Kate Hamer

Kate Hamer

Yazar
7.9/10
17 Kişi
·
48
Okunma
·
2
Beğeni
·
391
Gösterim
Adı:
Kate Hamer
Unvan:
ABD'li Yazar
Doğum:
ABD
“Kuşlar artık şarkı söylemiyor,
Daha çok konuşuyor gibiler, esinti ağaçları hışırdatıyor..
Annem uzaklardan bana sesleniyor ama sesi
Hışırtılara, kuşların seslerine benziyor.
Ona cevap vermem gerektiğini biliyorum, ama veremiyorum..”
Şimdi bu ölü arıların ne kadar hafif olduklarını görünce düşünüyorumda ,yaşamanın canlıya bir ağırlık veriyor gibi olması ne kadar tuhaf.
Bütün gizemler sonunda çözülür mü,yoksa bazıları sır olarak mı kalır?Ölümden sonra ne olur,küçük kızıma ne oldu?..Bunların bir cevabı var mı?.Yoksa sonsuza kadar bilinmez mi?.
Artik içim donmuştu Paul.Bir şey olmalıydı ben bir sey yapmalıydım.Yoksa donarak ölecektim.Bir gün,biri beni yattigim yerde donuk bir ceset olarak bulacaktı.Bir şey olması,hicbir şey olmasından iyidir herhalde oyle degil mi?
"Biliyorsun,degil mi anne,ben hep senin yaninda olmayacagim",dedi bana hızlı hızlı nefes alırken kısık bir sesle.

Belki de kalbim o anda donmalıydı.Belki de dönüp onu kucagima almaliydim,hemen eve götürmeliydim.Bir kuleye ,bir şatoya falan kapatmaliydim onu.Altın bir anahtarla bir yere kilitleyip anahtari yutmaliydim,onu bulmaları icin önce karnımı deşmeleri gerekirdi o zaman..
432 syf.
·7 günde·3/10
O kadar betimleme yapılan bir kitapta sonunu bitsede gitsek yapılması garip olmuş. Büyükbabaya nolduğunu diğer suçlarının neler olduğunu ve en önemlisi asıl mercy kim ona ne olduğunu anlatsaydın kate abla. Kızın polisler tarafından nasıl olduğu bile yok. Annesiyle kavuşma anını geçtim artık. Kitabın sonu vasat.
432 syf.
·98 günde·Puan vermedi
Bir hastane odasinda basladigim uzulerek soyluyorum ki gec biten ikinci kitap oldu.Yazarin ilk kitabi olan Kirmizi Mantolu Kucuk Kiz i okurken zaman zaman sıkılsamda bir annenin kizini kaybettikten sonra ki duygusal ve ruhsal boslugu hissettim uzucu ve sarsiciydi.Kitabin sonunda acaba kavusuyorlar mi diye beklerken yavan bir seyler vardi.Bir okuyucu olarak bu sonu hak etmedim bence.Empati kurabiliyorsaniz okuyun derim ..
432 syf.
·8 günde·6/10
Kitabı henüz bitirdim. Kızını kaybeden bir anne ve annesinin öldüğüne inandırılan kırmızı mantolu küçük bir kız. Büyükbabası olduğunu söyleyen bir adam tarafından kaçırılıyor. Kızın Tanrı tarafından iyileştirme gücü verildiğine inanılıyor kız da kilisede hasta olan insanları iyileştiriyor-ve elbette bunun karşılığında para alıyorlar- Biraz garip bir kitaptı ama annenin çaresizliği ve kızın annesinin öldüğünü söylediklerinde verdiği tepki etkileyiciydi. Kız kaybolduğunda gözlerinin annesini araması bana markette küçükken annemi kaybettiğim anları anımsattı. Anne kızlı kitaplar beni etkiliyor. Denk gelirseniz okuyun:)
432 syf.
·Puan vermedi
Mükemmel sürükleyici bir roman olmasına rağmen aaa bu mu yani sonu diye bitirmiş olmama üzüldüm. Ya devamı yazılmalı ya da son düzeltilmeli derim ben.
432 syf.
·6 günde·6/10
Konusu gereği sürükleyici, macera dolu bir kitap.Yer yer gereksiz betimlemeler ve aşırıya kaçan detaylar beni sıkmış olsa da kitabın genelini merakımı kaybetmeden okudum ancak dolu dolu yazılmış romanın final kısmının birkaç sayfada anlatılmış olması çok sinir bozucuydu.Carmel ve Beth'in birbirlerine kavuştuklarında duydukları his daha detaylı tasvir edilebilir, olaydan sonra yaşamlarının nasıl değiştiğinden bahsedilebilirdi.
432 syf.
·1 günde·7/10
8 yaşında bir kız olan Carmel Wakeford, bir gün çocuk festivalinde kaybolur. onu bulan kişi (bulmuş gibi davranan desek daha doğru olur), Carmel'ın büyükbabası olduğunu ve annesinin de trafik kazası geçirdiğini söyler Carmel'e. Bu arada büyükbabası olduğunu söyleyen adam Carmel'ın mesih olduğuna inanmaktadır. Tanıtım yazısına aldığım ve sonunu zor getirdiğim kitaplardan biriydi. üstelik kitap o kadar uzatılmasına rağmen sonu oldu bittiye getirilmiş...
432 syf.
·28 günde·7/10
Çok hızlı okunan,akıcı bir kurgu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.Carmel'in annesine kavuşmasını sabırsızlıkla bekledim kitap boyunca.Ki sonunda kavuştular da ama bu çok kısa bir kesitten ibaretti.Ve ben kitap boyunca beklediğim bir olayın bu kadar küçük bir kesitten oluşmasının hayalkırıklığını yaşadım bir miktar açıkçası.Ben bu kavuşma sahnesinin daha detaylı olmasını ve anne kız ilişkilerinin bundan sonra nasıl ilerleyeceğini,Carmel'in değişen anne babasının hayatına uyum sağlama sürecini ayrıca onların Carmel'in yaşadıklarını dinledikten sonraki detaylı tepkilerini okumak isterdim itiraf etmek gerekirse.Ama sonu dışında beni hayalkırıklığına uğratmadı,zevk alarak okudum kitabı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kate Hamer
Unvan:
ABD'li Yazar
Doğum:
ABD

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 48 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 15 okur okuyacak.