Johnny Smith

Johnny Smith

Yazar
8.4/10
16 Kişi
·
32
Okunma
·
0
Beğeni
·
327
Gösterim
Adı:
Johnny Smith
Unvan:
Müzisyen, Yazar
Doğum:
Alabama, ABD, 25 Haziran 1922
Ölüm:
Alabama, ABD, 11 Haziran 2013
25 Haziran 1922 de ABD de doğan Johnny Smith birçok albüm çıkardı. Ünlü müzisyen 11 Haziran 2013 de 90 yaşında ABD de hayatını kaybetti.
"Biz Müslümanlar adaletsizlikten ve kötülükten nefret ederiz ama insanlardan nefret edecek vaktimiz yok."
Johnny Smith
Sayfa 416 - Timaş Yayınevi
"Her insanın uğrunda ölebileceği bir şey olmalı. Bir şey için ölmeyecek adam yaşamasa da olur."
"Dövüşün asıl gerçeği : Unvan ringinde Haç ve Hilal dövüşüyor ;hem de ilk kez.Bu modern bir Haçlı savaşı; bir Hristiyan ve bir müslüman tüm dünya görsün diye televizyonda karşı karşıya !" bu tarihi bir an olacaktı..
Johnny Smith
Sayfa 260 - Timaş
Eğer Malcolm ve Clay'ın Malik elŞahbaz ve Muhammed Ali olmasıyla ilgileniyorsanız kitap tam size göre. Yoğun bir çalışmanın ürünü. İkisininde çocukluklarından arkadaşlığına ve akabinde bir nevi düşmanlığına kadar her konuya el atıyor kitap. O dönemin Amerikası, siyahlara yapılan haksızlıklar, siyahi Müslümanların yanlış bir islamla kalkınma çabası, kitap kahramanlarının kişilikleri, ruh halleri, değişimleri. Herşey. Kitap bitince o dönemin dünyasına damga vurmuş iki insan hakkında detaylı bir bilgiye vakıf oluyorsunuz. Hele Muhammed Ali'nin dünya şampiyonu olma yolundaki sıkıntıları birlikte aşmaya çalışıyor, onun için üzülüyor bir an sanki olay şimdi gerçekleşiyormuş hissiyatına kapılıyorsunuz. Malcolm 'un müthiş hitabet, etkileyiciliği, Eljah Muhammedin onu piyon olarak kullanması ve akabinde bir kenara atması içinizi parçalıyor. En çok ona kızıyorsunuz. Yanlış islamla kandırdığı sömürülmekten kurtulmak için sömürülen bunca siyahi adam. Kitap güzel. Sadece bilgi değil, ufuk açıyor. Okunmalı.
Muhammed Ali(Cassius Clay)'yi ve Malcolm X(Malik El -Şabaz)'i yakından tanımak isteyenler için ciddi emek harcanmış ,kapsamlı ,bol kaynaklı bir biyografi kitabı.Dönemin sorunlarına kaynak olan, Irkçılığa karşı hayatını ortaya koyan iki muhim ismin gerçek hikayesi.. Yolların birleşmesi,ilerleyen dostluk fakat trajik bir son..Biyografi sevmeyenler için sıkıcı bir kitap olabilir,460sayfalik bir kitap yaklaşik 40sayfası kaynak bilgi. İçinde yabancı isimler ve sehirler olduğu için okuma surenizi normalin altına çekebilir.Ama biyografi severler için gayet başarili buldugum bir eser oldu.Tarihe adını yazdıran bu ikilinin inişli çıkışlı dostluğunu ,herkesin okumasini tavsiye ederim.. Keyifli okumalar..
İki büyük hayat. İki büyük mücadele. Bir yanda Malik El Şahbaz (Malcolm X) diğer yanda Muhammed Ali.. iki kardeş ve benzer mücadeleler. İlham verici hayatlarda bizler için alınacak büyük dersler var.

Yazarın biyografisi

Adı:
Johnny Smith
Unvan:
Müzisyen, Yazar
Doğum:
Alabama, ABD, 25 Haziran 1922
Ölüm:
Alabama, ABD, 11 Haziran 2013
25 Haziran 1922 de ABD de doğan Johnny Smith birçok albüm çıkardı. Ünlü müzisyen 11 Haziran 2013 de 90 yaşında ABD de hayatını kaybetti.

Yazar istatistikleri

  • 32 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 47 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.