Heather Mcelhatton

Yazar 5,7/10 · 364 Oy · 2 kitap · 1576 okunma ·  17 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

17 okur beğendi.
364 puanlama · 21 alıntı
0 haber · 2.705 gösterim
1.576 okur kitaplarını okudu.
427 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
15 okur kitaplarını şu anda okuyor.
45 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Heather Mcelhatton'un Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Heather Mcelhatton'un Biyografisi

Chicago doğumlu yazar aynı zamanda yapımcıdır. Red Shoes in Alabama ve Whore Who Wore Them isimli kısa hikayeleri 2001 yılında Pushcart Ödülü'ne aday gösterilmiştir. 8 yaşındayken "Peezilla" isimli televizyon dizisinde oynamıştır. 2005 den 2007 ye kadar Minesotada bir show programı sunuculuğu yapmıştır. Büyükler için yazdığı Şahane Hatalar, Harper Collins tarafından 2007 yılında yayınlanmış, Şahane Hatalar'ın devamı olan 22 milyon doları harcama seçeneklerinin sunulduğu Şahane Hatalar Talih Kuşu 2010 yılında yayınlanmıştır.
Ülkü :), bir alıntı ekledi.
11 May 2015

Shakespeare; zamanında söylemişti: "Ne olduğumuzu biliyoruz ama ne olacağımızı bilmiyoruz."

Şahane Hatalar 1, Heather Mcelhatton (Sayfa 24)Şahane Hatalar 1, Heather Mcelhatton (Sayfa 24)
Göknur Şahin Sarı, bir alıntı ekledi.
 06 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Vos es hic, vos es non. Bir an buradasınız, sonra yoksunuz.

Şahane Hatalar 2 Talih Kuşu, Heather Mcelhatton (Sayfa 200 - April)Şahane Hatalar 2 Talih Kuşu, Heather Mcelhatton (Sayfa 200 - April)
Göknur Şahin Sarı, bir alıntı ekledi.
06 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Boz ayı bir ayçiçeği doğurabilir mi? Sen ne isen hayalin de o kadardır. İşler böyle yürüyor. Başka türlü olmuyor.

Şahane Hatalar 2 Talih Kuşu, Heather Mcelhatton (Sayfa 201 - April)Şahane Hatalar 2 Talih Kuşu, Heather Mcelhatton (Sayfa 201 - April)
Göknur Şahin Sarı, bir alıntı ekledi.
06 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Endonezya'daki Hindular evrenin rastgele değil, özenle yapılandırıldığına inanıyor. Bu eşitliği sağlamak amacıyla, dünyanın karanlık (adharma) ile aydınlık (dharma) güçleri arasındaki denge sağlanmalıdır ve bu bağışlar buna yardım etmektedir. Yeniden doğuşa ve sonraki hayatta yaşanacak talihin ya da talihsizliklerin, bu hayattaki davranışlara bağlı olduğuna inanıyorlar.

Şahane Hatalar 2 Talih Kuşu, Heather Mcelhatton (Sayfa 361 - April)Şahane Hatalar 2 Talih Kuşu, Heather Mcelhatton (Sayfa 361 - April)
Aysel, bir alıntı ekledi.
10 Ara 2014

... Gölgelerin peşinden gitmeyi hiç bir zaman bırakmadım... Her zaman karanlıkta kalanları aydınlatmaya çalıştım...

Şahane Hatalar 1, Heather McelhattonŞahane Hatalar 1, Heather Mcelhatton
İarea, bir alıntı ekledi.
22 May 20:32 · Kitabı yarım bıraktı

O zaman hep aldatılacaksınız...
"İnsanlar aldatmanın, ilişkinin sonu olmadığını, her zaman ikinci bir şans verilebileceğini söylüyor."

Şahane Hatalar 1, Heather McelhattonŞahane Hatalar 1, Heather Mcelhatton
İarea, bir alıntı ekledi.
22 May 20:43 · Kitabı yarım bıraktı

Aşk
"İnsanın böyle şeyler hissedebileceğini bilmediğini, kalbi karnavala dönüşmüş gibi, vücudunun her gözeneğinden ışık fışkırıyormuş gibi hissettiğini söylüyor."

Şahane Hatalar 1, Heather McelhattonŞahane Hatalar 1, Heather Mcelhatton
Burcu Karabil, bir alıntı ekledi.
 21 Şub 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayatın size neler hazırladığını asla bilemezsiniz. Unutmayın, iyilikler her zaman ödüllendirilmiyor ve bazen kötü kararlar şahane olayların başlangıcı olabiliyor.

Şahane Hatalar 1, Heather McelhattonŞahane Hatalar 1, Heather Mcelhatton
Bütün Alıntıları Göster

Heather Mcelhatton kitap incelemeleri

Göknur Şahin Sarı, Şahane Hatalar 2 Talih Kuşu'yu inceledi.
08 Kas 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Zaman geçirmek için okuyabileceğiniz eğlenceli bir kitap. Olasılıkların neredeyse hepsine ulaştım. Sonları oldukça komik ve yaratıcı buldum. Anlatım konusunda dilini biraz itici buldum. Yapıyorsunuz, gidiyorsunuz, düşünüyorsunuz... gibi ifadeler üst üste çok fazla geldiğini düşünüyorum. Yine de bir yerlerde elinize geçerse bir göz atın derim.

despina, Şahane Hatalar 1'ı inceledi.
15 Oca 2017 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Diğer kitaplardan oldukça farklı. Israrla tavsiye edilmesi üzerine alıp okumaya başladığım bir kitap tı fakat kendisini okutması için fazlaca açık ve gereksiz bölümleri olduğunu düşünüyorum. Yaptığımız seçimlerin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Arada elinize alıp çerez olarak okuyabileceği bir kitap ama seçim yaparken dikkatli olmaktan başka bir şey katacağını sanmıyorum..

Pınar Yiğitcan, Şahane Hatalar 2 Talih Kuşu'yu inceledi.
 12 Ara 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Bu kitaptan pek öğretici bir şey beklemeyin tamamen eğlence ve varsayım kitabı, ben okurken eğlendim.Bir şeyler katmaz ama stresinizi alır.Çok açık, basit bir kitap.Bütün şahane hatalar kitapları için geçerli bu...

Kitap tek düze gitmiyor,sürekli sizden seçim yapmanız isteniyor.Mesela büyük ikramiye parasıyla ailenize,çevrenize yardım edip herkesin borçlarını öderseniz 200 e gidin, yok ödemem derseniz 110 gibi..Ben herkese yardım ettiğim için kısa sürede parayı bitirdim. :(
Böyle olacagini bilseydim o secimi yapmazdim deyip basa sarabiliyorsunuz.
Şöyle düşünün 450. Sayfaya geldiniz ve bir seçim yapıp tekrar 70. Sayfaya dönebiliyorsunuz.Tam bir eğlence kitabı...

Zarif'Hanım, Şahane Hatalar 1'ı inceledi.
30 Kas 2016 · 10/10 puan

Bu kitabı okumaya normal bir kitap gibi birinci sayfadan başlıyorsunuz. İlk bölümün sonunda, önünüze bir yol ayrımı çıkıyor. Seçim yapıp ilgili başka bir sayfaya gidiyorsunuz. Her bölümün sonunda seçimlerinizle kaderinizi kontrol etmek sizin elinizde oluyor. Kitabın edebi bir değeri yok. Fakat seçimlerinizin ne çıkacağını merak edebiliyorsunuz çoğu seçimleriniz de pek mutlu bitmiyor çok nadir ve bu durumda sıkıyor biraz boş zamanınız varsa okuyabilirsiniz.

Sarius, Şahane Hatalar 1'ı inceledi.
13 Nis 22:03 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bu normal bir kitap değil!!! :D

Kitapta başrol sizsiniz ve kendi kaderinizi kendiniz seçiyorsunuz... Küçücük bir karar kaderde ne denli etkiler yaratabiliyor onu öğreniyorsunuz.

Neyse ben anlatmayayım siz okuyun görün :)

Münzevi Okur, Şahane Hatalar 2 Talih Kuşu'yu inceledi.
22 Oca 2016 · Kitabı okudu · 3 günde

Çevremde adını sık duyduğum için alıp okudum. Kitap bir sürü farklı son içeriyor. 632 sayfa ama çok hızlı bir biçimde ilerliyor. Çok basit bir dili var. Her bölümün sonunda size iki seçenek sunuluyor ve bunlardan birini seçmeniz gerek. Fakat benim için iki seçenek de yeterli gelmiyor bazen başka bir seçenek olmasını istiyorum. Ben birkaç farklı son yaşadım. Her seferinde de öldüm. Kitap hemen bitti ama pek hoşuma gittiğini söyleyemem. Eğer ağır bir kitap okuduysanız hemen ardına bu kitap gidebilir. Çünkü gerçekten çok basit bir kitap.

Gizem, Şahane Hatalar 1'ı inceledi.
13 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 5/10 puan

Elinize almanızla bitirmeniz bir olacak. Bir çok defa baştan başlayacağınıza emin olabilirsiniz. Tüm olasılıklar önünüze indirilmiş size sadece hangisine gideceğinize karar vermek kalıyor :) Yine de bir roman tadını vermese de sıkıldığınız zaman açıp bir bölüm okunulacak türden.

Bu kitaplarda şöyle bir sorun oluyor.Yazarın belirttiği yollardan farklı yollar tercih ediyorsunuz. Ama edemiyorsunuz öyle bir yön yok...Yine de merakla okudum kitabı..Böyle kitapları seviyorum..En azından bir tercih imkanı var..

Matelda, Şahane Hatalar 1'ı inceledi.
24 Kas 2017 · Kitabı okudu

Tanıtım yazısından, yorumlarından gerçekten çok merak ettiğim bir kitaptı. Kütüphanede denk gelince alıp okumuştum. İyi ki de öyle yapmışım diyorum. Kitap roman türü değil. Bölümlere ayrılmış ve sonunda size farklı seçenekler verilmiş. Böylece ne yaşayacağınızı seçiyorsunuz...gibi... Ve bölümler çok derinsel değil, oldukça sığ. Fazla uğraşılmamış hikayeler okur gibi hissediyorsunuz kendinizi.

Başlarda çok eğlenceliydi ama bir yerden sonra sıktı tabii. Hatta o kadar sıkıldım ki her bölümün her seçeneğini denedim bir süre sonra. Hatta bu sonuçlardan genel bir yorum bile çıkardım. :) Hikayeniz iyi başlarsa kötü bitiyor, kötü başlayınca ise bir anda şans yüzünüze gülüveriyor çok mutlu oluyorsunuz. Ah dedim sevgili yazar keşke gerçekte hayatta da böyle olsa.

Kısaca, eğlencelik bir kitap ama eğlencesi sürekli değil. Ödünç almanızı veya kütüphaneden temin etmenizi öneririm.

Pınar Yiğitcan, Şahane Hatalar 1'ı inceledi.
27 Eki 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yaklaşık 650 sayfa olmasına rağmen yarım saatte bitirdim :))) sürekli tercih yapıp başka sayfaya yönlendiriliyorsunuz.. Dili çok açık akıcı (şahane) bir kitap diyemiycem ama yinede eğlenceli.

Bütün İncelemeleri Göster