Joseph Murphy

Joseph MurphyBilinçaltının Gücü yazarı
Yazar
8.1/10
2.241 Kişi
11,4bin
Okunma
651
Beğeni
28,9bin
Görüntülenme

Hakkında

Joseph Murphy 20 Mayıs 1898 yılında İrlanda’da doğmuştur. Daha sonra Amerika vatandaşı olan Murphy Yeni Düşence Bakanlığı yapmıştır.  Joseph Murphy özel bir çocukluk geçirdi. Babası bir okul müdürüydü. Katolik olarak yetiştirildi. 20 yaşında rahip olarak görevlendirildi ve şifalı dualar ile ilgili çalışmalar yaptı. Bu araştırma alanı onu Amerika’ya yerleşmesine neden oldu. Bir gemide New York’a yolculuk yaptı ve Kimyacı olarak gemi yolcu listesinde isimlendirildi. New York’ta profesyonel eczacılık yaptı. Joseph Murphy  Emmet Fox’ın bakanı olduğu Şifa Mesih Kilisesine dâhil oldu. Joseph Murphy Hindistan’a gitti ve Hindu felsefesini öğrenmek için Hint bilgeleri ile zaman geçirdi. Amerika’ya döndüğünde Hindu ideolojilerini yansıtan bir kilise kurdu. Rochester, New York ve Los Angeles’te din bilimleri dersleri verdi. Ülkenin en büyük düşünce birliği olarak Los Angeles İlahi Bilim Kilisesi’nin bakanı oldu.  Kişisel gelişim alanında bir çok kitap yazan yazar ülkemizde de çok sevilen eserlere imza atmıştır. 
Unvan:
Amerikalı Yazar, Psikoterapist
Doğum:
İrlanda, 20 Mayıs 1898
Ölüm:
1981

Okurlar

651 okur beğendi.
11,4bin okur okudu.
1.243 okur okuyor.
6,9bin okur okuyacak.
702 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
"Ait olmadığınız bir yere zorla giremezsiniz."
Reklam
Tüm hayal kırıklıklarınız, gerçekleşmeyen arzularınızdan kaynaklanır.
Biri sırf bir ara, "Sizi karı koca ilan ediyorum," dedi diye sindirilmesini, korkutulmasını ve dövülmesini gerektiren ilahi bir yasa olmadığını öğrenmişti.
Sayfa 193 - DiyojenKitabı okudu
Hayatın bir macera olması gerekir. Hayatın tatmin edici olması gerekir. Hayatın sadece var olmaktan daha fazlası olması gerekir.
Sayfa 7 - diyojenKitabı okudu
Düşüncelerinizi değiştirirseniz, kaderinizi değiştirirsiniz.
Joseph Murphy
Joseph Murphy
Düşüncelerinizi değiştirirseniz, kaderinizi değiştirirsiniz.
Joseph Murphy
Joseph Murphy
Reklam

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
288 syf.
9/10 puan verdi
·
5 günde okudu
•Murphy'nin zihni tanrılaştırdığı kitaptır diyebilirim. Bir alıntıyla: “Sizce nedir çağların en müthiş sırrı, atom enerjisi mi,termonükleer enerji mi, nötron bombası mı, gezegenler arası yolculuk mu? Hayır hiçbiri değil, bunun cevabı çok basit, bu sır, kendi bilinçaltınızın içinde olan, mucizeler yaratan o harika güçtür.” der ve ardında olumlama tekniği, mental film metodu, dua, ruhani sezgisel güçler, oto telkin, hetero telkin, inanç ve çekim yasasının vb. hayatımıza aslında çok basit etkisinin yarattığı büyük sonuçlarını gözler önüne serer. •Hayatınızda fark yaratacak bir kişisel gelişim kitabı olduğunu düşünüyorum mutlaka okunmalı ama sadece okumak için değil bir şeyler alabilmek, edinebilmek adına. Çünkü size her seçeneği sunarken siz acaba ben hangisiyim diye sorguluyorsunuz kendinizi. •Murphy de diyor ki bilinçaltının mucize yaratan güçleri sizden, benden, dünyadan önce de vardı. Gerçekten bilinçaltınızı biraz olsun kontrol altına alabilirseniz daha mutlu bir hayat sürüleceğine ben de inanıyorum. •Çekim yasasının önemini bir kere kavramış olan insanın da bu kitabın önemini kavrayacağı düşüncesindeyim. Unutmayın arkadaşlar siz düşündüklerinizsiniz. İyi okumalar :)
Bilinçaltının Gücü
Bilinçaltının GücüJoseph Murphy · Koridor Yayıncılık · 200912bin okunma
288 syf.
8/10 puan verdi
·
21 günde okudu
İncelemeye başlamadan önce kendinize bir soru yöneltmenizi istiyorum: "Günlük hayatta yaptığım her hareketimde ve faaliyetimde beynim sürekli olarak çalışıyor ve bana yardımcı oluyor, uyurken bile. Her türlü faaliyetimde onu etkin ya da pasif olarak kullanıyorum. Peki bana bahşedilen hayatımın her alanında bana etki eden bu büyük nimetin
Bilinçaltının Gücü
Bilinçaltının GücüJoseph Murphy · Koridor Yayıncılık · 200912bin okunma
288 syf.
2/10 puan verdi
·
Beğendi
·
31 günde okudu
Bu kitap bir arkadaşımın hediyesiydi. İlk başda yeni bir kitaba başlamanın heyecanıyla severek okudum,. Kitap bir çok satış sayfalarında çok satanlarda ve bu yüzden beklentim yüksekdi. Okudukca bazı şeyler gözüme batmaya başladı. Yazar anlattığı her hikayede “Californiada / New Yorkda / Mexikada / vs bir tanıdığımın başına şöyle bir olay geldi:..” veya “çok ünlü bir arkadaşım bana anlattı..” diye başlıyor ve bu süreklilik bana samimi gelmemeye başladı. Anlattığı hikayeler ise çokda gerçekci olmayan durumlardı. Tabikide hayata positif bakmak, her olaydan bir ders çıkarmak, kalbimizle iyi şeylere nyiet etmek önemlidir. Ama sırf biz istiyoruz diye, başımıza iyi şeyler gelmez. Bazen kötü şeyler de yaşarız ki iyi günlerin kıymetini bilelim. Hayata yazarın anlattığı gibi her zaman pembe gözlükler ile bakarsak, çok büyük hayal kırıklığına uğrarız. Bu sebepden ötürü kitaba düşük puan veriyorum
Bilinçaltının Gücü
Bilinçaltının GücüJoseph Murphy · Diyojen Yayınları · 201912bin okunma