Bilinçaltının Gücü (Zihinsel ve Bedensel İyileşme / Düşüncelerinizi Değiştirirseniz Kaderinizi de Değiştirirsiniz)

·
Okunma
·
Beğeni
·
65,5bin
Gösterim
Adı:
Bilinçaltının Gücü
Alt başlık:
Zihinsel ve Bedensel İyileşme / Düşüncelerinizi Değiştirirseniz Kaderinizi de Değiştirirsiniz
Baskı tarihi:
Mart 2009
Sayfa sayısı:
288
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054188000
Orijinal adı:
The Power of Your Subconscious Mind
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Koridor Yayıncılık
Baskılar:
Bilinçaltının Gücü
Bilinçaltının Gücü
Şüuraltının Gücü
The Power of Your Subconscious Mind
The Power of Your Subconscious Mind
Senelerdir Amerika'da En Çok Satan Bireysel Gelişim Kitaplarından Biri.

Düşüncelerinizi Değiştirirseniz Kaderinizi de Değiştirirsiniz

Neden bir insan üzgünken diğeri mutludur? 

Neden bir insan korkak ve endişeliyken diğeri inanç ve güven doludur?

Neden bir insan amansız olduğu söylenen bir hastalıktan kurtulurken diğeri iyileşemez?

Neden bir insanın güzel, lüks bir evi varken diğeri derme çatma bir yerde yaşamak zorundadır?

Neden bir insan tam bir başarı örneğiyken diğeri sefil haldedir? 

Neden bir konuşmacı ilgi çekici ve son derece popülerken, diğeri sıradan ve sönüktür?

Neden bir insan işinde ya da mesleğinde bir dehayken, diğeri hayatı boyunca hiçbir şey yapmadan ya da başarmadan düşe kalka yürümeye çalışır?

Neden bu kadar fazla hoşgörülü ve ahlaklı insan zihnindeki ve bedenindeki olumsuzlukların acısını çekiyor?

Neden ahlaksız pek çok kişi başarılı, zengin ve sağlıklı olup bunun keyfini çıkarıyor?

Neden bir insan mutlu bir evlilik sürerken diğeri evliliğinde mutsuzluk ve hayal kırıklığı yaşıyor?

Bu soruların yanıtı, bilinç ve bilinçaltınızın işleyişinde gizli olabilir mi?

Kesinlikle evet.
(Tanıtım Bülteninden)
288 syf.
·5 günde·9/10 puan
•Murphy'nin zihni tanrılaştırdığı kitaptır diyebilirim.
Bir alıntıyla: “Sizce nedir çağların en müthiş sırrı, atom enerjisi mi,termonükleer enerji mi, nötron bombası mı, gezegenler arası yolculuk mu? Hayır hiçbiri değil, bunun cevabı çok basit, bu sır, kendi bilinçaltınızın içinde olan, mucizeler yaratan o harika güçtür.” der ve ardında olumlama tekniği, mental film metodu, dua, ruhani sezgisel güçler, oto telkin, hetero telkin, inanç ve çekim yasasının vb. hayatımıza aslında çok basit etkisinin yarattığı büyük sonuçlarını gözler önüne serer.
•Hayatınızda fark yaratacak bir kişisel gelişim kitabı olduğunu düşünüyorum mutlaka okunmalı ama sadece okumak için değil bir şeyler alabilmek, edinebilmek adına.
Çünkü size her seçeneği sunarken siz acaba ben hangisiyim diye sorguluyorsunuz kendinizi.
•Murphy de diyor ki bilinçaltının mucize yaratan güçleri sizden, benden, dünyadan önce de vardı. Gerçekten bilinçaltınızı biraz olsun kontrol altına alabilirseniz daha mutlu bir hayat sürüleceğine ben de inanıyorum.
•Çekim yasasının önemini bir kere kavramış olan insanın da bu kitabın önemini kavrayacağı düşüncesindeyim.
Unutmayın arkadaşlar siz düşündüklerinizsiniz. İyi okumalar :)
288 syf.
·2 günde·5/10 puan
Öncelikle kitabı yer yer tekrara düştüğü için tamamen okumadığımı fakat büyük çoğunlukla okuduğumu belirtmek isterim. Kitaplığımda uzun süre beklediği için okuduğum kitap ismi gibi genel olarak bilinçaltının nasıl işlediği ve bu yüzden neler yapmamız gerektiğinden bahsetse de bilinçten de fazlaca bahseder. Gayet akıcı dille yazılmış kitapta yer yer Joseph Murphy'nin hastaları veya tanıdıklarının bilinçaltını kullanarak nasıl zengin olduğunu, iyileştiğini ve hatta bilinçaltını kötü etkileyen nedenlerden kaynaklı öldüğü bahsedilirken bölümler arasında vurucu yerleri bölüm hatırlatması olarak karşımıza çıkarır. Aslında 100 sayfa olabilecek bir kitapken tekrarlamalar ve benzeri nedenlerle 288 sayafaya çıkmış olan kitabın genel olarak tanımlamak istediği ''Bir insan bilinçaltında ne düşünüyorsa; o dur.'' cümlesidir.
Bilinçaltını iyi yönde kullanıp sağlığın iyileştirilmesi , hastalıklardan kurtulmak gibi yerlerde yazara katılsamda bilinçaltını kullanıp zengin olmak ve istediğin biriyle evlenmek gibi çoğu yerde yazara katılmıyorum . Kitap bazı yerlerde gerçekten ilham verici bir kitap fakat bazı yerlerde ise diğer kişisel gelişim kitaplarına çok benzeyen türden bir kitap olarak sınıfta kaldı benim için.
288 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10 puan
Kitabı okuyunca yazarın iyimserliğine hayran kalıyorsunuz! Biraz istesek nerdeyse hepimiz Tanrı olacağız.
İstisnai hikayelerle yazılarının altını doldurmaya çalışarak kitabın başından sonuna aynı şeyi tekrar edip duruyor gibi geldi bana.
288 syf.
·Puan vermedi
Sevgiyle, sessizce ve huzur içinde düşünüyor, konuşuyor
ve davranıyorum. Beni eleştiren ve hakkımda dedikodu yapan
herkese sevgi, huzur, hoşgörü ve kibarlık gösteriyorum. Düşüncelerimi herkese karşı huzura, uyuma ve iyi niyete yönlendiriyorum.Ne zaman olumsuz bir tepici gösterecek olsam, kendime
şöyle diyorum: “Kendi içimde uyum, sağlık ve huzur prensibinden hareketle düşünüyor, konuşuyor ve davranıyorum.” Yaratıcı
zeka her alanda beni yönetiyor; bana öncülük ediyor ve yol gösteriyor.
Bu sözler Cynthia’nın hayatını değiştirdi. İşyerindeki eleştirel ve rahatsız edici ortamın yavaş yavaş kaybolduğunu gördü. İş arkadaşları, onun hayat yolculuğundaki dostları ve yol arkadaşları oldular. Kendimizden başka kimseyi suçlayamayacağımız
ve kimseyi değiştiremeyeceğimize dair gerçeği keşfetti.

Bu kitap her kesde bulunmalı. İnsanın düşüncende haraketlerinde iyiye doğru bir addım artırıcak bir kitap...
İyi okumalar...
288 syf.
·7/10 puan
İlk yarısını okuduktan sonra okuduklarımı pekiştirmek için ara vermiştim ve bugün kitabı bitirdim. Kitapla ilgili düşüncelerim biraz karışık aslında, yazarın düşüncelerinin bir çoğuna katılmasam da kitapta çok önemli ve güzel noktalara değinmiş. Bilinçaltıyla ilgili verdiği her bilgiden sonra bilgiyi destekleyen hikayelere yer vermesi anlatımı güçlendiriyor ve bilginin daha iyi kavranmasına yardımcı oluyor. Yalnız kitapta bahsettiği bazı hikayeler bana çok gerçekçi gelmedi biraz fazla masalsıydı gerçekliklerinden emin olamadım.
Bu kitabı okuyup hayatınızda kullanmayı düşünüyorsanız yazarın size verdiği bilgileri kendi düşünce ve doğrularınıza göre şekillendirip uygulamanızı tavsiye ederim.
Kitabın ilk yarısı ikinci yarısından kesinlikle çok daha iyiydi, ilk yarısı bilgi ağırlıklıyken ikinci yarısı hikaye ağırlıklıydı ki bunlar beni biraz sıktı. Keşke genel olarak kitap bilinçaltıyla ilgili daha çok bilgi içerseydi.
Kitabı almadan önce daha çok beklentim vardı, beklentilerimi tam anlamıyla karşılamasa da okurken çok şey öğrendim.
288 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
Herkesin okuması gereken bir kitap. Yaptığımız yanlışları hayata bakış açımızı bizi nasıl etkilediğini anlatmış.Bilinç altına gönderdiğimiz yanlış talimatların daha sonra hayatımızda gerçekleştiğini onun için bilinç altının olumlu düşüncelerle temizlenmesi gerektiğini anlatmış. Çok beğenerek ve zevk alarak okudum.
288 syf.
·11 günde·Beğendi·10/10 puan
Düşünceleriniz hayatınızı oluşturur. Ne düşünüyorsak kendimize onu çekeriz. En basit örnekle eğer karşımızdaki insanın bizden soğuduğunu düşünüyorsak hal ve hareketlerimiz buna göre değişecektir ve karşımızdaki bizden soğumadıysa bile soğumaya başlayacaktır. Başka bir örnek verecek olursak sınavda "Bu sorular çok zor nasıl çözeceğimi bilmiyorum!" tarzı düşüncelere sahipsek beynimiz bunu emir gibi algılar, "Madem öyle istiyorsun o zaman bilginin olduğu kısma blok koyuyorum" der. Eğer "Bunu biliyordum, kesin yapacağım" tarzı bir fikre sahipsek hemen "Dur bak bu buna benziyor, bu methodu da kullan" tarzı beynimiz harekete geçecektir. Bunlar en temel örnektir. Eğer bu incelemeyi hala okuyorsanız zaten düşünce gücüne inanıyorsunuz demektir. Bu konularda az bilgi sahibi iseniz film olarak 'The Secret' izlemenizi öneririm. Sadece düşünce gücüyle bile insanların hayatları değişebilir.
Belki siz kaderin şansı olarak yorumlarsınız bilemem ama gerçekten düşüncelerimle istediği bir çok şeyi elde ettim. Başarının birkaç kilidi varsa bir tanesi düşüncedir. Başarıya ulaşmış pek çok insan düşünce gücüne inanan ve hayatında uygulayan insanlardır.
Günlük olarak yapacağımız birkaç dakikalık olumlamalar bile tüm günümüzü değiştirmeye yetebiliyor.
Düşünce gücünün önemi, nasıl olumlama yapacağımız, güzel alıntıları ve daha fazlası ile bayıldığım bir kitap oldu.
Eğer düşüncelerinizi kontrol ederseniz, tüm hayatınızı kontrol edebilirsiniz.
Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle...
288 syf.
·1 günde·6/10 puan
Muhtemelen yazar burda insan motivasyonunun olumlu yönde ivme kazanması için bu eseri yazma zahmetine girmiş.

Bu kitapta her ne kadar hikaye olarak kabul etmek zorunda kaldığımız olayları çokça tekrar etse de, insanın insan ile iletişimi insan duyguları üzerinde etkili olduğunu biliyoruz.

Fakirliği çok kötü (hastalık) ve zenginliği ise kurtuluş (iyileşme) olarak çokça tekrar etmesinin bir derinliği yok maalesef tatmin edici değil.

Bu kitabın toplamında diyebileceğim tek şey, bilgi (gerçek) acıtabilir ama ona (gerçeğe) inanmayarak rahatlayabilirsiniz. Ve tersi olduğunda ise tam tersi davranmak.

Ve tabi onlarca değerlendirme yapılabilir. Eğer amacınız insan zihninin derinliklerini öğrenmeye çalışmak ise zaman ayırıp okumak sizden bir şey eksik etmez. Belki aklınıza daha önemli konuların gelmesine yardımcı olabilir.
288 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Kimileri çok şanslıdır, her istediği ayağına gelir. Kimileri de istemekten yorulmuştur, hayatının istediği gibi olmamasından yakınır. Bilinçaltına verilecek telkinlerle hayatınızı kendiniz yönlendirebilirsiniz der kitapta. İstediğiniz şeyi kendinize çekebilirsiniz. Bazı tekrarlamalar mevcut olmasına karşın pozitif bakış açısı elde etmek için faydalı olacaktır.
288 syf.
·9/10 puan
Bana çok farklı bir bakış açısı kazandıran bir kitap oldu. Anlatımı anlaşılır ve akıcı. Asla gereksiz bilgilerle okuru sıkmıyor. Eğer bilinçaltına ilginiz varsa kitaplığınızda mutlaka bulunmalı bu kitap :)
Başkalarının affetmek, zihinsel huzur ve sağlık için gereklidir. Eğer sağlıklı ve mutlu olmak istiyorsanız, sizi incitmiş olan herkesi affetmelisiniz.
Biri sırf bir ara, "Sizi karı koca ilan ediyorum," dedi diye sindirilmesini, korkutulmasını ve dövülmesini gerektiren ilahi bir yasa olmadığını öğrenmişti.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Bilinçaltının Gücü
Alt başlık:
Zihinsel ve Bedensel İyileşme / Düşüncelerinizi Değiştirirseniz Kaderinizi de Değiştirirsiniz
Baskı tarihi:
Mart 2009
Sayfa sayısı:
288
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054188000
Orijinal adı:
The Power of Your Subconscious Mind
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Koridor Yayıncılık
Baskılar:
Bilinçaltının Gücü
Bilinçaltının Gücü
Şüuraltının Gücü
The Power of Your Subconscious Mind
The Power of Your Subconscious Mind
Senelerdir Amerika'da En Çok Satan Bireysel Gelişim Kitaplarından Biri.

Düşüncelerinizi Değiştirirseniz Kaderinizi de Değiştirirsiniz

Neden bir insan üzgünken diğeri mutludur? 

Neden bir insan korkak ve endişeliyken diğeri inanç ve güven doludur?

Neden bir insan amansız olduğu söylenen bir hastalıktan kurtulurken diğeri iyileşemez?

Neden bir insanın güzel, lüks bir evi varken diğeri derme çatma bir yerde yaşamak zorundadır?

Neden bir insan tam bir başarı örneğiyken diğeri sefil haldedir? 

Neden bir konuşmacı ilgi çekici ve son derece popülerken, diğeri sıradan ve sönüktür?

Neden bir insan işinde ya da mesleğinde bir dehayken, diğeri hayatı boyunca hiçbir şey yapmadan ya da başarmadan düşe kalka yürümeye çalışır?

Neden bu kadar fazla hoşgörülü ve ahlaklı insan zihnindeki ve bedenindeki olumsuzlukların acısını çekiyor?

Neden ahlaksız pek çok kişi başarılı, zengin ve sağlıklı olup bunun keyfini çıkarıyor?

Neden bir insan mutlu bir evlilik sürerken diğeri evliliğinde mutsuzluk ve hayal kırıklığı yaşıyor?

Bu soruların yanıtı, bilinç ve bilinçaltınızın işleyişinde gizli olabilir mi?

Kesinlikle evet.
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 3.800 okur

  • İhsan Sağlam
  • Funda Dursun Topcu
  • Viola
  • betul kanneci
  • Afşin aktaş
  • özgür akın
  • Ezgi okutaner
  • Önder Elmas
  • Kapgan femur
  • Güzide Özdil

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%4.9
13-17 Yaş
%5.9
18-24 Yaş
%24.5
25-34 Yaş
%20.6
35-44 Yaş
%26.5
45-54 Yaş
%13.7
55-64 Yaş
%2.9
65+ Yaş
%1

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%69.3
Erkek
%30.7

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%27.7 (331)
9
%16.5 (197)
8
%19.2 (229)
7
%12.3 (147)
6
%7.9 (94)
5
%3.2 (38)
4
%2 (24)
3
%1.2 (14)
2
%1.3 (15)
1
%1.5 (18)

Kitabın sıralamaları