Julie Cohen

Julie Cohen

Yazar
7.8/10
13 Kişi
·
27
Okunma
·
3
Beğeni
·
529
Gösterim
Adı:
Julie Cohen
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
ABD
Değişiklikten korkan , her günün birbirinin aynı geçmesinde huzur bulan biri olduğumu anlamak beni mutlu etmedi ama böyleydim işte.
Her gün aynı alkol tüketimi , birbirini takip eden aynı ruh hali değişiklikleriyle geçen bir hayatta , insanın zaman mevhumu mu kalır?
'' Sırf sen buradaki hiç kimseyle bir bağın olmasın istiyorsun diye , onlarında seninle bir bağları olmadığı anlamına gelmez.''
Son derece düzgün üslubu keyifli konusu ile iyi kotarılmış bir romantik roman biraz hüzün biraz keyif şen şakrak makara derken bir bakmışsınız bitivermiş :)
Bu kitabı İlknokta sitesinde %50 gibi bir indirimle aldım, bloglarda pek yorum da yoktu ama ben merakıma yenik düştüm.
Konu hassas; çocuğu olmayan bir çift ve onlar için taşıyıcı annelik yapan tek çocuklu yalnız bir aile.Kitap boyunca ahlaki açıdan düşünüp durdum, yazar da kurguya çekemedi beni.
Hani bazı kitaplar vardır ipin ucunda yürür, bu kitap da benim açımdan onlardandı; ama başarılı olamadı.
Ben beğenmedim, beğenene saygı duyarım.
Sevdiğiniz adam için bebek doğurur muydunuz? Romily tam olarak bunu yaptı ve sonucunun meral getireceğini biliyordu.. Gerçekten güzel ve alıcı bir kitap. Konusu hayli ilgi cekici. Okumanızı tavsiye ederim
Bu da yazın okuduğum bir kitaptı.
Kitap guzel ama benim kitaptan beklentilerim çok fazlaydı doğrusu. Onun için ooo süper falan diyemem. Ama az beklentiyle baslasaydim kitaba kesinlikle cok begenirdim
Aşırı sevmesem de yine de güzel bir kitaptı. Ben kitabı okumadan önce zaten aşırı bir beklentiye girmedim o yüzden kitap bana iyi ve güzel geldi. Aşkın ve arkadaşlığın anlatıldığı içinde acının ve mutluluğun olduğu güzel bir roman...
En favori konularımdan aile ve annelik üzerine yazılmış, okurken hele bir de anneliği tatmış iseniz empati duygularınız tavan yaparak okuyorsunuz kitabı. Bir çok sosyal kitap gurubu sitelerinde bu kitap ile ilgili olumsuz yorumları okuyunca tedirgin olmuştum. Ancak, kitabı okuyup bitirince şunun farkına vardım, okuduklarımızda az veya çok kendimizden bişeyler bulursak finali önemsemeden kitabı begendiklerimiz arasına koyabiliyoruz. Bu kitap da daha çok annelere yönelik hitaben anlatılmış olduğundan her yaş kesimi beğenmemiş olabilir. Çocukları olmayan evli mutlu bir çift, onlara taşıyıcı annelik yapmayı teklif eden çok yakın arkadaşları ve öncesinde gizli kalmış duyguların, hamilelik sürecinden sonrasına yansımaları diye kısa bir spoi geçelim. Ben beğenerek okudum, tavsiye de ederim
Bir kadın 11 yıl boyunca bir adama deli divane aşık. Ama ona hiç belli etmemiş. Arkadaş rolünü kabul etmiş. Onu çok sevdiği karısıyla izliyor, mutluluklarını görüyor, hep de mutlu olmasını istiyor zaten. En ufak bir umudu yok bu aşktan. Adam ve eşi claire birbirlerini çok seviyorlar. Çok da mutlular ancak çocukları olmuyor ve bu gölge üstlerine düşüyor. Yıllarca sevgisini içinde yaşayan rominie bunca yıl yanında durup kendisine destek vermiş adama bir nevi borcunu ödemek gerçekte sadece onu mutlu etmek için taşıyıcı anneliği teklif ediyor.
Bu arada claire da iyi birisi. Bu hikayede kötü kimse yok. Ek olarak sonradan hikayeye rominie min kızının babası da dahil oluyor.
Şimdi böyle okuyunca sanırsınız ki şahane bir kitap. Yazar konuyu güzel yakalamış ancak gerisi gelmemiş.
Bir kadın bir adamı 11 yıl boyunca sevdiyse sırf onu mutlu etmek için anneliği göze aldıysa hikayenin sonunda o kadın aşkına kavuşmayı hak etmemiş midir? Tamam gerçek hayatta böyle olmuyor ama bu da bir roman neticede.
Finalde çok hayalkırıklığı duydum. Zaten o yönde ilerlediği belli idi lakin bir ters köşe beklemedim değil.
Hele de rominie'yi eldekiyle mutlu etmesine de sinir oldum. Aslında şu da bir gerçekki çiftler tam birbirine göre oldu. Ama aşk tüm mantık sınırlarının üstündedir. Yazar istese kitabı ortalarında çok farklı kırabilirdi.
Sonuçta sinir olduğum bir kitaptı. Ama rominie karakterini çok sevdim. Keşke biraz daha bencil olabilseydi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Julie Cohen
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
ABD

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 27 okur okudu.
  • 18 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.