Bilinçaltının Gücü (Zihinsel ve Bedensel İyileşme / Düşüncelerinizi Değiştirirseniz Kaderinizi de Değiştirirsiniz)

·
Okunma
·
Beğeni
·
45bin
Gösterim
Adı:
Bilinçaltının Gücü
Alt başlık:
Zihinsel ve Bedensel İyileşme / Düşüncelerinizi Değiştirirseniz Kaderinizi de Değiştirirsiniz
Baskı tarihi:
Mart 2009
Sayfa sayısı:
288
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054188000
Orijinal adı:
The Power of Your Subconscious Mind
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Koridor Yayıncılık
Baskılar:
Bilinçaltının Gücü
Bilinçaltının Gücü
The Power of Your Subconscious Mind
Şüuraltının Gücü
Senelerdir Amerika'da En Çok Satan Bireysel Gelişim Kitaplarından Biri.

Düşüncelerinizi Değiştirirseniz Kaderinizi de Değiştirirsiniz

Neden bir insan üzgünken diğeri mutludur? 

Neden bir insan korkak ve endişeliyken diğeri inanç ve güven doludur?

Neden bir insan amansız olduğu söylenen bir hastalıktan kurtulurken diğeri iyileşemez?

Neden bir insanın güzel, lüks bir evi varken diğeri derme çatma bir yerde yaşamak zorundadır?

Neden bir insan tam bir başarı örneğiyken diğeri sefil haldedir? 

Neden bir konuşmacı ilgi çekici ve son derece popülerken, diğeri sıradan ve sönüktür?

Neden bir insan işinde ya da mesleğinde bir dehayken, diğeri hayatı boyunca hiçbir şey yapmadan ya da başarmadan düşe kalka yürümeye çalışır?

Neden bu kadar fazla hoşgörülü ve ahlaklı insan zihnindeki ve bedenindeki olumsuzlukların acısını çekiyor?

Neden ahlaksız pek çok kişi başarılı, zengin ve sağlıklı olup bunun keyfini çıkarıyor?

Neden bir insan mutlu bir evlilik sürerken diğeri evliliğinde mutsuzluk ve hayal kırıklığı yaşıyor?

Bu soruların yanıtı, bilinç ve bilinçaltınızın işleyişinde gizli olabilir mi?

Kesinlikle evet.
(Tanıtım Bülteninden)
288 syf.
·2 günde·5/10
Öncelikle kitabı yer yer tekrara düştüğü için tamamen okumadığımı fakat büyük çoğunlukla okuduğumu belirtmek isterim. Kitaplığımda uzun süre beklediği için okuduğum kitap ismi gibi genel olarak bilinçaltının nasıl işlediği ve bu yüzden neler yapmamız gerektiğinden bahsetse de bilinçten de fazlaca bahseder. Gayet akıcı dille yazılmış kitapta yer yer Joseph Murphy'nin hastaları veya tanıdıklarının bilinçaltını kullanarak nasıl zengin olduğunu, iyileştiğini ve hatta bilinçaltını kötü etkileyen nedenlerden kaynaklı öldüğü bahsedilirken bölümler arasında vurucu yerleri bölüm hatırlatması olarak karşımıza çıkarır. Aslında 100 sayfa olabilecek bir kitapken tekrarlamalar ve benzeri nedenlerle 288 sayafaya çıkmış olan kitabın genel olarak tanımlamak istediği ''Bir insan bilinçaltında ne düşünüyorsa; o dur.'' cümlesidir.
Bilinçaltını iyi yönde kullanıp sağlığın iyileştirilmesi , hastalıklardan kurtulmak gibi yerlerde yazara katılsamda bilinçaltını kullanıp zengin olmak ve istediğin biriyle evlenmek gibi çoğu yerde yazara katılmıyorum . Kitap bazı yerlerde gerçekten ilham verici bir kitap fakat bazı yerlerde ise diğer kişisel gelişim kitaplarına çok benzeyen türden bir kitap olarak sınıfta kaldı benim için.
288 syf.
·Puan vermedi
Sevgiyle, sessizce ve huzur içinde düşünüyor, konuşuyor
ve davranıyorum. Beni eleştiren ve hakkımda dedikodu yapan
herkese sevgi, huzur, hoşgörü ve kibarlık gösteriyorum. Düşüncelerimi herkese karşı huzura, uyuma ve iyi niyete yönlendiriyorum.Ne zaman olumsuz bir tepici gösterecek olsam, kendime
şöyle diyorum: “Kendi içimde uyum, sağlık ve huzur prensibinden hareketle düşünüyor, konuşuyor ve davranıyorum.” Yaratıcı
zeka her alanda beni yönetiyor; bana öncülük ediyor ve yol gösteriyor.
Bu sözler Cynthia’nın hayatını değiştirdi. İşyerindeki eleştirel ve rahatsız edici ortamın yavaş yavaş kaybolduğunu gördü. İş arkadaşları, onun hayat yolculuğundaki dostları ve yol arkadaşları oldular. Kendimizden başka kimseyi suçlayamayacağımız
ve kimseyi değiştiremeyeceğimize dair gerçeği keşfetti.

Bu kitap her kesde bulunmalı. İnsanın düşüncende haraketlerinde iyiye doğru bir addım artırıcak bir kitap...
İyi okumalar...
288 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Herkesin okuması gereken bir kitap. Yaptığımız yanlışları hayata bakış açımızı bizi nasıl etkilediğini anlatmış.Bilinç altına gönderdiğimiz yanlış talimatların daha sonra hayatımızda gerçekleştiğini onun için bilinç altının olumlu düşüncelerle temizlenmesi gerektiğini anlatmış. Çok beğenerek ve zevk alarak okudum.
288 syf.
·7/10
İlk yarısını okuduktan sonra okuduklarımı pekiştirmek için ara vermiştim ve bugün kitabı bitirdim. Kitapla ilgili düşüncelerim biraz karışık aslında, yazarın düşüncelerinin bir çoğuna katılmasam da kitapta çok önemli ve güzel noktalara değinmiş. Bilinçaltıyla ilgili verdiği her bilgiden sonra bilgiyi destekleyen hikayelere yer vermesi anlatımı güçlendiriyor ve bilginin daha iyi kavranmasına yardımcı oluyor. Yalnız kitapta bahsettiği bazı hikayeler bana çok gerçekçi gelmedi biraz fazla masalsıydı gerçekliklerinden emin olamadım.
Bu kitabı okuyup hayatınızda kullanmayı düşünüyorsanız yazarın size verdiği bilgileri kendi düşünce ve doğrularınıza göre şekillendirip uygulamanızı tavsiye ederim.
Kitabın ilk yarısı ikinci yarısından kesinlikle çok daha iyiydi, ilk yarısı bilgi ağırlıklıyken ikinci yarısı hikaye ağırlıklıydı ki bunlar beni biraz sıktı. Keşke genel olarak kitap bilinçaltıyla ilgili daha çok bilgi içerseydi.
Kitabı almadan önce daha çok beklentim vardı, beklentilerimi tam anlamıyla karşılamasa da okurken çok şey öğrendim.
288 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
Kitabı okuyunca yazarın iyimserliğine hayran kalıyorsunuz! Biraz istesek nerdeyse hepimiz Tanrı olacağız.
İstisnai hikayelerle yazılarının altını doldurmaya çalışarak kitabın başından sonuna aynı şeyi tekrar edip duruyor gibi geldi bana.
288 syf.
·1 günde·6/10
Muhtemelen yazar burda insan motivasyonunun olumlu yönde ivme kazanması için bu eseri yazma zahmetine girmiş.

Bu kitapta her ne kadar hikaye olarak kabul etmek zorunda kaldığımız olayları çokça tekrar etse de, insanın insan ile iletişimi insan duyguları üzerinde etkili olduğunu biliyoruz.

Fakirliği çok kötü (hastalık) ve zenginliği ise kurtuluş (iyileşme) olarak çokça tekrar etmesinin bir derinliği yok maalesef tatmin edici değil.

Bu kitabın toplamında diyebileceğim tek şey, bilgi (gerçek) acıtabilir ama ona (gerçeğe) inanmayarak rahatlayabilirsiniz. Ve tersi olduğunda ise tam tersi davranmak.

Ve tabi onlarca değerlendirme yapılabilir. Eğer amacınız insan zihninin derinliklerini öğrenmeye çalışmak ise zaman ayırıp okumak sizden bir şey eksik etmez. Belki aklınıza daha önemli konuların gelmesine yardımcı olabilir.
288 syf.
·Beğendi·8/10
Kimileri çok şanslıdır, her istediği ayağına gelir. Kimileri de istemekten yorulmuştur, hayatının istediği gibi olmamasından yakınır. Bilinçaltına verilecek telkinlerle hayatınızı kendiniz yönlendirebilirsiniz der kitapta. İstediğiniz şeyi kendinize çekebilirsiniz. Bazı tekrarlamalar mevcut olmasına karşın pozitif bakış açısı elde etmek için faydalı olacaktır.
288 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Yazar bilinç ve bilinçaltı arkasındaki önemli farkı açıklıyor. Ve aslında bilinçaltımızın telkinlere oldukça açık olduğunu, düşüncelerimizin asıl yaşamımızı oluşturduğunu ve düşündüğümüz şeylerin gerçeğe dönüştüğünü açıklıyor. Aslında başınıza kötü bir şey geliyor ise bu sizin korkunuzdan ötürü geliyor. Çünkü içinizde sürekli bu korkuyu tekrarlıyorsunuz. Ya da iyi bir şey gerçekleşiyorsa bunu yine siz yapıyorsunuz. Olumlu düşünürseniz zihniniz ve bedeniniz size olumlu şeyler sunar ancak olumsuz düşünüyor iseniz karşısınıza çıkan şeyler yine bu doğrultuda yani olumsuz olacaktır. Yer yer tekrara düşmüş olsa da yazar, kitabı severek okudum. Tavsiye ederim, iyi okumalar.
288 syf.
·9/10
Bana çok farklı bir bakış açısı kazandıran bir kitap oldu. Anlatımı anlaşılır ve akıcı. Asla gereksiz bilgilerle okuru sıkmıyor. Eğer bilinçaltına ilginiz varsa kitaplığınızda mutlaka bulunmalı bu kitap :)
Yalnızca 30 sayfasını okuyabildiğim, berbat ötesi kitaptır.

Hadi neden bu şekilde düşündüğümü, belki birisi okumak ister de bunu görüp vazgeçer diye; iyilik yapmak amaçlı açıklayayım. Öncelikle isminden yola çıkılarak sanıldığı gibi "bilinç, bilinçaltı, beyin, zihin, akıl" tarzında bilimsel nitelikler TAŞIMIYOR. İçi bomboş kişisel gelişim kitaplarından tek farkı var, o da onlardan bile daha kötü olması. İlk otuz sayfa boyunca hemen her cümlede şu ifadeleri görüyorsunuz:
- Bu kitabı okuduktan sonra hayatınız değişecek.
- Bu kitap müthiş, harikulade, efsane.
- Paranız olacağına inanın, zengin olursunuz.
tarzında saçma sapan şeyler. İçindeki, özlü sözler tarzındaki başlığı ve yazan komik şeylerden bahsetmiyorum bile.

Hele bir de bir olay anlatılmış ki şahane! Neymiş efendim, yazarınız bir gün bir konferans vermiş, konferansın dinleyicilerinden biri sonraki günlerden birinde bir mağazada çanta görmüş, çok beğenmiş. Ancak çantanın fiyatı çok fazlaymış. O yüzden içinden "ben buna asla sahip olamam" demiş. Sonra da dinleyicimiz, yazarın o günkü konferansını hatırlayıp, yazarın söylediği tekniği (teknik şu: olumsuz bir ifadeyi asla dile getirmeyin, bunu hemen tersine çevirin, sonra hayatınızda nasıl mucizeler gerçekleştiğini hemen fark edeceksiniz) uygulamış ve demiş ki "o çanta benim, bunu zihinsel olarak kabul ediyorum ve bilinçaltım benim bunu elde etmemi sağlayacak". Bilin bakalım sonra ne olmuş, aynı akşam sevgilisi ona, o çantadan hediye etmiş!

Bilinci, bilinçaltını; bilimden son derece uzaklaştırıp onu mucizevi bir şeye dönüştürmek ancak bu alandan bu kadar uzak birine yakışırdı.
288 syf.
·6 günde·Beğendi·7/10
İnsana yepyeni bir bakış açısı kazandıran kitap.

Sıradan bir kişisel gelişim kitabı olarak bakmamak gerekiyor . Bilinçaltına dair en temel ve yalın anlatımlı bir eser. Bilinçaltını kullanarak neler yapabileceğimizi ortaya koyan güzel bir kitap .
288 syf.
·Beğendi·8/10
Çok sevdiğim bir arkadaşıma hediye etmek için okumuştum. İkimiz de bu konuda ilgili olduğumuz için kitabı zevkle bitirdim. Tesadüfen karşıma çıkan bu kitap bana da güzel bir hediye olmuştu.
Başkalarının affetmek, zihinsel huzur ve sağlık için gereklidir. Eğer sağlıklı ve mutlu olmak istiyorsanız, sizi incitmiş olan herkesi affetmelisiniz.
Zihninizi uyum, sağlık, huzur, iyi niyet kavramlarıyla doldurursanız, hayatınızda mucizeler gerçekleşir.
Joseph Murphy
Sayfa 22 - Koridor yayıncılık
"Asla 'Buna param yetmez' ya da 'Bunu yapamam' gibi ifadeler kullanmayın. Bilinçaltınız sözünüzü dinler. İstediğiniz şeyi yapmak için paranız ya da yeteneğiniz olmadığını görür. Olumlu bir biçimde, 'Bilinçaltımın gücü sayesinde her şeyi yapabilirim.' deyin."
Joseph Murphy
Sayfa 30 - Koridor Yayınları
"Zihinsel zorlama ve aşırı çaba, endişe ve korkuyu göstererek dileklerinizin karşılığını almanızı engeller. Rahatlık işi çözer. "
Joseph Murphy
Sayfa 119 - Koridor yayıncılık

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Bilinçaltının Gücü
Alt başlık:
Zihinsel ve Bedensel İyileşme / Düşüncelerinizi Değiştirirseniz Kaderinizi de Değiştirirsiniz
Baskı tarihi:
Mart 2009
Sayfa sayısı:
288
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054188000
Orijinal adı:
The Power of Your Subconscious Mind
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Koridor Yayıncılık
Baskılar:
Bilinçaltının Gücü
Bilinçaltının Gücü
The Power of Your Subconscious Mind
Şüuraltının Gücü
Senelerdir Amerika'da En Çok Satan Bireysel Gelişim Kitaplarından Biri.

Düşüncelerinizi Değiştirirseniz Kaderinizi de Değiştirirsiniz

Neden bir insan üzgünken diğeri mutludur? 

Neden bir insan korkak ve endişeliyken diğeri inanç ve güven doludur?

Neden bir insan amansız olduğu söylenen bir hastalıktan kurtulurken diğeri iyileşemez?

Neden bir insanın güzel, lüks bir evi varken diğeri derme çatma bir yerde yaşamak zorundadır?

Neden bir insan tam bir başarı örneğiyken diğeri sefil haldedir? 

Neden bir konuşmacı ilgi çekici ve son derece popülerken, diğeri sıradan ve sönüktür?

Neden bir insan işinde ya da mesleğinde bir dehayken, diğeri hayatı boyunca hiçbir şey yapmadan ya da başarmadan düşe kalka yürümeye çalışır?

Neden bu kadar fazla hoşgörülü ve ahlaklı insan zihnindeki ve bedenindeki olumsuzlukların acısını çekiyor?

Neden ahlaksız pek çok kişi başarılı, zengin ve sağlıklı olup bunun keyfini çıkarıyor?

Neden bir insan mutlu bir evlilik sürerken diğeri evliliğinde mutsuzluk ve hayal kırıklığı yaşıyor?

Bu soruların yanıtı, bilinç ve bilinçaltınızın işleyişinde gizli olabilir mi?

Kesinlikle evet.
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 2.198 okur

  • Rukiye Karka
  • Engin Yetkin
  • Seval Güngör
  • bernard black
  • Filiz Yıldız
  • Fatimə Aslanbəyli
  • İbrahim As
  • Emre ELBİSTANLI
  • Bahar
  • Ezgi

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%4.9
14-17 Yaş
%5.9
18-24 Yaş
%24.5
25-34 Yaş
%20.6
35-44 Yaş
%26.5
45-54 Yaş
%13.7
55-64 Yaş
%2.9
65+ Yaş
%1

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%69.3
Erkek
%30.7

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%30 (206)
9
%17.3 (119)
8
%19.9 (137)
7
%13.8 (95)
6
%9.2 (63)
5
%3.2 (22)
4
%1.7 (12)
3
%1.5 (10)
2
%1.3 (9)
1
%1.3 (9)

Kitabın sıralamaları