Heather Mcelhatton

Heather Mcelhatton

Yazar
5.6/10
423 Kişi
·
1.843
Okunma
·
19
Beğeni
·
2.802
Gösterim
Adı:
Heather Mcelhatton
Unvan:
Yapımcı/Yazar
Doğum:
Chicago
Chicago doğumlu yazar aynı zamanda yapımcıdır. Red Shoes in Alabama ve Whore Who Wore Them isimli kısa hikayeleri 2001 yılında Pushcart Ödülü'ne aday gösterilmiştir. 8 yaşındayken "Peezilla" isimli televizyon dizisinde oynamıştır. 2005 den 2007 ye kadar Minesotada bir show programı sunuculuğu yapmıştır. Büyükler için yazdığı Şahane Hatalar, Harper Collins tarafından 2007 yılında yayınlanmış, Şahane Hatalar'ın devamı olan 22 milyon doları harcama seçeneklerinin sunulduğu Şahane Hatalar Talih Kuşu 2010 yılında yayınlanmıştır.
Shakespeare; zamanında söylemişti: "Ne olduğumuzu biliyoruz ama ne olacağımızı bilmiyoruz."
Boz ayı bir ayçiçeği doğurabilir mi? Sen ne isen hayalin de o kadardır. İşler böyle yürüyor. Başka türlü olmuyor.
... Gölgelerin peşinden gitmeyi hiç bir zaman bırakmadım... Her zaman karanlıkta kalanları aydınlatmaya çalıştım...
Endonezya'daki Hindular evrenin rastgele değil, özenle yapılandırıldığına inanıyor. Bu eşitliği sağlamak amacıyla, dünyanın karanlık (adharma) ile aydınlık (dharma) güçleri arasındaki denge sağlanmalıdır ve bu bağışlar buna yardım etmektedir. Yeniden doğuşa ve sonraki hayatta yaşanacak talihin ya da talihsizliklerin, bu hayattaki davranışlara bağlı olduğuna inanıyorlar.
Hayatın size neler hazırladığını asla bilemezsiniz. Unutmayın, iyilikler her zaman ödüllendirilmiyor ve bazen kötü kararlar şahane olayların başlangıcı olabiliyor.
"İnsanın böyle şeyler hissedebileceğini bilmediğini, kalbi karnavala dönüşmüş gibi, vücudunun her gözeneğinden ışık fışkırıyormuş gibi hissettiğini söylüyor."
Zaman geçirmek için okuyabileceğiniz eğlenceli bir kitap. Olasılıkların neredeyse hepsine ulaştım. Sonları oldukça komik ve yaratıcı buldum. Anlatım konusunda dilini biraz itici buldum. Yapıyorsunuz, gidiyorsunuz, düşünüyorsunuz... gibi ifadeler üst üste çok fazla geldiğini düşünüyorum. Yine de bir yerlerde elinize geçerse bir göz atın derim.
Diğer kitaplardan oldukça farklı. Israrla tavsiye edilmesi üzerine alıp okumaya başladığım bir kitap tı fakat kendisini okutması için fazlaca açık ve gereksiz bölümleri olduğunu düşünüyorum. Yaptığımız seçimlerin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Arada elinize alıp çerez olarak okuyabileceği bir kitap ama seçim yaparken dikkatli olmaktan başka bir şey katacağını sanmıyorum..
Bu kitaptan pek öğretici bir şey beklemeyin tamamen eğlence ve varsayım kitabı, ben okurken eğlendim.Bir şeyler katmaz ama stresinizi alır.Çok açık, basit bir kitap.Bütün şahane hatalar kitapları için geçerli bu...

Kitap tek düze gitmiyor,sürekli sizden seçim yapmanız isteniyor.Mesela büyük ikramiye parasıyla ailenize,çevrenize yardım edip herkesin borçlarını öderseniz 200 e gidin, yok ödemem derseniz 110 gibi..Ben herkese yardım ettiğim için kısa sürede parayı bitirdim. :(
Böyle olacagini bilseydim o secimi yapmazdim deyip basa sarabiliyorsunuz.
Şöyle düşünün 450. Sayfaya geldiniz ve bir seçim yapıp tekrar 70. Sayfaya dönebiliyorsunuz.Tam bir eğlence kitabı...
Bu kitabı okumaya normal bir kitap gibi birinci sayfadan başlıyorsunuz. İlk bölümün sonunda, önünüze bir yol ayrımı çıkıyor. Seçim yapıp ilgili başka bir sayfaya gidiyorsunuz. Her bölümün sonunda seçimlerinizle kaderinizi kontrol etmek sizin elinizde oluyor. Kitabın edebi bir değeri yok. Fakat seçimlerinizin ne çıkacağını merak edebiliyorsunuz çoğu seçimleriniz de pek mutlu bitmiyor çok nadir ve bu durumda sıkıyor biraz boş zamanınız varsa okuyabilirsiniz.
Bu kitaplarda şöyle bir sorun oluyor.Yazarın belirttiği yollardan farklı yollar tercih ediyorsunuz. Ama edemiyorsunuz öyle bir yön yok...Yine de merakla okudum kitabı..Böyle kitapları seviyorum..En azından bir tercih imkanı var..
Bu normal bir kitap değil!!! :D

Kitapta başrol sizsiniz ve kendi kaderinizi kendiniz seçiyorsunuz... Küçücük bir karar kaderde ne denli etkiler yaratabiliyor onu öğreniyorsunuz.

Neyse ben anlatmayayım siz okuyun görün :)
Elinize almanızla bitirmeniz bir olacak. Bir çok defa baştan başlayacağınıza emin olabilirsiniz. Tüm olasılıklar önünüze indirilmiş size sadece hangisine gideceğinize karar vermek kalıyor :) Yine de bir roman tadını vermese de sıkıldığınız zaman açıp bir bölüm okunulacak türden.
Çevremde adını sık duyduğum için alıp okudum. Kitap bir sürü farklı son içeriyor. 632 sayfa ama çok hızlı bir biçimde ilerliyor. Çok basit bir dili var. Her bölümün sonunda size iki seçenek sunuluyor ve bunlardan birini seçmeniz gerek. Fakat benim için iki seçenek de yeterli gelmiyor bazen başka bir seçenek olmasını istiyorum. Ben birkaç farklı son yaşadım. Her seferinde de öldüm. Kitap hemen bitti ama pek hoşuma gittiğini söyleyemem. Eğer ağır bir kitap okuduysanız hemen ardına bu kitap gidebilir. Çünkü gerçekten çok basit bir kitap.
Tanıtım yazısından, yorumlarından gerçekten çok merak ettiğim bir kitaptı. Kütüphanede denk gelince alıp okumuştum. İyi ki de öyle yapmışım diyorum. Kitap roman türü değil. Bölümlere ayrılmış ve sonunda size farklı seçenekler verilmiş. Böylece ne yaşayacağınızı seçiyorsunuz...gibi... Ve bölümler çok derinsel değil, oldukça sığ. Fazla uğraşılmamış hikayeler okur gibi hissediyorsunuz kendinizi.

Başlarda çok eğlenceliydi ama bir yerden sonra sıktı tabii. Hatta o kadar sıkıldım ki her bölümün her seçeneğini denedim bir süre sonra. Hatta bu sonuçlardan genel bir yorum bile çıkardım. :) Hikayeniz iyi başlarsa kötü bitiyor, kötü başlayınca ise bir anda şans yüzünüze gülüveriyor çok mutlu oluyorsunuz. Ah dedim sevgili yazar keşke gerçekte hayatta da böyle olsa.

Kısaca, eğlencelik bir kitap ama eğlencesi sürekli değil. Ödünç almanızı veya kütüphaneden temin etmenizi öneririm.
Yaklaşık 650 sayfa olmasına rağmen yarım saatte bitirdim :))) sürekli tercih yapıp başka sayfaya yönlendiriliyorsunuz.. Dili çok açık akıcı (şahane) bir kitap diyemiycem ama yinede eğlenceli.

Yazarın biyografisi

Adı:
Heather Mcelhatton
Unvan:
Yapımcı/Yazar
Doğum:
Chicago
Chicago doğumlu yazar aynı zamanda yapımcıdır. Red Shoes in Alabama ve Whore Who Wore Them isimli kısa hikayeleri 2001 yılında Pushcart Ödülü'ne aday gösterilmiştir. 8 yaşındayken "Peezilla" isimli televizyon dizisinde oynamıştır. 2005 den 2007 ye kadar Minesotada bir show programı sunuculuğu yapmıştır. Büyükler için yazdığı Şahane Hatalar, Harper Collins tarafından 2007 yılında yayınlanmış, Şahane Hatalar'ın devamı olan 22 milyon doları harcama seçeneklerinin sunulduğu Şahane Hatalar Talih Kuşu 2010 yılında yayınlanmıştır.

Yazar istatistikleri

  • 19 okur beğendi.
  • 1.843 okur okudu.
  • 14 okur okuyor.
  • 463 okur okuyacak.
  • 48 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları