Kadri Çelik

Kadri Çelik

Çevirmen
10.0/10
3 Kişi
·
15
Okunma
·
0
Beğeni
·
6
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
366 syf.
·Beğendi·10/10
Fatiha suresinin tefsirine farklı bir bakış açısı yakalayabileceğiniz nadir eserlerden. Tasavvufi, edebi ve felsefi yönü okuyucuyu tatmin edici nitelikte. Yalnız okuyacakların Şii’lere olan önyargılarını bırakarak okumalarını tavsiye ederim.
64 syf.
·Beğendi
Kitab dini bir romandır.

Ey Spartaküs’ün önderliğinde zalim Roma İmparatorluğu’nun kan içici asillerine, insanlık ve özgürlük bayrağıyla isyan eden köleler! Sizler, çekinmeden Sezar’ın kanlı ve cellât kılıcı altında can verdiniz, ama zillet ve köleliği asla kabul etmediniz.Şahit olun ki, bende burada, kurtuluş bayrağını elime alarak sizin gibi kıyam ediyorum. Siz ey Bedir’in aslanları! Ey Hayber savaşındaki tevhit erleri, Ey Kerbela şehitleri! Yaralı olan bana ve şu yabani cellâda iyi bakın. Şahid olun ki, ben zillet içinde yaşamayı asla kabul etmedim. Mahrumiyet ve yoksulluk sahnesi karşısında, asla seyirci kalmadım.

Zavallı ve kimsesiz yetimlere, sadece bakıp acımaklar yetinmedim. Kendi oğlunu tevhit yolunda yetiştiren annelere, gencecik nişanlısını bu zulüm zindanlarında, şehit veren bacılara, kahramanların şerefine ve şehitlerin kanına andolsun ki, sonunda aydınlıklar, karanlıklara üstün gelecektir. Karanlıklar, her zaman aydınlıklara tabidir. Yeryüzünde özgürlük savaşı verenlere ve mahrumiyet ve fakirlik için çalışanlara andolsun ki, ben hiçbir zaman bu mücadeleden el çekmeyeceğim. Buradan kurtulsam bile,  yine savaş cephelerine döneceğim. Ta ki, tağut yok olana kadar…”

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 15 okur okudu.
  • 6 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.