Jonathan Rosenberg

Jonathan Rosenberg

Yazar
9.1/10
16 Kişi
·
31
Okunma
·
0
Beğeni
·
399
Gösterim
Adı:
Jonathan Rosenberg
Unvan:
ABD'li Yönetici
Doğum:
20 Temmuz 1961
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Kitap Google'ın kurum kültürünü birinci ağızdan aktarıyor. Şirketin nasıl bir çalışma ortamı sunduğunu, meselelere sorunlara nasıl yaklaştığını görebiliyoruz. Google kültürü genel olarak çalışana saygı ve merak üzerine kurulu. Google'ın ana işleri dışında içeride 10'larca projeye şans veriliyor. Kitapta yaratıcı insanlar nasıl tutulur? Yaratıcı insanlarla nasıl çalışılır? gibi önerilerde var.

Dikkatimi çeken noktalardan biri de Google'da kimse bir şeyi yapması için zorlanmıyor. Sorunlar ve meseleler anlatılıyor ve ekipler o meselelere çözüm buluyor. Eğer bir çalışan üst düzey yöneticisinin önerini beğenmezse (bu ceo bile olsa) ekibe neden bu önerinin kötü olduğunu açıkca anlatabiliyor. Müthiş bir şey
Kitap yetenekli çalışanın nasıl seçileceği, nasıl elde tutulacağı ve bu çalışanların beraber etkili verimli nasıl çalıştırılacağını somut metotlarla anlatıyor. Çok yalın bir dili var ve oldukça akılda kalıcı.
İnsanların yaşam tarzlarına bambaşka bir akış ekleyen, ticarete ve eğitime yeni bir şekil veren bilgi çağınınen büyük aktörü. Google LLC nin nasıl yönetildiğini google ın en büyük yöneticilerinin ağzından anlatan güzelmbir eser
Cok akici ve sade yazilmis, mukemmel tuyolar var kitapta.. bir kere hizli, birkac kerede not alarak okumakta fayda var..
"Kafa yapilari gectigimiz yuzyilda kalan bu sirketler hatalarin pahaliya patlayacagi zihniyetine sahip ve yanlizca ust duzey yoneticilerin kapsamli bilgiye sahip oldugu mantigi ile hareket ediyor."

Yazarın biyografisi

Adı:
Jonathan Rosenberg
Unvan:
ABD'li Yönetici
Doğum:
20 Temmuz 1961

Yazar istatistikleri

  • 31 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 49 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.