Kamil Doruk

Kamil Doruk

Yazar
8.3/10
6 Kişi
·
6
Okunma
·
0
Beğeni
·
364
Gösterim
Bak biraz sonra gündüz olacak.Kalkıp gideceksin beyaz giysilerinle.Ben , göğüs boşluğumdaki karanlığımla başbaşa kalacağım.
hani mavi'yi seviyorduk ikimizde ?
Son gülen sevgi mi , ölüm mü?
Gülmeni istemiştim , gülmeni istemiştim
gülmeni gülmeni gülmeni : ölümden vazgeçip son gülenin sevgi olmasında bana yardım edeceğini sanmıştım da...
Söyle bana : son gülen sevgi mi?..
Çıkmak istiyorum, dışarı çıkmak...şu uyuşukluk dolu odadan , şu içimde yüzen içeriden , şeytan sisi sinmiş şu köşelerden , şu duvarlar arasında kaybolmak , sokakta ayaklarımı solumak , ve içimdeki tüm gölgeleri tepeleyip , yüzümün solmasına aldırmadan ruhumdan soldurmak , kafatasımın içindeki lâmbayı yakmak için , duvarsız ve köşesiz meydanların sabahına ulaşmak istiyorum...kısaca , doğmak istiyorum sabahın tavansızlığına doğru , şu tabansızlığımdan kurtulmak için...bir dâne gibi: köşesiz.
asmalı bağçesindeki masaların çoğu dolu. bu kalabalıkda oturup yazamam. herkes bana bakıyor gibime gelir. oysa yazmak benim için mahrem bir fiil. çünki ben derlemeci ve harami değilim. her bir cümle benden çıkar. yani doğurma gibi. aklın ve gönlün izdivacının meyvasıdır cümlelerim.
insanoğlu bu, aklına bir kuşku kıymığı saplanmayagörsün... kuşku, mantığın ümüğüne basıveriyor.
döndüm. topuklarımın üzerinde döndüm. beş-on adımda, yanılgıdan döndüm; hüsranı gördüm, ziyandan döndüm; döndüm, döndürene şükür. vakitlice pişman edene şükür.

peşîmanlık aslen karadır, iç karardır; amma, bu ne kutlu bir ak pişmanlıkdır... pişmanlıkda ışık olur mu? geceden gündüzü çıkaran için bundan kolay ne ola... ol'un sahibi ol der, olur... ve -yunuslularca- pişmanlık fayda eder. -bizi, gök kapılarının kapanıp gök yarıldığında kapısız kalan kapkara son pişmanlıkdan muhafaza eyle, ey ol'un sahibi!
doğru söyle: göz sahibi misin?
gören mi
görmeyen mi?
yokluğu görmeyi öğrenebildin mi?
yokluğu gören göz edinebildin mi?
Biz insanlar nasıl da dayanamam diye diye dayanılmaz acılara alışarak dayanıyoruz...Alışarak dayanıklılık kazanıyoruz.
Kamil Doruk
291 syf.
·Beğendi·8/10
Alışılmadık bir üslup, farklı bir dil, enteresan mevzular... Kimi zaman harflerle, çoğu zaman kelimelerle oynayarak, bu esnada kâmus yetkinliğimizi de artırarak ortaya okunası öyküler çıkarmış yazar. Daha önce baskıları çıkan üç ayrı hikaye kitabının tek kitapta birleşmiş hali.
102 syf.
·Beğendi·8/10
Hikayeci Kamil Doruk bir masal kitabı yazmış bu defa. Şehrazad'a atıfla şekillendirilen keyifli bir masal. Bir çırpıda okunuyor. Keyifli vakit geçirmek isteyenler için önerilir...

Yazarın biyografisi

Adı:
Kamil Doruk
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 6 okur okudu.
  • 6 okur okuyacak.