1000Kitap Logosu
Katherine Center
Katherine Center
Katherine Center

Katherine Center

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.5
13 Kişi
20
Okunma
1
Beğeni
56
Gösterim
Tam adı
Katherine Sherar Pannill Center
Unvan
Amerikalı Yazar
Doğum
4 Mart 1972
Esra
Uzaklaşmanın Yolu'yu inceledi.
384 syf.
·
Puan vermedi
Herkese merhabalar Bugün sizlere Zeliha Abla'nın @azuyucokoku tavsiyesiyle aldığım ve aşırı beğendiğim Uzaklaşmanın Yolu kitabının yorumuyla geldim İlk olarak kısaca konusundan bahsedeyim. Ana karakterimiz Margaret'ın çocukluğundan beri tek bir korkusu var. O da uçak kazaları. Hayatında herşey yolunda gitmektedir. Üniversitesini başarılı bir şekilde tamamlamış, istediği yerde ve çocukluk aşkı ile birliktedir. Tabi hayatta her zaman korktuğumuz şeyler başımıza gelir ya. Margaret için de aynısı oluyor. Bir uçak seyehati sırasında uçak kaza yapıyor. O zamandan sonra da hayatının dengesi bozuluyor. Sonrasında neler mi oluyor derseniz hepsi kitabın sayfalarında saklı Oldukça akıcı bir kitaptı. Ne ara başladım ne ara bitti anlamadım bile. Kolay okunan, yer yer içinizi hüzün kaplatan, çok seveceğiniz bir aşk kitabıydı. Aşk severlere tavsiye ederim . . Yeterince zorluğa katlandığınızda, gülmeye daha çok ihtiyacınız oluyordu. . Birinden sizi sevmesini veya yanınızda olmasını veya doğru şeyi yapmasını isteyemezsiniz, onu buna zorlayamazsınız. . Yapılacak doğru şey buydu. Sonuçta aşk böyle bir şey değil miydi? Sadece kolay zamanlarda değil, zor zamanlarda da evet demek?
Uzaklaşmanın Yolu
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Meral Kaplan
Uzaklaşmanın Yolu'yu inceledi.
384 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
#uzaklaşmanınyolu #katherinecenter ✿✿✿ . "Birinden sizi sevmesini veya yanınızda olmasını veya doğru şeyi yapmasını isteyemezsiniz, onu buna zorlayamazsınız." . ♡ AŞK HER ZAMAN GERÇEKLEŞİR ♡ . Herkese Merhaba . Bugün sizlere New York Times çok satanlar listesine giren , benim de büyük bir keyifle okuduğum harika bir kitap bırakıyorum. Zor şartlar altında bile mutluluğu bulabilmek hakkında kaleme alınmış, unutulmaz bir aşk hikâyesini okurken kâh güldüm, kâh hüzünlendim... En güzeli de kitap bana çokça empati yaptırdı ve kitaptaki duyguyu sonuna kadar hissettirdi. Okuyanlar ne demek istediğimi anladı sanırım.. Gelelim kitabın konusuna.. . Margaret Jacobsen için her şey o kadar güzel gidiyordu ki, çok sevdiği nişanlısı ve severek çalıştığı bir işi vardı. Bir gün bir anlık yaşadığı bir olay tüm hayatını altüst eder ve her şey bir anda ellerinden kayıp gider. Başa yazılmış, olacak işte; sevgililer gününde sevgilisinin hazırladığı evlenme teklifi sürprizi için çıktıkları uçak yolculuğunda geçirdikleri uçak kazası ve sonrasında yaşananlar. Sevgilisi Chip'in bir şeyi yok, lakin Maggie bu kazada ağır yaralanır ve bundan sonra hayatına yarım insan olarak devam etmek zorundadır. . Maggie için artık hiç birşey eskisi gibi olmayacaktır ve kendisi de bu gerçekle yüzleşmek zorundadır. Bir yandan acısının içinde boğulmuş ve affedilmeyi bekleyen nişanlısı Chip, bir yandan da üç yıldır ortada olmayan kız kardeşi Kit'in ortaya çıkması. Peki "lan" kim? Chip gerçekten Maggie'i seviyor mu? Margaret'in ailesi hakkında öğrendikleri neydi? Tüm bu soruların ve daha fazlası kitapta... Bu kitabı okurken bolca empati yapacaksınız, gerçekten en çok kim sever? Eş veya nişanlı mı? Ailen mi? . Bazen en son istediğimiz şey, aslında en çok ihtiyacımız olan şeydir. Bazen sadece düştüğümüzde bizi yakalayacak birine ihtiyaç duyarız. Ve bazen, aşk bizi hiç beklemediğimiz bir yerde bulur.. . Sonuçta aşk böyle bir şey değil miydi? Sadece kolay zamanlarda değil, zor zamanlarda da evet demek? Türü sevenlere içtenlikle tavsiye ederim. .
Uzaklaşmanın Yolu
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Verda Rençberoğlu
Uzaklaşmanın Yolu'yu inceledi.
384 syf.
·
9/10 puan
Kitabı ilk elime aldığımda bir kişisel gelişim okuyacağımı sandım ilk bölümü okuduktan sonra tamam komedi dedim diğer bölümde drama dönen ve aile kavramlarından bahsetmeye başlayan kitabımızı öyle bir harmanlamışlar ki bayıldım. Beni en çok etkileyen sık sık kendimi karakterin yerine koymam oldu empati yapmayı öyle bir durumda acaba ben ne yapardım sorusunu sık sık sordum kendime... ∙ Bir an düşünün uğruna çabaladığınız parlak geleceğe adım atmak üzeresiniz sizi deli gibi seven bir erkeğe sahipsiniz. Hayatınızda en çok beklediğiniz o an güzel bir sürprizle hazırlanmış. Ama tek bir sorun vardır siz uçağa binmekten korkarsınız yine de hem sevdiği adam uğruna hem de artık korkularını yenmek uğruna o uçağa binersiniz bilmediğiniz tek şey artık hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağıdır.. ∙ Hastanede gözlerini açan Maggie artık her şeye göğüs germek zorunda olduğunun farkındadır artık affedilmeyi bekleyen bir nişanlısı ve yıllar sonra yeniden hayatına girmeye çalışan kardeşi ve aşırı despot bir fizik tedavi doktoru vardır. Peki ya bu hikayede ortada çıkan sırlar? Bakalım Maggie daha neler bekliyor?
Uzaklaşmanın Yolu
OKUYACAKLARIMA EKLE
1