Kate Hamer

Kate Hamer

Yazar
8.5/10
11 Kişi
·
21
Okunma
·
2
Beğeni
·
365
Gösterim
Şimdi bu ölü arıların ne kadar hafif olduklarını görünce düşünüyorumda ,yaşamanın canlıya bir ağırlık veriyor gibi olması ne kadar tuhaf.
Bütün gizemler sonunda çözülür mü,yoksa bazıları sır olarak mı kalır?Ölümden sonra ne olur,küçük kızıma ne oldu?..Bunların bir cevabı var mı?.Yoksa sonsuza kadar bilinmez mi?.
Artik içim donmuştu Paul.Bir şey olmalıydı ben bir sey yapmalıydım.Yoksa donarak ölecektim.Bir gün,biri beni yattigim yerde donuk bir ceset olarak bulacaktı.Bir şey olması,hicbir şey olmasından iyidir herhalde oyle degil mi?
"Biliyorsun,degil mi anne,ben hep senin yaninda olmayacagim",dedi bana hızlı hızlı nefes alırken kısık bir sesle.

Belki de kalbim o anda donmalıydı.Belki de dönüp onu kucagima almaliydim,hemen eve götürmeliydim.Bir kuleye ,bir şatoya falan kapatmaliydim onu.Altın bir anahtarla bir yere kilitleyip anahtari yutmaliydim,onu bulmaları icin önce karnımı deşmeleri gerekirdi o zaman..
"O hafta havalar benimle dalga mı geçiyordu böyle? O an dolu yağıp yeri delsin, fırtınalar ağaçları söksün, şimşekler göğü yarsın istiyordu içim. Doğal olmayan şeylerin olduğuna dair bir işaret olurdu böylece. Ama o akşam olabilecek en mükemmel akşamlardandı."
"İkizler için de birer koca bulmustur,onları bekliyorlardir diyor," buyukbabam.

Nefesim kesiliyor .Onlar henüz on bir yaşında .Cok erken.

Lanet Meksika ! O kizlar on iki yasina gelmeden evlenecekler.Onun plani buydu,basindan beri buydu.Yalanci hirsiz!
"Bazen uykuya dalmadan hemen önce, Carmel'in kafatası içine kıvrılıp onun anılarını bulmayı hayal ediyorum. Göz deliklerinin içinden bakmayı, hayatı onun gözlerinden görmeyi düşlüyorum."
Bir hastane odasinda basladigim uzulerek soyluyorum ki gec biten ikinci kitap oldu.Yazarin ilk kitabi olan Kirmizi Mantolu Kucuk Kiz i okurken zaman zaman sıkılsamda bir annenin kizini kaybettikten sonra ki duygusal ve ruhsal boslugu hissettim uzucu ve sarsiciydi.Kitabin sonunda acaba kavusuyorlar mi diye beklerken yavan bir seyler vardi.Bir okuyucu olarak bu sonu hak etmedim bence.Empati kurabiliyorsaniz okuyun derim ..
Kitabı henüz bitirdim. Kızını kaybeden bir anne ve annesinin öldüğüne inandırılan kırmızı mantolu küçük bir kız. Büyükbabası olduğunu söyleyen bir adam tarafından kaçırılıyor. Kızın Tanrı tarafından iyileştirme gücü verildiğine inanılıyor kız da kilisede hasta olan insanları iyileştiriyor-ve elbette bunun karşılığında para alıyorlar- Biraz garip bir kitaptı ama annenin çaresizliği ve kızın annesinin öldüğünü söylediklerinde verdiği tepki etkileyiciydi. Kız kaybolduğunda gözlerinin annesini araması bana markette küçükken annemi kaybettiğim anları anımsattı. Anne kızlı kitaplar beni etkiliyor. Denk gelirseniz okuyun:)
Mükemmel sürükleyici bir roman olmasına rağmen aaa bu mu yani sonu diye bitirmiş olmama üzüldüm. Ya devamı yazılmalı ya da son düzeltilmeli derim ben.
Konusu gereği sürükleyici, macera dolu bir kitap.Yer yer gereksiz betimlemeler ve aşırıya kaçan detaylar beni sıkmış olsa da kitabın genelini merakımı kaybetmeden okudum ancak dolu dolu yazılmış romanın final kısmının birkaç sayfada anlatılmış olması çok sinir bozucuydu.Carmel ve Beth'in birbirlerine kavuştuklarında duydukları his daha detaylı tasvir edilebilir, olaydan sonra yaşamlarının nasıl değiştiğinden bahsedilebilirdi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kate Hamer
Unvan:
ABD'li Yazar
Doğum:
ABD

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 21 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 9 okur okuyacak.