Kerry Daynes

Kerry Daynes

Yazar
7.4/10
19 Kişi
·
38
Okunma
·
0
Beğeni
·
128
Gösterim
Adı:
Kerry Daynes
Unvan:
İngiliz Psikolog, Yazar
Doğum:
Şubat 1974
Araştırmacılar, altı ila 11 yaşlarındaki çocukları gözlemleyip okul bahçesinde zorbalık yapanların diğer çocuklara göre daha fazla televizyon seyrettiğini ortaya koymuştur (günde ortalama beş saat).
Bilimciler hala psikopatinin doğadan mı, yoksa yetiştirilme tarzından mı kaynaklandığına dair kesin bir sonuca varamadı.
Psikopatik şiddetin doğası sıradan suçluların sergilediği şiddetten daha farklıdır; daha soğukkanlı, planlı ve yırtıcıdır ve "tutkular yüzünden işlenen suçların" aksine bu suçları işlemek için gereken motivasyon genelde sosyal veya maddi kar elde etme isteğinden kaynaklanır.
Psikopatlar için tüm ilişkiler çıkar sağlama amaçlıdır - kendi arzularını gerçekleştirmek için başkalarını kullanırlar.
Psikopatlar için iyi bir haber de insanların korku veya endişe duydukları zamanlarda kendilerini cezbedenlere karşı gösterdikleri ilginin artmasıdır.
Psikopatik çocuklar istikrarlı bir aile düzeni içinde büyümüş olsalar da, olmasalar da suç işlemeye ortalama 14 yaşında başlarlar.
Özellikle de beyin taramaları içeren sayısız çalışma ve araştırmadan elde edilen sonuçlara göre, psikopatinin genetik bir hastalık olduğunu gösteren güçlü işaretler vardır.
Bir psikopatsanız, hayattaki başarı hikayelerinden birine konu olacak kadar şanslı olabilirsiniz. Herhangi bir ahlaki pusulanız olmadan ödüllendirilme ve zevk anlayışınızda acımasızca davranabilirsiniz. Bir psikopatın depresyona girmesi diğer insanlara oranla çok düşük ihtimaldir, fazla kaygı duymazlar ve diğer insanların duygularını kesinlikle umursamazlar. Bu durum nispeten stressiz bir hayat sürmelerine olanak tanıyabilir.
Kerry Daynes
Sayfa 257 - NTV Yayınları, Hayatımızdaki Psikopatlar
248 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Eserin ilk basım tarihi 1996 yılı. Ülkemizde çevrisi ise 2015 yılı. Doğrusunu söylemek gerekirse kimi sayfaları okurken sıkıldığım oldu. Sebebi ise olayların biraz abartılarak yazılmış olması...

Yazar, eserini medya haberlerinden, anekdotlardan ve yayınlanmış raporlardan hazırlamış ve her bireye şüpheli yaklaşımlar da bulunup, onları psikopat olarak değerlendirse de şöyle bir not eklenmiş. "Bireylerin uzmanlar tarafından etraflıca değerlendirilip psikopat olarak nitelendirilmesi ciddi ve geniş kapsamlı sonuçlar doğurur." Bu söyleme benzer o kadar çok not var ki...

Ebeveynlerimizin, komşularımızın, eşimizin, çocuğumuzun ve kendimizin de psikopat olup olmadığımızı anlamak için her konu başlığı altında psikopatlığa dair yedi işaret eklenmiş. Eğer bunlar hayatımızda olan kişi veya kendimizde varsa psikopat olduğumuza dair şüphelerimizin olması gerektiği öngörülmüş...

Eser de en çok hoşuma giden bölüm ise ana başlıklar altında sunulan örnek hikayelerdi...

Yazarın dili sade ve akıcı, çevri de ise hata yok.

Eseri okuduktan sonra etrafınızda ki insanların davranışlarına daha çok dikkat edeceğinize emin olabilirsiniz...
248 syf.
·7 günde·Beğendi·5/10
Kitabı okurken ben ve çevremdeki insanları düşündüm ölçtüm iyi haber normalim, kötü haber bi kaç tane psikopat olmasalar bile narsist(ileri seviyede olmayan) insanlar var :)) ne yapabilirim hmm insanları değiştirmek adetim değildir. Zaten insan kendini beğenmezse çatlar ölürmüş ama öz eleştiride şart bunu usturuplu bir dille hatırlatmam gerekir :))
248 syf.
·5 günde·4/10
PSİKOPAT kimdir.nasıl davranır.Bu arkadaşınız,patronunuz,çocuğunuz,eşiniz hatta kendiniz bile olabilirsiniz.Fakat tüm psikopatların ortak yönleri,davranış biçimleri vardır.Konunun uzmanları tarafından hazırlanmış psikopatları tanıma kılavuzu.
248 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Kitap benim için başvuru kaynağını oldu meslek yaşamıma ve normal hayatıma büyük katkısı olacak bir kitap. Herkese hitap ediyor sosyal yaşam kılavuzu diyebilirim. Açıkçası okurken korktum ama bilmemek daha çok korkutuyor psikopatları en azından tedbir almayı öğretiyor içinde harika tavsiyeler var, testlerini de heyecanla çözdüm. Teoriyle pratiği çok güzel harmanlamış. Yazarlardan mesleki niteliğini bir göstergesi olmuş hem mesleki hem sosyal.Herkese tavsiye ediyorum psikoloji kitaplarına başlayanlara da bu yolda farklı eğlenceli,korkutucu kitaplar arayanlara da.
248 syf.
·8 günde·Beğendi·8/10
Tam da ismini anlatan psikopat gerçek öykülerinden oluşan kitap hayatımıza giren psikopatları tespit etmede bir rehber olabilir. Psikopatsız bir hayat dilerim.
248 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Hayattaki gerçek psikopatları çok kolay tanıyabilirsiniz. İşte bu kitap iş hayatımızda,özel yaşantımızda ve aile hayatımızdaki saplantılı karakterleri tanımamıza katkı sağlayacak.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kerry Daynes
Unvan:
İngiliz Psikolog, Yazar
Doğum:
Şubat 1974

Yazar istatistikleri

  • 38 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 53 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.