Bilinçaltının Gücü Zihinsel ve Bedensel İyileşme / Düşüncelerinizi Değiştirirseniz Kaderinizi de Değiştirirsiniz

8,1/10  (53 Oy) · 
121 okunma  · 
55 beğeni  · 
2.232 gösterim
Senelerdir Amerika'da En Çok Satan Bireysel Gelişim Kitaplarından Biri.

Düşüncelerinizi Değiştirirseniz Kaderinizi de Değiştirirsiniz

Neden bir insan üzgünken diğeri mutludur?

Neden bir insan korkak ve endişeliyken diğeri inanç ve güven doludur?

Neden bir insan amansız olduğu söylenen bir hastalıktan kurtulurken diğeri iyileşemez?

Neden bir insanın güzel, lüks bir evi varken diğeri derme çatma bir yerde yaşamak zorundadır?

Neden bir insan tam bir başarı örneğiyken diğeri sefil haldedir?

Neden bir konuşmacı ilgi çekici ve son derece popülerken, diğeri sıradan ve sönüktür?

Neden bir insan işinde ya da mesleğinde bir dehayken, diğeri hayatı boyunca hiçbir şey yapmadan ya da başarmadan düşe kalka yürümeye çalışır?

Neden bu kadar fazla hoşgörülü ve ahlaklı insan zihnindeki ve bedenindeki olumsuzlukların acısını çekiyor?

Neden ahlaksız pek çok kişi başarılı, zengin ve sağlıklı olup bunun keyfini çıkarıyor?

Neden bir insan mutlu bir evlilik sürerken diğeri evliliğinde mutsuzluk ve hayal kırıklığı yaşıyor?

Bu soruların yanıtı, bilinç ve bilinçaltınızın işleyişinde gizli olabilir mi?

Kesinlikle evet.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2009
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9786054188000
 • Çeviri:
  Aslı Şimşek
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Esma Tezgi 
03 Tem 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

İlk yarısını okuduktan sonra okuduklarımı pekiştirmek için ara vermiştim ve bugün kitabı bitirdim. Kitapla ilgili düşüncelerim biraz karışık aslında, yazarın düşüncelerinin bir çoğuna katılmasam da kitapta çok önemli ve güzel noktalara değinmiş. Bilinçaltıyla ilgili verdiği her bilgiden sonra bilgiyi destekleyen hikayelere yer vermesi anlatımı güçlendiriyor ve bilginin daha iyi kavranmasına yardımcı oluyor. Yalnız kitapta bahsettiği bazı hikayeler bana çok gerçekçi gelmedi biraz fazla masalsıydı gerçekliklerinden emin olamadım.
Bu kitabı okuyup hayatınızda kullanmayı düşünüyorsanız yazarın size verdiği bilgileri kendi düşünce ve doğrularınıza göre şekillendirip uygulamanızı tavsiye ederim.
Kitabın ilk yarısı ikinci yarısından kesinlikle çok daha iyiydi, ilk yarısı bilgi ağırlıklıyken ikinci yarısı hikaye ağırlıklıydı ki bunlar beni biraz sıktı. Keşke genel olarak kitap bilinçaltıyla ilgili daha çok bilgi içerseydi.
Kitabı almadan önce daha çok beklentim vardı, beklentilerimi tam anlamıyla karşılamasa da okurken çok şey öğrendim.

Esra ÇELEBİ 
02 May 23:42 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kimileri çok şanslıdır, her istediği ayağına gelir. Kimileri de istemekten yorulmuştur, hayatının istediği gibi olmamasından yakınır. Bilinçaltına verilecek telkinlerle hayatınızı kendiniz yönlendirebilirsiniz der kitapta. İstediğiniz şeyi kendinize çekebilirsiniz. Bazı tekrarlamalar mevcut olmasına karşın pozitif bakış açısı elde etmek için faydalı olacaktır.

Nurten Ulaba 
14 Haz 17:31 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Herkesin okuması gereken bir kitap. Yaptığımız yanlışları hayata bakış açımızı bizi nasıl etkilediğini anlatmış.Bilinç altına gönderdiğimiz yanlış talimatların daha sonra hayatımızda gerçekleştiğini onun için bilinç altının olumlu düşüncelerle temizlenmesi gerektiğini anlatmış. Çok beğenerek ve zevk alarak okudum.

Arzum Atakan 
11 Şub 01:18 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Çok sevdiğim bir arkadaşıma hediye etmek için okumuştum. İkimiz de bu konuda ilgili olduğumuz için kitabı zevkle bitirdim. Tesadüfen karşıma çıkan bu kitap bana da güzel bir hediye olmuştu.

Seda Eroğlu 
07 Nis 15:31 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Koridor yayınlarından okuduğum ve boş çıkan bir kitap olmadı bu zamana kadar.
Bu kitap da yazın doğum günümde gelmişti ve okunmayi bekliyordu. Yazı terapisi üzerinde çalısırken zihinsel ve bedensel iyileşme üzerine kaynak ararken elime denk geldi. Zaten biliyorsunuz özellikle şu kitabı okuyacağım demem. Kitaplar ihtiyacıma göre beni bulur. Derken yazarı "Düşüncelerinizi değiştirirseniz, kaderinizi değiştirirsiniz." Diyerek bomba gibi bir giriş yapıyordu kitaba. Insan zihni hayal ile gerçeği ayırt edecek bir yapıya sahip değil malesef. Bu yüzden de dışarıdan edindigi tüm bilgileri gerçek olarak algılayıp hareket eder. Bu kitap da eğer hayatınızda ruhsal veya bedensel sıkıntılar yaşıyorsanız ya da korkularınız varsa bunların üstesinden bilinçaltınızı programlayarak nasıl üstesinden gelebileceginizi anlatıyor. Örnek hikayeler üzerinden konuyu açıklığa kavuşturan yazar, eserinde hepimizin hayatina dokunacak konulara değinmiş.
Tavsiyemdir.
#kitap #kitapkurdu #kitapaski #kitapkokusu #kitaptavsiyesi #hergun1kitap #1kitap1fotograf #oykuhane #bookstagram #kitapokuyoruz #kitapligim #instabook #kitaptutkusu #kitaplayasamak #kitapsever #kitapsevgisi #kitapask #koridoryayinlari #bilincaltiningucu

Burcu Yenidoğan 
24 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Başucu kitaplarımdan biri haline gelmiştir. Gün içinde olumsuzlukları nasıl da kendimize çektiğimizi anlamamızı sağlıyor. Bilinçaltımızı doğru şekilde kullanmayı ögreterek hayatımızda olumlu anlamda birçok şeyi değiştirebileceğimizi gösteriyor. Bence kesinlikle okunmalı.

Gülşah Baltaoğlu 
08 Nis 00:17 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Farklı bir pencere ....farklı düşünceler ve gerçekler ....severek okudum ve başucu kitaplarımdan biri...farkındalık için gerekli bir dost ...

Dilex 
24 Nis 21:55 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Başucu kitabım diyebilirim. Bu kitaptan 3 tane aldım 3 ünüde arkadaşlarıma kaptırdım. Yenisini de almayı planlıyorum. Aslında tüm gücün bizim elimizde olduğunu ve hayatımızı istediğimiz şekilde yonlendirebilecegimizi, düşüncelerimizi değiştirmekle ilk adımı atabilecegimizi belirtiyor.

MK 
24 Haz 04:55 · Puan vermedi

Kitap telkinle alakalı bir esermiş. Beni rahatsız eden fazla bencil bir anlatımdı. Yani öyle ki sen istersen her şey istediğin gibi olurmuş. Sen istediğin için olurmuş. Bana fazla ileri geldi bu görüş ve rahatsız oldum. O yüzden de yarım bıraktım.

Ayhan Bal 
 13 Eyl 20:44 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitabı okuduğunuzda aslında bilinçaltımızın ne kadar büyük bir hazine olduğunun farkına varacaksınız. Şöyle ki ; Bilinçaltımız bizim söylediğimiz, duyduğumuz her şeyi, çevremizde olup bitenleri benimseyip işliyor belki siz şaka olsun laf olsun diye bir şey söylüyorsunuz ama bilinçaltının şakası yok kaydetmeye devam ediyor. Yazarın da kitapta belirttiği üzere bilinçaltı bir şeyin doğruluğunu veya yanlışlığını sorgulamaz siz neyi isterseniz (bilinç ve inanç ile) bilinçaltının bunu gerçekleştirmeye çalıştığı belirtiliyor.
Kitap gayet sade ve akıcı bir dille yazıldığını söyleyebilirim. Bilinç, bilinçaltı kavramları ile ilgili bu kitaptan çok şey öğrendim tavsiye ederim..

2 /

Kitaptan 62 Alıntı

Nurhan Işkın 
25 May 02:33 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İlerleyen yılları hoş karşılayın. Bu sonu olmayan bir yolda ilerlediğiniz anlamına gelir.

Bilinçaltının Gücü, Joseph Murphy (Sayfa 274)Bilinçaltının Gücü, Joseph Murphy (Sayfa 274)
Nurhan Işkın 
25 May 00:48 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Başkalarının affetmek, zihinsel huzur ve sağlık için gereklidir. Eğer sağlıklı ve mutlu olmak istiyorsanız, sizi incitmiş olan herkesi affetmelisiniz.

Bilinçaltının Gücü, Joseph Murphy (Sayfa 231)Bilinçaltının Gücü, Joseph Murphy (Sayfa 231)
Nurhan Işkın 
24 May 00:30 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bilinçaltı sınırsız bir zeka ve bilgeliğe sahiptir.

Bilinçaltının Gücü, Joseph Murphy (Sayfa 54)Bilinçaltının Gücü, Joseph Murphy (Sayfa 54)
Nurhan Işkın 
25 May 00:00 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

En iyi insan, kendi içindeki en iyiyi ortaya çıkaran ve uygulayan insandır.

Bilinçaltının Gücü, Joseph Murphy (Sayfa 197)Bilinçaltının Gücü, Joseph Murphy (Sayfa 197)
Esra ÇELEBİ 
07 May 01:23 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Parayı temel amacınız haline getirmeyin. Refah, mutluluk, huzur ve sevgi talep edin. Siz kişisel olarak sevgi ve iyi niyet yayın. O zaman bilinçaltınız da size bunların karşılığını bileşik faizle ödeyecektir.

Bilinçaltının Gücü, Joseph Murphy (Sayfa 129)Bilinçaltının Gücü, Joseph Murphy (Sayfa 129)