Cemal Aynası Hamd Suresi'nin Tefsiri, Cihad-ı Ekber, İrfani Mektuplar

10,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
34 gösterim
Merhum İmam Humeyni'nin en önemli fakat en tanınmayan boyutu, onun ilmi konumudur. O kendisini tüm İslami ilimler alanında yetiştirmiş ender şahsiyetlerdendir; fıkıh alanında yetkin bir müçtehid, felsefe dalında yeni görüşleri olan bir filozof, Kur'an'ın hizmetinde bir müfessir ve irfan konu olunca Allah'ın yeryüzündeki hak ariflerinden biridir.

İmam Humeyni tüm bu alanlarda hem öğrenci yetiştirmiş ve hem de çok kıymetli eserler kaleme almış yahut dersini vermiştir. İşte elinizde bulunan eser o aziz imamın üç önemli kitabını kapsamaktadır.

Birinci kitap Hamd / Fatiha suresinin tefsiri, ikinci kitap büyük bir ahlak dersi niteliğinde olan Cihad-ı Ekber yani insanın nefsi ve şeytan ile yapmış olduğu büyük savaş ve son olarak üçüncü kitap Merhum İmam Humeyni'nin hayatının farklı devrelerinde yazmış olduğu irfanî ve ahlakî mektuplarını içermektedir.
Esra Yalçın 
 02 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Fatiha suresinin tefsirine farklı bir bakış açısı yakalayabileceğiniz nadir eserlerden. Tasavvufi, edebi ve felsefi yönü okuyucuyu tatmin edici nitelikte. Yalnız okuyacakların Şii’lere olan önyargılarını bırakarak okumalarını tavsiye ederim.