Katy Regnery

Katy Regnery

Yazar
8.1/10
56 Kişi
·
111
Okunma
·
5
Beğeni
·
766
Gösterim
Adı:
Katy Regnery
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
Stamford, CT, Amerika Birleşik Devletleri
...
" Hayal kırıcı olmakla birlikte, hayatın belirli aşamalarında, olgunlaştıkça öğrendiğimiz bir şey vardı. O da hayatın siyah beyaz olmadığı, milyonlarca da gri ton içerdiğiydi. "
"Evet... Küçük çocukları korkutuyorum. Hatta yetişkinleri de korkutuyorum."
"Beni korkutmuyorsun."
"Sen bir uzaylısın."
"Bir kıza nasıl iltifat edeceğini çok iyi biliyorsun doğrusu."
Katy Regnery
Sayfa 157 - Novella Yayınları
Dahaki önce hiç kırılmamış olan kalbiyse âdeta bir zamanlar orada çok güzel bir şey yaşamış ama hiç haber vermeden veya izin almadan gitmiş gibi bomboştu .
“Birlikte olduğumuz o kısa süre boyunca gerçek aşk hakkında bilmem gereken her şeyi bana öğretti. Bir başka kişinin her şeyi olmanın nasıl bir şey olduğunu öğrendim...”
416 syf.
·Beğendi·8/10
Kitabımız bir güzel ve çirkin uyarlaması. Ben en çok bu masalın uyarlamasını severim

Kızımız Savannah.
Şehirde başarılı bir gazateci. Bir gün yanlış yönlendirilme sonucu kaynağı doğru olmayan bir haber yapıyor ve bu onun kariyerinin sonu oluyor. Hem kendini toparlamak hem de yaklaşan düğünü için kız kardeşine yardim etmek için kasabasına dönüyor. Ama iş konusu içinde hep bir yara. Bu yüzden de bir teklif aldığında bunu değerlendirmek için her şeyi yapabilecek hale gelir. Bu da kızımızı savaş gazisi Asher Lee'ye getiriyor. Bir zamanlar zengin ve yakışıklı olan bu gencimiz savaştan döndükten sonra görüntüsü yüzünden kasabadan dışlanmış uzun zaman sonra ilk iletişim kurduğu insan Savannah olacak. Sonrasını da kendiniz okuyun bence artık

Kitap beklentilerimi karşıladı. Çok güzel bir kurgusu vardı zaten bayılırım böyle dram dolu romantik öykülere. Benim için tek sorun +18'in fazla abartilmasi oldu. Konunun bütününe baktığımızda bu kadar +18 benim için biraz gereksiz olmuştu ki ben bundan çok rahatsız olmam. Yani bu kadar naif bir hikayede fazla geldi. Onun dışında keyifle okudum.

Şimdi bu kitabın tersyüz kitabıyla oldukça benzeyen yerleri vardı bana göre. Ama ben o kitabı da çok sevdiğim için beni benzerlik rahatsız etmedi.
416 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Çok anlamlı bir kitaptı güzel olmasının da yaninda. Çok beğendim kitabı şimdi kitaptan bahsedip spoiler de vermek istemiyorum okumak isteyen okur zaten :)) Tavsiye ederim uzun bir zaman kitabı unutabileceğimi sanmıyorum:)
544 syf.
·12 günde·Beğendi·6/10
Beni Asla Bırakma, Grimm Kardeşlerin Hansel ve Gratel isimli kitabınin modern bir uyarlaması. En azindan arka kapakta böyle bahsediliyor. Griselda ve Holden, koruyucu ailelerinin yanindayken Adam adinda biri tarafından kaçırılıp, ağır işkenceye maruz kalıyorlar. Griselda kaçmayı başarıyor, Holden ise kendisini kaçıran adamla bir süre daha yaşamak zorunda kalıyor. Birkaç sene sonra;Griselda erkek arkadaşının arkadaşlarıyla birlikte haftasonunu gecirmek üzere kaçırıldığı o kasabaya geri dönüyor. Sokak dövüşlerinin yapıldığı yerde de kadere bakın Holden'ı buluyor. Olaylar daaaa bundan sonra başlıyor. Açıkçası flashback sahneleri kitabin günümüz kısmından daha çok sevdim çünkü Griselda'nin 'seni cok seviyorum,bunca zaman seni aradım ama sana güvenemem' tavrı kitabın bir yerinde bana saç baş yoldurdu. Kitap bir 50 sayfa daha sürse bayılırdım sanırım. Geçmişlerinde sıkışıp kalmış,dayak yemeyi,her daim başlarına en kötüsünün geleceğini düşünüp bunu hak ettiklerini belirten iki basiretsiz karakter. Ayh bilemedim. Alıp okursaniz ,oturur tartışırız ; )))
416 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Savannah dibe vurmuş olan gazetecilik kariyerini geri de bırakıp doğduğu ve ailesinin hala yaşadığı kasabaya döner. Kariyerini tekrar eski haline getirebilmek için kendisine gelen teklifi kabul eder ve bir kahramanlık hikayesi yazmak için Asher ile iletişime geçer.

Asher Lee Afganistanda yaptığı görev sırasınd EYP patlaması sonucu sağ elini kaybetmiş aynı zamanda yüzünün sağ tarafında hayatının sonuna kadar taşıyacağı bir yara izine sahip olmuştur. Yaşadığı kasabaya geri dönen Asher tam on yıl boyunca o evden çıkmadan yaşamış ve konuştuğu tek kişi Bayan Potts'tur.
Asher kendisine gelen bu röportaj teklifini kabul ederek kendisi için yeni bir başlangıç yapmıştır.

Bu sabah erken uyanıp da geri uyuyamayınva PDF olarak bulduğum bu kitabı okumaya başladım ve dört saatte bitirdim. Anlatım ve yazım açısından gayet güzel bir kitaptı. İçerisinde ki olaylar da tam yerindeydi bence rahatsız edici hiç bir şey yoktu. Asher yerinde olsam son kısımlarda Savannah'ya bende aynı şekilde davranırdım.

İyi okumalar... Kitapla kalın...
416 syf.
·9/10
Benim gibi "Güzel ve Çirkin" fanı bir insan için çok severek okuyacağı çok tatlı bir kitap. Masalların modern dünyaya uyarlandığı kitapları veya filmleri çok seviyorum. Bir de usta işi olursa... İnsan daha ne ister ki?
416 syf.
·7 günde·9/10
Okuduğum ve iyi ki dediğim aşk romanları arasında yerini aldı Kül ve Ateş . Gerçek aşkın hiçbir fiziksel özelliklere bağlı olmadığını ve bir bütün olabilmek için sadece sevginin yeterli olacağını göstermiş oldu bu kitap. Aşka inananlara ve inanmak isteyenlere tavsiye ederim ...
416 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kül ve Ateş || #kitapyorumu
.
Herkese Merhaba,
Bugün çok severek okuduğum bu harika Güzel ve Çirkin uyarlaması kitap ile geldim.

Savannah çok başarılı bir gazeteci. Mesleğinde kariyer basamaklarını hızla çıkmaya başladığı bir dönemde ise sevgilisinin ihanetine uğruyor ve yalan bir haber yapıyor. Bunun sonucunda hem ihanete uğruyor hemde o çok sevdiği mesleğinde ismi lekeleniyor. Biraz ara vermek kendisini toparlamak için ise doğup büyüdüğü kasabasına geri dönüyor. Bir gün ise bir telefon geliyor. Ondan bir kahramanlık öyküsü isteniyor. Savannah'ın ise aklına kasabada herkesten gizlenen kendisini soyutlayan Asher Lee geliyor.

Asher Afganistan'da yanında patlayan bir bomba yüzünden elini kaybeden ve yüzünün bir kısmında yara izleri taşıyan biri. Kasabaya döndükten sonra kabul görmeyen, yara izlerinden dolayı dışlanan Asher ise kendisini evine kapatıyor. Ancak Savannah sayesinde uzun yıllardır sessiz, sakin ve yalnız hayatı birden canlanıyor ve aşk onları çepeçevre sarıyor. Mutlu, huzurlu, aşk ve tutku dolu günler yaşarlarken ansızın gelişen olaylar sonrası mutlu çiftimizin yolları belki de geri dönülmez şekilde değişiyor. Aşkları her şeyin üstesinden gelecek mi? Okuyup öğrenme sırası sizde

Kitabı çok sevdim. Güzel ve Çirkin masalını nasıl sevdiğimi beni bilen bilir. Canımm Tuğba Atıcı Coşar de bu kitaptan bahsedince hemen aldım ve okudum. İyi ki de okudum. Çok güzeldi. Aşkları, yaşananlar, Asher Lee her şey ama her şey çok güzeldi. Büyük bir keyifle okudum. Onlarla birlikte üzüldüm onlarla birlikte mutlu oldum. Asher Lee'yi çok sevdim. Yaralı, yalnız biriydi. Savannah'ı hayatına ve evine kabul ettikten sonrasını okumak çok güzeldi. İlk karşılaşmaları ve sonrası çok eğlenceliydi. Asher'ın kabuğundan sıyrılmak için yaptıklarını ve mücadelesini okurken, Savannah'ın da aynı şekilde tekrardan aşka güvenmesini ve kendisini gerçek anlamda tanımasını okuyoruz.

Ben çok severek okudum. Sizde güzel bir aşk hikayesi okumak istiyorsanız ve benim gibi Güzel ve Çirkin uyarlaması seviyorsanız mutlaka okumalısınız. Gözüm kapalı tavsiyemdir.
416 syf.
·Beğendi·9/10
Okuduğum en anlamlı aşk hikayelerinden biriydi. Gerçekten aşık olduğun zaman dış görünüşün bir hiç olduğunu, insanın yüzünü değil ruhunun sevilmesi gerektiğini anlatan duygusal bir roman.
416 syf.
·Puan vermedi
Modern bir Güzel ile Çirkin masalı uyarlaması. Çocukken sevebildiğim nadir masallardan biri olduğu için belki, Güzel ile Çirkin uyarlamaları beni çok mutlu ediyor. Kül ve Ateş de bu noktada tatlı, sıcacık bir kitaptı.
416 syf.
Asher Lee'yi okuyup ona aşık olmamak elde değil.
Yazarın kalemini çok sevdim.Savannah' ı çok sevdim.
Romanın kurgusu iyiydi ve anlatım gayet akıcıydı. Kesinlikle tavsiye ederim.
Asher Lee en sevdiğim erkek karakterler arasına girdi bile:) Okuyunuz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Katy Regnery
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
Stamford, CT, Amerika Birleşik Devletleri

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 111 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 36 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.