Bilinçaltının GücüJoseph Murphy

·
Okunma
·
Beğeni
·
8.078
Gösterim
Adı:
Bilinçaltının Gücü
Alt başlık:
Zihinsel ve Bedensel İyileşme / Düşüncelerinizi Değiştirirseniz Kaderinizi de Değiştirirsiniz
Baskı tarihi:
Mart 2009
Sayfa sayısı:
288
ISBN:
9786054188000
Çeviri:
Aslı Şimşek
Yayınevi:
Koridor Yayıncılık
Senelerdir Amerika'da En Çok Satan Bireysel Gelişim Kitaplarından Biri.

Düşüncelerinizi Değiştirirseniz Kaderinizi de Değiştirirsiniz

Neden bir insan üzgünken diğeri mutludur?

Neden bir insan korkak ve endişeliyken diğeri inanç ve güven doludur?

Neden bir insan amansız olduğu söylenen bir hastalıktan kurtulurken diğeri iyileşemez?

Neden bir insanın güzel, lüks bir evi varken diğeri derme çatma bir yerde yaşamak zorundadır?

Neden bir insan tam bir başarı örneğiyken diğeri sefil haldedir?

Neden bir konuşmacı ilgi çekici ve son derece popülerken, diğeri sıradan ve sönüktür?

Neden bir insan işinde ya da mesleğinde bir dehayken, diğeri hayatı boyunca hiçbir şey yapmadan ya da başarmadan düşe kalka yürümeye çalışır?

Neden bu kadar fazla hoşgörülü ve ahlaklı insan zihnindeki ve bedenindeki olumsuzlukların acısını çekiyor?

Neden ahlaksız pek çok kişi başarılı, zengin ve sağlıklı olup bunun keyfini çıkarıyor?

Neden bir insan mutlu bir evlilik sürerken diğeri evliliğinde mutsuzluk ve hayal kırıklığı yaşıyor?

Bu soruların yanıtı, bilinç ve bilinçaltınızın işleyişinde gizli olabilir mi?

Kesinlikle evet.
(Tanıtım Bülteninden)
İlk yarısını okuduktan sonra okuduklarımı pekiştirmek için ara vermiştim ve bugün kitabı bitirdim. Kitapla ilgili düşüncelerim biraz karışık aslında, yazarın düşüncelerinin bir çoğuna katılmasam da kitapta çok önemli ve güzel noktalara değinmiş. Bilinçaltıyla ilgili verdiği her bilgiden sonra bilgiyi destekleyen hikayelere yer vermesi anlatımı güçlendiriyor ve bilginin daha iyi kavranmasına yardımcı oluyor. Yalnız kitapta bahsettiği bazı hikayeler bana çok gerçekçi gelmedi biraz fazla masalsıydı gerçekliklerinden emin olamadım.
Bu kitabı okuyup hayatınızda kullanmayı düşünüyorsanız yazarın size verdiği bilgileri kendi düşünce ve doğrularınıza göre şekillendirip uygulamanızı tavsiye ederim.
Kitabın ilk yarısı ikinci yarısından kesinlikle çok daha iyiydi, ilk yarısı bilgi ağırlıklıyken ikinci yarısı hikaye ağırlıklıydı ki bunlar beni biraz sıktı. Keşke genel olarak kitap bilinçaltıyla ilgili daha çok bilgi içerseydi.
Kitabı almadan önce daha çok beklentim vardı, beklentilerimi tam anlamıyla karşılamasa da okurken çok şey öğrendim.
Senelerdir Amerika'da en çok satan bireysel gelişim kitaplarından biri. Neden bir insan üzgünken diğeri mutludur ? Neden bir insan korkak ve endişeliyken diğeri neşe doludur? Neden bir insan mutlu bir evlilik sürerken diğeri evliliğinden mutsuzluk ve hayal kırıklığı yaşıyor?
Bu soruların yanıtı bilinç ve bilinçaltınızın işleyişinde gizli olabilir mi?
***************Tabiki evet**************

Benzer kitaplar

Herkesin okuması gereken bir kitap. Yaptığımız yanlışları hayata bakış açımızı bizi nasıl etkilediğini anlatmış.Bilinç altına gönderdiğimiz yanlış talimatların daha sonra hayatımızda gerçekleştiğini onun için bilinç altının olumlu düşüncelerle temizlenmesi gerektiğini anlatmış. Çok beğenerek ve zevk alarak okudum.
Kimileri çok şanslıdır, her istediği ayağına gelir. Kimileri de istemekten yorulmuştur, hayatının istediği gibi olmamasından yakınır. Bilinçaltına verilecek telkinlerle hayatınızı kendiniz yönlendirebilirsiniz der kitapta. İstediğiniz şeyi kendinize çekebilirsiniz. Bazı tekrarlamalar mevcut olmasına karşın pozitif bakış açısı elde etmek için faydalı olacaktır.
Çok sevdiğim bir arkadaşıma hediye etmek için okumuştum. İkimiz de bu konuda ilgili olduğumuz için kitabı zevkle bitirdim. Tesadüfen karşıma çıkan bu kitap bana da güzel bir hediye olmuştu.
Sabah 10 sularında bitirdiğim ama yazımı oluştururken internetimin bitmesi üzerine evde okul dönüşüne bıraktığım bir kitabımızla başlıyoruz. Kitabımız gerçekten de oldukça güzel. Özellikle başta öyle sorularla başlıyor ki hani bunlara cevap verse bana yeter diyorsunuz. Tabi sadece bu kadar mı her şey? Hayır. En güzel sorulara örnek olarak; neden biri mutsuzken diğeri mutu, neden biri zengin diğeri değil, neden biri korkak diğeri güvenç doludur, gibi sorular görünce haklı olarak insan bekliyor biraz cevap.
Yazarın, cümlelerinden birisi çok hoşuma gitti. Alıntı yaptım mı bilmem ama buraya da ekleyeceğim: Doktor yaraya pansuman yapar, Tanrı onu iyileştirir.
Yazarın bir diğer ilginç gelen noktasını da paylaşmak istiyorum. “Neden istediklerimi elde edemiyorum?” sorusuna cevap vereceğini belirtiyor. Tabi burada dikkat edilmesi gereken farklılık oluşturan nedir, neden bu kadar yüksek puan verdim bir kişisel gelişim kitabına? Aslında kişisel gelişim değil de Zihinsel Gelişim kitabı. Uygulanması için belli bir zeka gerektirmeyen ve her zekaya hitap eden, bir çobanın bir mühendisi aklıyla nasıl ezeceğini anlatabilen bir kitap.
Joseph Murphy, 1963 yılında kitabı ilk kez yazmış. Bu zamana kadar da okutabilmiş. Bunu neye mi borçlu? Geçenlerde Almanlar hakkında bir fıkra yazmıştım. Almanlara Cennet ve Cennet Hakkında Konferans diye 2 seçenek sunulsa, ikinci seçeneği seçerler diye. Yazarın kitabı nasılmış şimdi diyecek olursanız; yazma dili oldukça etkin, konferans ve seminer arası bir durumda kendinizi hissederek okuyorsunuz.
Bölüm sonlarında da kısa kısa özlü sözler tarzında ‘Hatırlanmaya Değer Fikirler’ veriliyor her bölümde. Aslında o kadar bahsetmek istediğim konu varda zor dayanıyorum. Mesela 93 mü neydi tam hatırlamıyorum işte 90-100 arası, çok güzel teknikler de mevcuttu. Dolu dolu bir kitap olduğunu daha nasıl anlatayım bilmiyorum. Gerisi sizlere kalmış bir durum, ben şimdiden keyifli okumalar diliyorum hepinize..
Koridor yayınlarından okuduğum ve boş çıkan bir kitap olmadı bu zamana kadar.
Bu kitap da yazın doğum günümde gelmişti ve okunmayi bekliyordu. Yazı terapisi üzerinde çalısırken zihinsel ve bedensel iyileşme üzerine kaynak ararken elime denk geldi. Zaten biliyorsunuz özellikle şu kitabı okuyacağım demem. Kitaplar ihtiyacıma göre beni bulur. Derken yazarı "Düşüncelerinizi değiştirirseniz, kaderinizi değiştirirsiniz." Diyerek bomba gibi bir giriş yapıyordu kitaba. Insan zihni hayal ile gerçeği ayırt edecek bir yapıya sahip değil malesef. Bu yüzden de dışarıdan edindigi tüm bilgileri gerçek olarak algılayıp hareket eder. Bu kitap da eğer hayatınızda ruhsal veya bedensel sıkıntılar yaşıyorsanız ya da korkularınız varsa bunların üstesinden bilinçaltınızı programlayarak nasıl üstesinden gelebileceginizi anlatıyor. Örnek hikayeler üzerinden konuyu açıklığa kavuşturan yazar, eserinde hepimizin hayatina dokunacak konulara değinmiş.
Tavsiyemdir.
#kitap #kitapkurdu #kitapaski #kitapkokusu #kitaptavsiyesi #hergun1kitap #1kitap1fotograf #oykuhane #bookstagram #kitapokuyoruz #kitapligim #instabook #kitaptutkusu #kitaplayasamak #kitapsever #kitapsevgisi #kitapask #koridoryayinlari #bilincaltiningucu
Bu alanda kaleme alınmış, anlaşılır ve akıcı üslubu ile oldukça başarılı bir kitap. Uzun zamanlar Amerika´da çok satan listelerinin başında kalmayı başarmış. Bize sorarsanız bu yeri hak etmiş. Bu alanda ayağı yere basan kaynaklar arıyorsanız kitap sizi pişman etmeyecek ve yeni ufuklar açacaktır.
Başucu kitaplarımdan biri haline gelmiştir. Gün içinde olumsuzlukları nasıl da kendimize çektiğimizi anlamamızı sağlıyor. Bilinçaltımızı doğru şekilde kullanmayı ögreterek hayatımızda olumlu anlamda birçok şeyi değiştirebileceğimizi gösteriyor. Bence kesinlikle okunmalı.
Başucu kitabım diyebilirim. Bu kitaptan 3 tane aldım 3 ünüde arkadaşlarıma kaptırdım. Yenisini de almayı planlıyorum. Aslında tüm gücün bizim elimizde olduğunu ve hayatımızı istediğimiz şekilde yonlendirebilecegimizi, düşüncelerimizi değiştirmekle ilk adımı atabilecegimizi belirtiyor.
Farklı bir pencere ....farklı düşünceler ve gerçekler ....severek okudum ve başucu kitaplarımdan biri...farkındalık için gerekli bir dost ...
Koridor yayınlarından çıkan bu kitabı beğendim Murphy her zaman merak ettiğim bir şahsiyetti fakat kitabın sonuna geldiğimde büyük bir hüsranla karşılaştım çevirmen ya da her kimse kitabın orjinaline bağlı kalmamış. Çünkü J.Murphy 1981 yılında ölmüş ama kitapin sonunda bahsi geçen J.L Calment 122 yaşındaki kadın 1997 yılında ölmüş ve murphy bu kadının 122 yaşında öldüğünü son fotoğrafındaki gülümsemesinden bahsediyor. Eğer kitabın muhtelif yerlerine bu şekilde eklemeler yapılmışsa gerçekten yazara ve okuyucuya karşı büyük bir saygısızlık yapilmistir
Başkalarının affetmek, zihinsel huzur ve sağlık için gereklidir. Eğer sağlıklı ve mutlu olmak istiyorsanız, sizi incitmiş olan herkesi affetmelisiniz.
İlerleyen yılları hoş karşılayın. Bu sonu olmayan bir yolda ilerlediğiniz anlamına gelir.
"Asla 'Buna param yetmez' ya da 'Bunu yapamam' gibi ifadeler kullanmayın. Bilinçaltınız sözünüzü dinler. İstediğiniz şeyi yapmak için paranız ya da yeteneğiniz olmadığını görür. Olumlu bir biçimde, 'Bilinçaltımın gücü sayesinde her şeyi yapabilirim.' deyin."
Joseph Murphy
Sayfa 30 - Koridor Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Bilinçaltının Gücü
Alt başlık:
Zihinsel ve Bedensel İyileşme / Düşüncelerinizi Değiştirirseniz Kaderinizi de Değiştirirsiniz
Baskı tarihi:
Mart 2009
Sayfa sayısı:
288
ISBN:
9786054188000
Çeviri:
Aslı Şimşek
Yayınevi:
Koridor Yayıncılık
Senelerdir Amerika'da En Çok Satan Bireysel Gelişim Kitaplarından Biri.

Düşüncelerinizi Değiştirirseniz Kaderinizi de Değiştirirsiniz

Neden bir insan üzgünken diğeri mutludur?

Neden bir insan korkak ve endişeliyken diğeri inanç ve güven doludur?

Neden bir insan amansız olduğu söylenen bir hastalıktan kurtulurken diğeri iyileşemez?

Neden bir insanın güzel, lüks bir evi varken diğeri derme çatma bir yerde yaşamak zorundadır?

Neden bir insan tam bir başarı örneğiyken diğeri sefil haldedir?

Neden bir konuşmacı ilgi çekici ve son derece popülerken, diğeri sıradan ve sönüktür?

Neden bir insan işinde ya da mesleğinde bir dehayken, diğeri hayatı boyunca hiçbir şey yapmadan ya da başarmadan düşe kalka yürümeye çalışır?

Neden bu kadar fazla hoşgörülü ve ahlaklı insan zihnindeki ve bedenindeki olumsuzlukların acısını çekiyor?

Neden ahlaksız pek çok kişi başarılı, zengin ve sağlıklı olup bunun keyfini çıkarıyor?

Neden bir insan mutlu bir evlilik sürerken diğeri evliliğinde mutsuzluk ve hayal kırıklığı yaşıyor?

Bu soruların yanıtı, bilinç ve bilinçaltınızın işleyişinde gizli olabilir mi?

Kesinlikle evet.
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 295 okur

  • F.Arıcan
  • şule yavaş
  • melike
  • Burak Ülke
  • sena dal
  • Çikolatali OKUYUCU
  • karanfil kula
  • Burak
  • pervin örgen
  • Özlem Parlak

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3.4
14-17 Yaş
%5.7
18-24 Yaş
%25
25-34 Yaş
%21.6
35-44 Yaş
%25
45-54 Yaş
%14.8
55-64 Yaş
%3.4
65+ Yaş
%1.1

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%68.6
Erkek
%31.4

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%28.2 (33)
9
%17.1 (20)
8
%22.2 (26)
7
%12.8 (15)
6
%13.7 (16)
5
%2.6 (3)
4
%1.7 (2)
3
%0.9 (1)
2
%0
1
%0.9 (1)

Kitabın sıralamaları