Joy Ellis

Joy Ellis

Yazar
7.8/10
4 Kişi
·
11
Okunma
·
1
Beğeni
·
69
Gösterim
Adı:
Joy Ellis
Unvan:
Yazar
Doğum:
Birleşik Krallık
Yıllardır yanarak büyüyen intikam ateşi,dolunayın sokakları aydınlatmakta çaresiz kaldığı bir gecenin sessizliğinde bütün kasabanın kaderini değiştirecekti.
Kim başka birine zarar vermek adına çukur kazıyorsa oraya kendisi düşücektir,eğer birine taş atarsa,o taş kendilerine dönecektir.
368 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
| Suçlu Olanlar |

Polisiye gerilim kitaplarını ayrı seviyorum. Suçlu Olanlar, polisiye gerilim bir kitap. Kurgusu gerçekten harika ve yazarın kalemi iyi. Ama çeviri hataları okumamı zorlaştırdı. Tabii ki bu bir engel değil heyecan dorukta bitirdim kitabı özellikle son yarısı beni daha bir heyecanlandırdı. Elimden bırakamadım diyebilirim. Gereksiz mi bilmem ama bazı detaylar fazla geldi benim gözüme ve yordu. Onun dışında yapılan betimlemeler film sahnesi gibi gözümün önüne geldi.
Seri bir kitap olduğunu ise unutmadan söyleyeyim.

Konusuna gelecek olursam
Dedektif Jackman’ın erkek kardeşinin eşi Sarah, aniden intihar ediyor. Kendini bir nehirden atıyor. Mutlu bir evliliği ve hayatını adadığı iki çocuğu olan Sarah bunu neden yaptı?
Sarah’ın ölümünü araştıran Jackman ve Dedektif Evans, geçmişindeki sıraları öğreniyorlar. Sarah’ın ölümünün sonrasında benzer şekilde intihar eden bir kadın daha ortaya çıkıyor.
Ve birde hapishanede intihar eden genç katil var.

Birbirleriyle nasıl bir bağlantıları var? Neden intihar ettiler?
Hepsinin cevabı kitapta saklı.
368 syf.
·3 günde·Puan vermedi
| Suçlu Olan ~ Joy Ellis |
°
Polisiye, gerilim, suç, cinayet ve daha fazlasını sevenler buraya! Şahsen ben polisiye okumaya aşık bir insanım. Bir ara okuduğum tek tür polisiyeydi hatta. Tabii zamanla kendimi aştım ve başka türlere de geçtim Ama konumuz bu değil tabii Gelelim kitabımıza
Kitap Dedektif Jackman’ın kardeşinin eşi olan Sarah’ın ölümü, daha doğrusu intiharı ile başlıyor. İntiharın nedenleri araştırılıyor ve bu sırada Sarah’ı aslında tanımadıklarını fark ediyorlar. Onun geçmişinden gelen sırları öğreniyorlar. Tabii dedektif bu ölümü araştırmaya başlıyor. Bu araştırmalar sürecinde başka bir kadının intiharı ve bu iki intihar arasında bağlantı dikkat çekiyor ve olaylar iyice sarpasarıyor. Aslında bu iki kadın intihar mı etti yoksa birer cinayet mi? Arkasından gelen ölümler ve aksiyonu okumak beni çok heyecanlandırdı. Her polisiye kitapta olduğu gibi acaba suçlu kim diyerek hızla çevirdim sayfaları.
Benim için tek eksiği tam heyecanla okurken kitabın seri olduğunu öğrenip devamının henüz elimizde olmaması oldu
Dedektif Jackman ve Marie Eva muhteşem bir ikiliydi. Onların ilişkilerine bayıldım Daha çok okumak ister miydim? Kesinlikle!
Kurgu, kapak, karakterler hepsini çok sevdim Gerçi sevmem için polisiye olması yeterliydi ama olaylar arasındaki bağlantılar ve dedektiflerimizin zekice saptamalarını okumak ve olayın içine girip katili aramak çok heyecan vericiydi. Polisiye sevenlerdenseniz tavsiyemdir.
Bu kitap yazarın DJ Jackman & DS Evans Serisinin 4.kitabı imiş ve Türkiye'de Ekim 2018 de yayınlanmış. Serinin 3.kitabını ise Parola Yayınevi bu ay çıkartıyormuş. Merak ettiğim konu yayınevinin seriyi yayınlamaya neden 1.kitaptan başlamadığı.
368 syf.
·1 günde
Sarah aniden ortadan kaybolması Ve intihar etmesi üzerine eşinin abisi dedektif Jackman ile Jackman’ın dedektif ortağı Evans bu ölümün arkasındaki sırrı araştırmaya başlarlar Ve Sarahın geçmişindeki sırlar ortaya çıkar.Peki bu ölümün,benzer şekilde intihar eden başka bir kadının arasındaki ortak bağ ne idi?Keyifli okumalar.

Yazarın biyografisi

Adı:
Joy Ellis
Unvan:
Yazar
Doğum:
Birleşik Krallık

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 11 okur okudu.
  • 9 okur okuyacak.