Bindiğim uçak arızalandı, denize düştüm ve öldüm :)) Benim hayat serüvenim sanırım biraz kısa sürdü, bakalım sizlerin ki ne kadar sürecek? İncelememi tamamlamadan evvel eklemeliyim ki içerik olarak ilgimi çekmedi. Kitapla yapılmak istenen; seçim yapmak/karar vermek ve o doğrultuda ilerlemeye çalışmak fikri harika. Eğlenceli hâle getirilmek istenmiş yada öyle oldurulmaya çalışılmış ama karşımıza çıkan olay örgüleri o kadar karmaşık ve saçma örgülerdi ki iyikide öldüm dedim :)) Önerir miyim ? Sanırım okunması gereken çok daha kaliteli kitaplar var. Yinede emeği geçen herkesin yüreğine sağlık :) Herkese selamlar..
Şahane Hatalar 1
Şahane Hatalar 1Heather Mcelhatton · April Yayıncılık · 20113.950 okunma
632 syf.
·
Puan vermedi
Sonunun çabuk gelmesi beni mutlu etmedi.
Açıkçası çok daha büyük umutlarla başlamıştım ama her son çok çabuk geliyor. Ben en azından bi 100 sayfa okurum diye düşünmüştüm çünkü kalın bir kitap. Fakat 20-30 sayfa sürüyor çok beğenmedim. İnsana bir şey de kattığını düşünmüyorum. Sırf kafa dağıtayım canım sıkıldı derken okunacak bir kitap
Şahane Hatalar 2 Talih Kuşu
Şahane Hatalar 2 Talih KuşuHeather Mcelhatton · April Yayıncılık · 2012684 okunma