Justin Richards

Justin Richards

Yazar
8.4/10
49 Kişi
·
130
Okunma
·
0
Beğeni
·
415
Gösterim
Adı:
Justin Richards
Unvan:
İngiliz Yazar
Doğum:
Epping, İngiltere, 14 Eylül 1961
''Ben savaş fikrini destekliyorum demiyorum,'' diye çıkıştı Milton. ''Ben sadece ondan fayda sağlıyorum. Savaşa gelene kadar başka şeylerin yarattığı bir sürü acı var ve eminim ki bu noktaya ilk dikkat çekeceklerden biri de siz olurdunuz.''
''Ve bu acıdan kâr sağlıyorsunuz.'' diye belirtti Clara.
''Kesinlikle. Ben ondan para kazanıyorum, sonra da o parayı harcıyorum. Ki bu da ekonominin büyümesini sağlıyor, istihdam yaratıyor, diğer sektörlerin de kâr elde etmesini garantiliyor. Kesinlikle iyi bir şey, değil mi?''
“Clara onun duygularının katmanlar halinde olduğunu ilk defa fark etmiyordu. Bir şey hakkında nasıl hissettiği yüzeydeki katmanın altında gizliydi; yüz ifadesi azıcık değiştiğinde ortaya çıkıyordu. Gerçekten ne hissettiği onun da altındaydı; çok, çok derinlerdeydi ve asla ortaya çıkmıyordu."
Justin Richards
Sayfa 137 - İthaki Yayınları
"Kadın ya şarlatandır, ki o zaman fal baktırmanın hiçbir anlamı olmaz. Ya da sahiden geleceği görebiliyordur, ki o zaman da benimle konuşmak ona muhtemelen kalp krizi geçirtir."
192 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Doctor Who kitaplarının en iyisi diyebilirim.Bu kitap diğerlerine göre daha sürükleyici daha merak uyandırıcı geldi.Zevkle okudum.Doctor Who kitaplarından en sevdiğimdir.
192 syf.
·Beğendi·7/10
Uzun süre önce bir hayran sayfasında görmüş ve o an gaza gelip satın almıştım, inanın bana hiç pişman değilim. Kitabı okuyalı epey olmasına rağmen kurgusu ve karakterleriyla hâla hafızamda. Yazarın kullandığı üslup pek hoşuma gitmese de ve başlarda dil konusunda bazı çekincelerim olsa da emin olun bu insanı rahatsız edecek bir boyutta değil. Daha önce rastlamışsınızdır, maalesef yazarlar veya çevirmenler o güzel kurguları kendi elleriyle mahvedebiliyorlar. Endişelenmeyin, belli bir sayfadan sonra kitap su gibi akacak. Okuduğum Doctor Who kitapları (Dehşet Ağı, 12 Doctor 12 Öykü, Trenzalore Öyküleri) arasından en beğendiğim bu oldu, eğer dedikleri kadar güzelse şimdi Shada'ya başlamak istiyorum. Allons-y!
7/10
192 syf.
·Beğendi·9/10
Doctor Who'nun yayımlanan kitaplarından Dehşet Ağı'nı saymazsak diğerlerinden daha kısa olmasına rağmen en beğendiklerimden biri oldu. Hikaye örgüsünün temelinde yatan fikir tam bir bilim kurgu şaheseri niteliğinde, bu fikri işleyişi de güzeldi. Yayımlanan kitaplar arasında beğeni sıralaması yapacak olursam benim için Shada kitabından sonra gelerek ikincilikte yer alıyor diyebilirim. Kurguya yakışmayacak derecede birkaç ufak ama göze batan detay vardı; fakat onlara rağmen güzel bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Justin Richards
Unvan:
İngiliz Yazar
Doğum:
Epping, İngiltere, 14 Eylül 1961

Yazar istatistikleri

  • 130 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 53 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.