Su Kanunu (Bir Hızır Öğretisi)

·
Okunma
·
Beğeni
·
20,2bin
Gösterim
Adı:
Su Kanunu
Alt başlık:
Bir Hızır Öğretisi
Baskı tarihi:
Kasım 2016
Sayfa sayısı:
240
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054688616
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Fenomen Kitaplar
Bazen hayatınızda inanılmaz güzel şeyler oluyor, birkaç gün rüya aleminde yaşıyorsunuz ama sonra her şey eski haline dönüyor mu? Yepyeni bir hayat, size yeşil ışık yakıp sonra da dokunduğu gibi teğet geçip gitmedi mi?

'Hayatımın aşkını buldum. Muhteşem bir işe kavuştum. Hayalimdeki evde mutlu yaşayacağım. Nihayet borçlarımı ödemek için elime süper bir fırsat geçti.' derken kısa bir süre sonra bu rüyalardan maalesef uyandınız değil mi? Hem de en son anda…

Bir şey eksik ama ne diyorsan kendi mucizeni yaşamak için SU kanunlarını öğrenmelisin…'Size Bir Sır Vereceğim' ve 'Hızır Dokunsun Dualarına' kitaplarının yazarı Mustafa Kaya, bu kitabında daha önce hiç duymadığınız ama tüm hayatınızı değiştirecek, vücudunuzun ve kaderinizin üzerinde hüküm süren Su kanunlarını anlatmaktadır.
240 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
O(insan) Atılan bir "SU"dan yaratıldı...( bknz: Tarık Suresi 6. ayet / Elmalılı Hamdi Yazır Meali)

Allah"ın arşı "SU" üzerindedir. (Yer ve gökler yaratılmadan önce hükümranlığı su üzerindeydi. Suyu daha evvel yaratmıştı bknz: Hud Suresi 7.ayet / Ali Fikri Yavuz Meali)

Su...
Su ile ilgili bildiklerinizi yeniden gözden geçireceğiniz, bilgilerinize yenilerini ekleyeceğiniz bir eser.

Doğru SU, doğru SU içme, doğru beslenme, besinlerin SUyundan doğru faydalanma...

Kitabın bana göre eksi yönleri, bahsi geçen laboratuvarların ne isimleri ne de yerleri belli değil. Bilimsel anlamda verilen bilgilerin kanıtları yazarın anlatımlarından ibaret ve kitap çok fazla tekrar içeriyor.

Okumanız gereken bir kitap, Tavsiye olunur.

İyi okumalar
240 syf.
·4 günde
Uzun uzadıya izaha gerek duymuyorum ve hulasa ediyorum;
Bu kitabı okuduktan sonra hayatımdan "Su'dan sebepler" deyimini çıkardım, Su'yun yalnızca "su" olmadığını, daha da ötesinde O'nun "SU" olduğunu idrak ettim.

Muhakkak okunmalı, ivedilikle temin edilmeli, her kitaplıkta yerini almalı.

Yalnızca Su'ya olan bakış açınıza değil, hayata olan bakış açışınıza da tesir edecek.


Dertli okumalar!
240 syf.
·3 günde·Puan vermedi
"Size Bir Sır Vereceğim" adlı eserin devamı diye aldığım bu kitap; ne kadar devamı gibi görünse de, roman tarzında değil ansiklopedik bilgiler ile dolu bir kitap. Su ile ilgili yapılan araştırmaların bilgilerinin yanı sıra, ayetler, hadisler ve gizli ilimler ile ilgili bilgiler içeriyor...

İnsanın her şeyin özünü tüketmesini, beden ve ruh sağlığına iyi gelen besinleri ve tabi ki suyu nasıl içmesi gerektiğinin bilgileri de veriliyor...

Eser çok fazla tekrar içeriyor...

İlk kitap olan" Size Bir Sır Vereceğim" adlı eseri okurken aldığım keyfi almadım.
240 syf.
·Puan vermedi
Şimdi elinizdeki o bardağı sakince masaya bırakın ve bir solukta kitabı okuyun ;)..Suya bakış açınız değişecek.
Ve ayrıca mucize sıvılarla ilgili harika bilgiler edineceksiniz.Keyifli okumalar efendim
240 syf.
·7 günde·10/10 puan
O Kafir olanlar,görmediler mi ki, göklerle yer bitişik bir halde iken biz onları ayırdık. Hayatı olan herşeyi Su'dan var yarattık. Hala inanmıyorlarmı (Enbiya Suresi 30.Ayet)

Hayatın en üst noktası, olmazsa olmaz dediğimiz herşeyin en olmazı.
Düşünelim şimdi, O olmazsa yaşayamam dediğimiz şeyleri. Yaşayamam dediklerimize, kelimesine kaç olmaz günü sığdırabiliriz. 3 gün,5 gün,1 hafta ? peki ya hayatımızın her zerresinde olmazsa olmazı. Hatta bizim varlığından bile habersiz olduğumuz yerlerde var olan Su olmazsa ne kadar yaşarız. 3 saat,5 saat,1 gün ? Dünyanın %80 inin, insan vücudunun %70 inin su olduğu bir dünyada insan susuz ne kadar yaşayabilir acaba bunu hiç düşündük mü ? Nasılda insan hayatında bir anlığına da olsa,olmazsa olmazlarda 1. sıraya çıkıveriyor. Bir anlığına da olsa diyorum çünkü. Sulak Yurdun,Verimli Topraklarında yaşıyoruz. Anlayamıyoruz suyun bizim hayatımız için ne kadar önemli olduğunu. Suyun ne kadar kıymetli olduğunu Afrikada bir yudum su bulabilmek için günlerce yürümek zorunda kalan insanlara sormamız gerekiyor, belki ozaman suyun kıymetini anlamış oluruz.

Suyun Rengi,kokusu ve tadı yoktur diye bildik hep. Şeffaf olmasına rağmen Renk katmadık.Bir tad alamadık diye tadsız dedik geçtik. Herşeyin tarifini yapan insanoğlu bir türlü suya bir tarif bulamayıp geçiştirdiler. ''Su işte adı üstünde serinletir. Susayınca içeriz.'' tek yapılabilen tarifi bu.Haydi bir düşünelim şimdi;Yakın zamanda Ramazandan çıktık. Ezan okunduğunda, kurumuş dudaklara deyen suyun tadı yokmuydu ? İftar anında Suyu içerken Gözlerini kapattığında boğazları ıslatan o suyun rengi yokmuydu? Kanamış dudakların susuz kalmış bir beden suyun kokusunu oruçken ne kadar da derinden hissediyor değilmi ? Tarifsizliğimiz aslında biraz hasret duymadığımızdan, hasret kaldımız herşeyin tarifini en güzel bir şekilde yapabiliyoruz. Afrikada yaşamıyoruz çünkü. Her an suyu bulabileceğimiz bir coğrafyada yaşamak bunu bize biraz zor kılıyor.
Dünya ile Cennet arasında eğer benzer birşey olmuş olsaydı bu kesinlikle su olurdu. Allah Cennetden bahsederken. Kevser Havuzundan,altlarından ırmaklar akan Köşklerden bahseder. Allah tüm canlılığı sudan var edildiğini söylüyorsa sanırım bu suyun cennetten olma ihtimali çok yüksek olmalıydı.
Canlıların varlığının sudan yaratıldığını Ayeti kerimede bizlere Haber veren Yaratıcı, Kuranı Kerimin ilk ayetlerinide insanın sudan var olduğunu söylemesi sanırım bizim için en büyük delil olarak sunmaya yetecektir.

Gelelim Kitabın içeriğine. Mustafa Kaya diğer kitapların aksine bu kitabına sırlarla dolu suyu,insanların genç ve zinde kalması için yemesi içmesi ve yeyip içerken neler yapması gerektiğini anlatan onlarca sırrı insanlara aktarmak için güzel bir kitap kaleme almış.
Hayatına yaşarken insanların Muzdarip olduğu her konunun aslında doğal bir yöntemi vardı. Yüzün çabuk yaşlanıp kırışmaması için GÜLSUYU ile yüzün her gün yıkanması gerektiği. ACI BİBER yemenin, sağlılıklı ve uzun yaşamanın en güzel doğal formülü olduğunu, TAHİN yemenin Hafıza kayıplarının ve Alzheimer hastalığının önüne geçtiğinin. SİRKE nin vücutta mikrop öldürücü etkisi yaptığını ve bünyenin daha dinç ve zinde kaldığını detaylı bir şekilde tüm sırlarıyla ele almış. En çok üzerinde durduğu konulardan biride. Hiç şüphesiz Tİn suresinde bahsedilen ''İncire ve Zeytine and olsun'' ayetidir. Allah bu ayette kullarına aslında zeytinin ve incirin insan hayatında ne kadar büyük bir öneme sahip olduğu vurgusu yapılmaktadır. onlarca nimet arasından neden incir ve zeytin seçilip bunların üzerine yemin edilir bir düşünelim. Kıymetli birşeyden bahsedecek olan insanoğlu,kendini samimi gösterip kelimelerine gerçeklik katmak için yemin edeceği zaman en çok sevdiğinin ismini yeminin başında söyler. Şimdi bu örnekle bir kez daha düşünelim...


Kitapta okurken etkinlediğim ve okuduktan sonra Su'ya farklı bir şekilde bakmama sebep olan konulardan birtanesi. Suyun kayıt edici özelliğinin olması. Siz suya ne söylerseniz o söylediğiniz şeyi hafızasına alıp içtiğinizde vücudunuza o şekilde yayılıyor. bu yüzden Peygamber Efendimiz: Su'yu içmeye Besleme ile başlayın ve üç yudumda için buyurmuştur. Çünkü Teknolojik cihazlarla yapılan ölçümlerde İçine besmele okunmuş suyun verdiği tepkimeyi başka hiç bir kelimede olmadığını görmüşlerdir. 1400 Sene öncesinden bize Peygamber efendimizin iletmiş olduğu bir sırdı bu.

Hayat herşeyle birlikte sırarla dolu. '' Hiç birşeyi boş yere yaratmadık'' diyen Rabbimiz bize bir hayatı yaşamanın en hayırlı kapılarını açtı. Aralayanlar,İçeriye girebilenler bu sırlara vakıf oldular. Allah,Ömrümüzü su gibi aziz eylesin. Bu dua, bu kitabı okuyup suya gerçek su anlamını yükledikten sonra bir ömür dilimden düşmeyecek...

Keyifli okumalar....
240 syf.
·1 günde
Tavsiye üzerine okuduğum bir kitap ve şimdiye kadar neden okumamışım dedirtti. Su ' yun yaratılış hikmetleri ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. İnsana pozitif bir bakış açısı kazandırıyor. Kuran'ı Kerim de geçen üzerine and içilen nimetlerden bahsediliyor ve bu nimetlerin insan da hangi hastalıklara iyi geldiğinden, hiç birşeyin boşuna verilmediğinden bilimsel açıklamaları ile anlatılıyor.
Sadece su ' ya değil hayata karşı daha güzel ve anlamlı bir bakış açısı kazandırıyor.
240 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10 puan
Birbirinden farklı 3 serinin sonuna geldim. Size Bir Sır Vereceğim, Hızır Dokunsun Dualarına ve serinin son kitabı Su Kanunu.

Size Bir Sır Vereceğim kitabı roman şeklinde yazılmış insanları düşünmeye ve bolca araştırmaya sevk eden kişisel gelişim kitabı da diyebileceğimiz türde bir kitap olmuş. Okurken fevkalade zevk aldım. Bilgilerin ardı arkası kesilmedi. Ben Barış Manço'nun Kayaların Oğlu şiirini ve 2023'e hitaben yazıldığını bilmiyordum, Hz Osman'ın kılıcının Ertuğrul Gazi'nin oğlu Osmanlı'nın kurucusu olan Osman Bey'e geçtiğini bilmiyordum. Osman Bey'in adının aslında Orhun olduğunu bilmiyordum. Şeyh Edebali yani Osman Bey'in kayınbabasının gördüğü bir rüyadan dolayı Ertuğrul Gazi'nin oğluna :"Senin ismin Osman olsun" dediğini bilmiyordum. Hz Osman'ın kılıcının Fatih Sultan Mehmet ile birlikte kutsal emanetler ile getirilmesi gerekirken Şeyh Edebali'den Osman Bey'e geçtiğini bilmiyordum. Ve en ilginci kılıçta IYI sembolünün olduğunu bilmiyordum. Hz Osman'ın kılıcını yapanın bir Türk olduğunu da bilmiyordum ben. Bu kitap setin içindeki en faydalı ve en yorucu kitap oldu. Zira bunları okuyup oturmadım. Doğruluğunu araştırdım, bulamadıklarımı sordum öğrendim. Mustafa Kaya bu kitapla izlediğimiz Diriliş Ertuğrul dizisinin ne kadar eksik olduğunu 3 sayfada açıklamış oldu binevi. Konular bunlarla sınırlı değildi tabiki. Ledün ilmi, tayyi mekan, tayyi zaman, Dehr, Kuantum fiziği, Hızır vb. etkileyici birçok konuya değinilerek mükemmel nitelikte bir eser çıkarmış yazar...

Hızır Dokunsun Dualarına kitabına gelecek olursak tamamen Size Bir Sır Vereceğim kitabından bağımsız bir kitap. Ben Tekin'in umre yolculuğunun ve maceralarının devamını okumak isterdim. Yazar bu kitapta Besmele'nin öneminden başlamış konuya ve 90 sayfa boyunca aynı kelime ve cümleleri tekrar ederek katlanılması zor bir metin ortaya çıkarmış. Bu sayfadan sonra da Esma-ul Husna'yı konu alıp Allah'ın 99 ismini tek tek açıklamış ve nasıl dua edeceğimizden bahsetmiş. Ama tamamen aynı cümle kalıpları ile duaya devam etmiş. Bu kitabın bana kazancı da Esma-ul Husna'yı ezberlemeye başlamama vesile oluşu oldu.

Gelelim yazarın adıyla anıldığı kitap olan Su Kanunu kitabına. 1. serinin devamı niteliğinde olduğunu hatırlatan bu kitaba yazar Su'yun bir hafızasının olduğundan bahsederek başlıyor yazılarına. Suyun mükemmeliyetini anlatırken aslında yediğimiz tüm besinlerin suyla tat bulduğunun altını çiziyor. Su'yun kokusu ve tadı yok ibaresini kabul etmiyor 'ne yiyorsanız işte Su'yun tadı kokusu odur' diyor. Kırmızı acı biber, sirke, zeytin, tahin gibi insan vücuduna yararlı besinler hakkında bilgi vererek aslında ihtiyacımız olanın bu besinlerin öz suyu olduğunu açıklıyor. Bu kitabı okuduktan sonra Su'ya bakış açınızın değişeceğini düşünüyorum. Zira yazar Su kelimesini özel bir isim gibi yazdırtmasını bildi bu kitabında. Bilmeyi ve öğrenmeyi sevenler için faydalı bir seri olduğu kanısındayım. Hayatınızda bir kere olsun bu kitabı okuyarak suyun mükemmeliyetinin farkına varmanızı umut ediyorum. Bol okumalar...
240 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10 puan
Mükemmel bir tahlil kitabı. Altın bilgiler diyebileceğimiz, içinde bildiğimiz ve bilmediğimiz cok yararlı bilgiler olan nadide bir kitap olmuş. Çok beğendim notlar alarak okudum. Bakış açımı değiştirebilecek miyim bakalim...
240 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Harika bir kitap bakış açınızı ve hayatınızı değiştirecek bir eser bilmediğim hayretler içinde kaldığım müthiş tespitler var. Okumayan çok şey kaybeder.
"Senin en büyük hazinen konuştuğun kelimelerin ...Her sözcük bir frekansa sahiptir.Her kelimenin Su'da bıraktığı titreşimsel yazı farklıdır.Kullandığın konuştuğun kelimeler Su'ya kayıtlı Su'yun içerisindeki kayıtlı olan manaya göre Su tarafından titreşimsel bir yazıya dönüştürülür.Kısacası kullandığın kelimeler Su'ya yazı yazar, beynin bunları okur ve sen yaşarsın.Bu sisteme Kader denir.Bu su kanunu..."
Size kötü sözler söyleyen insanları kendinizden uzaklaştırın. İşittiğiniz kötü sözlerin vücudunuzdaki Su'yun yapısını bozduğunu ve bunun vücudunuzda yol açtığı sonuçları bilseydiniz asla kötü söz duymak istemez, hemen kulaklarınızı kapatmaya çalışırdınız. Siz değerlisiniz, yazık etmeyin kendinize.
Yıllar süren araştırmalar, incelemeler sonucunda gördük ki; yaşlanmanın en belirgin etkisi hücrelerin Su kaybetmesiydi.
Yıllar süren araştırmalar, incelemeler sonucunda gördük ki; yaşlanmanın en belirgin etkisi hücrelerin Su kaybetmesiydi.
Hiçbir çocuğu "Senden adam olmaz" diyerek adam edemezsiniz.
... Bu çocuğunuza yapacağınız en büyük kötülüktür. Lütfen çocuklarınıza karşı kullandığınız kelimelere azami derecede özen gösteriniz. Söylediğiniz her söz çocuklarınızın dünyasında inanılmaz büyük bir yer kaplar.
Herhangi birinin gözlerinin içine bakıp bütün kalbinle , gönlünle konuşursan seni daha iyi anlayacaktır. Bu Su kanunu...

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Su Kanunu
Alt başlık:
Bir Hızır Öğretisi
Baskı tarihi:
Kasım 2016
Sayfa sayısı:
240
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054688616
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Fenomen Kitaplar
Bazen hayatınızda inanılmaz güzel şeyler oluyor, birkaç gün rüya aleminde yaşıyorsunuz ama sonra her şey eski haline dönüyor mu? Yepyeni bir hayat, size yeşil ışık yakıp sonra da dokunduğu gibi teğet geçip gitmedi mi?

'Hayatımın aşkını buldum. Muhteşem bir işe kavuştum. Hayalimdeki evde mutlu yaşayacağım. Nihayet borçlarımı ödemek için elime süper bir fırsat geçti.' derken kısa bir süre sonra bu rüyalardan maalesef uyandınız değil mi? Hem de en son anda…

Bir şey eksik ama ne diyorsan kendi mucizeni yaşamak için SU kanunlarını öğrenmelisin…'Size Bir Sır Vereceğim' ve 'Hızır Dokunsun Dualarına' kitaplarının yazarı Mustafa Kaya, bu kitabında daha önce hiç duymadığınız ama tüm hayatınızı değiştirecek, vücudunuzun ve kaderinizin üzerinde hüküm süren Su kanunlarını anlatmaktadır.

Kitabı okuyanlar 1.088 okur

  • Metin Ceylan
  • Bahar duygun
  • Selman Sevim
  • Betül Mendeş
  • Emel Eş
  • HAYDAR YILMAZ
  • İrem Akçınar
  • Derya şahin
  • elif karatay
  • HAMDİ ÖZİVGEN

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%4.7
13-17 Yaş
%7
18-24 Yaş
%18.6
25-34 Yaş
%20.9
35-44 Yaş
%20.9
45-54 Yaş
%18.6
55-64 Yaş
%4.7
65+ Yaş
%4.7

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%74.6
Erkek
%25.4

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%49.3 (166)
9
%16.6 (56)
8
%14.5 (49)
7
%8 (27)
6
%4.7 (16)
5
%2.4 (8)
4
%1.5 (5)
3
%0.6 (2)
2
%0.9 (3)
1
%1.5 (5)

Kitabın sıralamaları