Karen Katchur

Karen Katchur

Yazar
6.8/10
4 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
4
Gösterim
Adı:
Karen Katchur
Tam adı:
Karen Katchur
Unvan:
Yazar
304 syf.
·Puan vermedi
Son zamanlarda bunu fark ettim ki, yıllar geçtikçe beğenilerde değişiyor. Polisiyeyi bir tarafa koyacak olursak ( bu aşk doğuştan itibaren var), psikolojik gerilim ilgi alanımda değildi. Hatta çok ünlü Kayıp Kız'ı o dönem okuyamamış, beni fena halde bunaltmış, bu muymuş bu kadar sevilen kitap demiştim. İlginçtir, son iki yılda psikolojik gerilim müptelası oldum. Hatta sırf tarzı psikolojik gerilim olunca düşünmeden sepete attığım yığınla kitaplarım oldu. Herkes bu tarzı sevmiyor. O yüzden altta yazacağım yorumu okuyup "Nuray sevmiş hemen alalım" diye düşünmeyin.
Bu kitabı sevmeyen büyük bir kesim var. Açıkçası ben de okumayı düşünmüyordum. Hadi dedim, ben bi ufaktan başlayayım, sevmezsem bırakırım. Düşündüğüm gibi olmadı hatta iyi ki okumuşum dediğim kitaplardan biri oldu.

Geçmişe dönük acı dolu hatıralar ve göl çevresindeki kayıplar. Baştan sona devam eden bir gizem, umutsuzluk, karamsarlık, pişmanlık, acı, kin, nefret ve az da şüphe. Ne ararsan var bu kitapta.

Kitabın kapağını açıp yazarın inşa ettiği evin içine adım atarak, o ailenin ve çevresindeki kişilerin hüzünlü hikayelerine ve sıradışı yaşamlarına tanık oluyor, yazarla birlikte tüm odaları ve göl çevresini geziyor, tanımadığımız bir evi gezerken üzerimizdeki tedirginliğe rağmen yazarın sımsıkı elimizi tutup bizi yalnız bırakmayaşına seviniyor ve tüm odalara adım atıp son kapının ardına gelince yavaş yavaş o karanlık kasvetli odaya adımımızı atıyoruz.

Göl Yolu'nun Sırrı, canlı karakterleriyle, anlatımıyla ve en önemlisi okuyanı içine çeken kurgusuyla "sevdiğim" kitaplar arasında yerini aldı. Şuna açıklık getireyim: kitapta gizem, pişmanlıklar, aile ilişkisi, aşk ve ergen çocukların aile arasındaki çatışmaları var. Elbette bu kitaptan çok daha iyilerini okudum, üst sıralarda yer almaz ama yine de gizem sevenlere gönül rahatlığıyla tavsiye ederim...
304 syf.
·3 günde·6/10
Yazarın ilk romanı olması açısından gayet başarılı. Hikaye merak uyandırıcı. Tempo zaman zaman hızlanıp zaman zaman rölantide kalıyor. Belli bir hızı yakalayamıyor. Ama hikaye güzel, merak uyandırıcı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Karen Katchur
Tam adı:
Karen Katchur
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.