Katy Regnery

Katy Regnery

Yazar
7.9/10
28 Kişi
·
52
Okunma
·
4
Beğeni
·
530
Gösterim
Adı:
Katy Regnery
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
Stamford, CT, Amerika Birleşik Devletleri
Dahaki önce hiç kırılmamış olan kalbiyse âdeta bir zamanlar orada çok güzel bir şey yaşamış ama hiç haber vermeden veya izin almadan gitmiş gibi bomboştu .
Artık sevgili kitaplarına odaklanamıyordu.Jennifer Crusie bile okuyamyordu çünkü her kadın kahraman Savannah 'ya dönüşüyor, her yakışıklı erkek başkarekterse başka birine dönüşüyordu.
416 syf.
·10/10
Novella kitap için kapak önerileri sunduğunda seçtiği kapaklar dikkatimi çekmişti ha birde o günün de benim için unutulmaz bir anısı olmuştu. Neyse işte benim gönlümdeki asıl kapak şu an yayınlanan hali değilde fotoda olan kapak için oy vermiştim ben ama seçilen bir diğeri oldu. Velhasıl kelam kapak fotolarına bakarken tanıtım yazısını da okuyup çok beğenmiştim ve okuduğumda da gördüm ki zevkli kızım vesselam.

Evet asıl konumuza gelirsek kitap gerçekten de beklentilerimi karşıladı. Yazar konuyu çok güzel işlemiş +18 i abarttığı yerler olmuş yani bütünlüğe bakınca o kadar +18 sahne kullanmasına gerek olmadan da hikayeyi işleyebilirdi tabi ama artık olmuşla ölmüşe çare yok okuduk geçti.

New York'ta başarılı bir araştırmacı gazeteci iken haberinin öznesi olan kişilerce yanlış yönlendirilince kariyeri bir anda dibe vurup doğduğu yere geri dönen ve kardeşinin düğününde de baş nedime olacak olan Savannah bir yandan da kariyerini bitirenlere yıkılmadım ayaktayım diyebilmek için yeni bir iş aramaktadır. Vaktinde yardım ettiği bir gazeteci ona 4 temmuzla* alakalı bir makale yazmasını isteyince biraz da çaresizlikten kabul eder. Makale konusu olarak ise Afganistan'dayken bir patlama sonucu bir elini direkten itibaren yitirmiş ve yüzünün sol kısmı(sağ tarafı da olabilir ona dikkat etmedim) büyük oranda yara almış hatta ve kulağınında büyük bölümü kopmuş bir biçimde evine dönen ancak bir kahraman gibi saygı görmek yerine bir canavarmış gibi kasaba halkının ondan kaçmasından sebep münzevi bir hayat süren Asher Lee'nin hayatını anlatacaktır. Röportaj sırasında birbirlerini tanımaları onları büyük bir aşka sürükler. Mutlu zamanlar kısa sürer. Çünkü bu hikayenin kötü kahramanı makalenin yayınlanacağı gazetenin editörüdür. Pis editör ne olacak (-_-). Neyse sonunda olaylar tatlıya bağlandı da mutlu mesut kitabı kapattım.

Bu arada 4 temmuz Amerika'nın bağımsızlık günüdür.

#kitap#tag #book #instabook #bookstagram #instakitap #read #neseliyorumlar #readislove #bookislife #novellayayinlari #külveateş #katyregnery #instagram #forgood #tbr #rc
416 syf.
·Puan vermedi
Önemli olan görüntü değil yurektir..kitabın özü sözü anlattığı bu..ve çok hos ve samimi bi anlatımı vardı..tavsiye edilebilecek sıcacık bi hikâyedir benim tarafimdan
416 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Güzel bir kitaptı,akıcıydı 1 günde bitirdim. İnsanın içine dokunan tarafları çoktu. Sanırım devam kitabı da mevcut. İki baş karakterinde dönüşümlü anlatması kitabı okunur kılan önemli şeylerdendi.
%8 (31/416)
·Puan vermedi
Hakkında olumlu yorumların çokluğunu göze alarak okumayı düşünmüştüm. Bir kitaba başlarken sabırlı olmaya çalışırım. İlerledikçe açılır, düzelir diye düşünürüm. Maalesef sabrımın taştığı zamana denk gelen kitaplardan biri oldu bu kitap. TersYüz'ü okuyanlar bilir, biz dış görünüşü önemsemeyiz.
Kısaca Vanna diye yazıp geçeceğim fazla üstünde durmayacağım. Vanna Asher Lee denen adamın evine geldiğinde Asher onu camlardan izler ve düşünceleri beni çıldırtır. Yazar bunu yazarken seksi olduğunu düşünerek mi yazmış acaba!?
Belki kız adamın onu öyle düşlemesinden hoşlanmış olabilir, ilerleyen sayfalarda neler olduğunu bilmiyorum ve gerçekten hiç bilmekte istemiyorum.
Hiç benlik değildi, böyle bir erkeğe sempati duymayacağımdan emin olduğumdan bıraktım.
Zaten çeviriden dolayı mı yoksa yazarın anlatış şeklinden dolayı mı bilmem. Berbat bir dili vardı.
Kitaba dayanamayacağımı anladım ve bıraktım. Otuz sayfa okudum, buraya eklememe bile gerek yoktu ama sonuçta zamanımı yedi. Yarım saat yarım saattir. Boşa gittiği için üzgünüm.
Bu kitabı okumayı düşünenler gidip Tersyüz okusunlar. Benim gibi Tersyüz okuyanlar varsa gidip başka bir şey bakınsınlar.
Zaman harcamaya değmez. Amerikan askeri okuyacağıma, Türk askeri okurum daha iyi.
416 syf.
Hazırlıklı olun: Yüzünün yarısı yanmış ve ellerinden sadece birine sahip olan bir savaş gazisine aşık olacaksınız. Asher Lee hayallerinizi süsleyecek :)
416 syf.
·Puan vermedi
Kitabın konusunu okuyunca şaşırdım çünkü okuduğumuz beğendiğimiz kitaplarda hep yakışıklı bir erkek bulunuyordu ve bu kitaptaki adamın ise bir eli yok ve yüzünün yarısı mahvolmuş... Herkes ne kadar dış güzellik önemli değil desede kitaplarda hep yakışıklı karakterlere yer verildiği için bu kitap bayağı ilgimi çekmişti.
416 syf.
·Beğendi·10/10
Hayat bitti dediğin yerde başlarmış, bence bu söz hem Savannah hemde Asher için oldukça uygun :)

Kendisini çıkarı için kullanan sevgilisi sayesinde gazetecilik hayatı sona eren Savannah, hem kafasını dinlemek hemde kardeşinin düğünü için evine geri döner, fakat hiç ummadığı bir teklif hayatını kökten değiştirecektir, eski bir arkadaşı ondan, 4 temmuz için insanların ilgisini çekecek, kalplerine dokunacak özel bir röportaj yapmasını ister, eğer başarılı olursa, gazetede ona yer vereceğini söyler...

Savannah, yıllar önce kasabanın altın çocuğu olan, başarılı bir tıp öğrencisiyken, 11 eylül olaylarından sonra Afganistan'a giden ve geriye vücudunda çok önemli yaralarla dönen Asher ile bu röportajı yapmaya karar verir, tabi önce Asher'ın buna izin vermesi gerekmektedir, zira genç adam yıllardır kahyası olan kadın dışında kimseyle görüşmek istememiş kendisini dış dünyadan izole etmiştir...

Savannah bir gün elinde ev yapımı bir tabak çikolatalı kek ve üzerindeki çiçekli elbisesiyle kapısında belirdiğinde Asher başının çok fena derde gireceğini anlar,Savannah'a karşı hissettikleriyle aynada gördüğü yansıması arasında kalan Asher tam bir çıkmaza girer, zira aynada, yüzünün ve burnunun bir kısmı parçalanmış, bir kulağı olmayan,sağ dirseğinden itibaren elinin olması gereken yerde koca bir boşluk olan ve bir bacağı aksayan genç bir adam vardır, karşısında ise dünyalar güzeli bir kadın...

Kitabı çok beğendim Savannah'ın beni deli ettiği yerler vardı ama onu bile görmezden gelebilirim, Mia Sheridan kitaplarının tadını aldım :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Katy Regnery
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
Stamford, CT, Amerika Birleşik Devletleri

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 52 okur okudu.
  • 23 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.